Black Ops 2 Sistem Gereksinimleri

Treyarch yapımcılığında 13.11.2012 tarihinde Activision tarafından yayımlanan Call of Duty Black Ops 2 sistem gereksinimleri (minimum, önerilen ve maksimum) tablolarını, bir anlamda ”Bilgisayarım Black Ops 2’yi Çalıştırır mı?” sorusunun cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

Black Ops 2 Sistem GereksinimleriOynamayı düşünürseniz Crysis 3 Sistem Gereksinimleri ve Battlefield 3 Sistem Gereksinimleri sayfalarımız ile Crysis 3 İnceleme yazımızı inceleyiniz.

Eğer donanımınız Black Ops 2 sistem gereksinimleri system requirements değerlerini karşılar ve steam üzerinden Black Ops 2 satın almak isterseniz; steam download etmek steam indirmekten kurulumuna, steam üzerinden oyun satın almaktan steam hesap güvenliğine kadar tüm detayların ele alınmaya çalışıldığı Steam Hakkında Her Şey başlıklı Steam İnceleme yazımızı okumanızı özellikle tavsiye ederiz.

Black Ops 2 Sistem Gereksinimleri Minimum

Black Ops 2 Sistem Gereksinimleri Minimum

İşletim SistemiWindows Vista (Service Pack 2) ya da Windows 7, Windows 8 (Windows XP tarafından DirectX 10/DirectX 11 nedeniyle desteklenmemektedir.)
İşlemciIntel Core 2 Duo E8200 2.66 GHz. ya da AMD Phenom X3 8750 2.4 GHz.
Ram2 GB. RAM 32-Bit O/S ya da 4 GB. RAM 64-Bit O/S
Hard Disk16 GB.
Ekran KartıNvidia GeForce 8800GT 512 MB ya da ATI Radeon HD 3870 512 MB
DirectXDirectX 10 ve üzeri

CoD9 Black Ops 2 Sistem GereksinimleriBu arada Windows XP kullanıcılarına kötü bir haber, ”Black Ops 2 XP de oynayabilir miyim?” diye sorarsanız maalesef CoD9 Black Ops 2 XP de çalıştırmak yani Black Ops 2 XP de oynayabilmek mümkün değil. Black Ops 2 XP sorunu ise XP işletim sisteminin DirectX 10 ve üzerini desteklememesinden kaynaklanıyor. Eğer XP’den vazgeçmem derseniz, harddiskinizde ayrı bir bölüm oluşturup Windows 7 ya da Windows 8 işletim sistemi kurarak her iki işletim sistemini de aynı PC üzerinden kullanabilir; hem XP gibi eski oyunlarda sorun çıkarmayan hafif bir sisteme hem de yeni çıkan ve yüksek özellikler isteyen oyunları rahatça oynatabilen Win7 veya Win8 işletim sistemine sahip olabilirsiniz.

CoD9 Sistem Gereksinimleri System Requirements Minimum

Çoğu oyuncunun Black Ops II grafik özelliklerinin düşük olduğu yönündeki serzenişlerini duyar gibiyim. Ne kadar ekmek o kadar köfte misali yüksek grafikli oyun keyfi için kenarına köşesine dolar sıkıştırılmış yüksek özellikli donanıma sahip olunması gerektiğini unutmamak gerek. Orta özellikte oyun performansı için gerekli donanımları içeren CoD9 Black Ops 2 önerilen sistem gereksinimlerini aşağıda bulabilirsiniz.

Black Ops 2 Sistem Gereksinimleri Önerilen

Black Ops 2 Sistem Gereksinimleri Önerilen

İşletim SistemiWindows Vista (Service Pack 2) ya da Windows 7, Windows 8; Black Ops 2 XP de oynatmaz.
İşlemciQuad Core CPU 3.0 GHz ya da daha iyisi
Ram4 GB RAM 32-Bit O/S ya da 8 GB RAM 64-Bit O/S
Hard Disk16 GB.
Ekran KartıNvidia GeForce 560 Ti 2 GB ya da AMD Radeon HD 7870
DirectXDirectX 11 tavsiye edilir, fakat DX10 ile de çalışır.

Unutmayalım ki son sistem oyun platformlarına sahip olabilmek herkesin harcı değil. Oyun yapımcıları tarafından grafik özellikleri ön planda tutulup Black Ops 2 Sistem Gereksinimleri artırılsa idi, Black Ops 2’yi oynatabilecek donanım ve dolayısı ile oyuncu sayısı azalacağı için oyunun ömrü kısa olacak, multiplayer serverlerde oyuncu bulmak zorlaşacak ve forever Call of Duty stratejisine aykırı bir durum oluşacaktı.

Black Ops 2 Sistem Gereksinimleri System Requirements CoD9

Yok ben oyunu tam performans ile çoklu ekranda arkadaşlarımla beraber ve maximum özelliklerle oynamak isterim derseniz en yüksek performansı verebilecek donanımları içeren aşağıdaki Black Ops 2 maksimum sistem gereksinimlerini inceleyebilirsiniz.

Call of Duty 8 Modern Warfare 3 sistem gereksinimleri ile Call of Duty 7 Black Ops sistem gereksinimlerini de bağlantılarda bulabilirsiniz.

CoD9 Black Ops 2 Sistem Gereksinimleri Maximum System Requirements

Black Ops 2 Sistem Gereksinimleri Maksimum

İşletim SistemiWindows Vista (Service Pack 2) ya da Windows 7, Windows 8; Black Ops 2 XP de çalıştırmak mümkün değildir.
İşlemciQuad Core CPU 3.2 GHz GHz ya da daha iyisi
Ram8 GB RAM 32-Bit O/S ya da 16 GB RAM 64-Bit O/S
Hard Disk16 GB.
Ekran KartıNvidia GTX 660 Ti ya da AMD Radeon HD 7950
DirectXDirectX 11

Eğer oyun oynarken Black Ops 2 error during initialization unhandled exception caught hatası alırsanız çözümü için çözüm önerilerini uygulayınız. Black Ops 2 wallpaper, Black Ops 2 iconBlack Ops II Zombi Ekran Görüntüleri  arşivi ile Call of Duty tüm serileri ve diğer oyun wallpaper, icon arşivleri için CoDGallery sayfalarını ziyaret ediniz.

Black Ops 2 sistem gereksinimleri sayfamızda yararlı bilgilere ulaştığınızı düşünüyorsanız lütfen bu konu linkini Facebook sayfanızda ve diğer platformlarda paylaşınız ya da Facebook beğen butonu ile beğeninizi ifade ediniz, teşekkürler.

CoD9 Black Ops 2 Sistem Gereksinimleri

Product
Call of Duty Black Ops 2
Version
En son
Type
Video Game
Product Author
Activision
Reviewed by

on 2013-02-28
Rating
Price
59.99
Summary
Windows XP kullanıcılarına kötü bir haber, Black Ops 2 XP de oynar mı, XP de çalışıyor mu derseniz maalesef CoD9 Black Ops 2 XP de çalıştırmak yani Black Ops 2 XP de oynamak, Black Ops 2 XP de oynatmak mümkün değil. Black Ops 2 XP sorunu ise XP işletim sisteminin DirectX 11'i desteklememesinden kaynaklanıyor. Oyun yapımcıları tarafından grafik özellikleri ön planda tutulup Black Ops 2 Sistem Gereksinimleri System Requirements artırılsa idi, Black Ops 2'yi oynatabilecek donanım ve dolayısı ile oyuncu sayısı azalacağı için oyunun ömrü kısa olacak, multiplayer serverlerde oyuncu bulmak zorlaşacak ve forever Call of Duty stratejisine aykırı bir durum oluşacaktı.
Author Bio Avatar
DMCA Protection Status

Kalof Tati

Amatör Call of Duty oyuncusu ve website editörü...

Beğenebileceğiniz Yazılar...