Call of Duty 6 Modern Warfare 2 Sistem Gereksinimleri

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 Sistem Gereksinimleri ÖnerilenCall of Duty 6 Modern Warfare 2 sistem gereksinimleri system requirements bilgilerini incelediğimiz oyunun yapımını Infinity Ward gerçekleştirilmiş olup 10.11.2009 tarihinde Activision tarafından yayınlanmıştır. Xbox 360, PS3, PC platformları için versiyonları bulunan MW2, birinci şahıs aksiyon (First Person Shoter – FPS) tarzı oynanışa sahip olup Valve Anti Hile (VAC) önleme sistemi kullanılmaktadır. CoD6 müziklerini ise bir çok ödül sahibi olan bestekar Hans Zimmer yapmıştır.

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 İnceleme

Call of Duty serisinin Modern Warfare senaryolu oyunlarının ilki olan Call of Duty 4 Modern Warfare‘nin ardından ikincisi sırayı alan Call of Duty 6 Modern Warfare 2, Call of Duty serisinin de altıncı oyunudur. Her ne kadar MW serisinin 2. oyunu olsa da aslında yeni silahlar, perkler, tactical nuke ve oyuncuların havadan güdümleyebildiği AC-130, saldırı helikopteri vb. silahlar nedeniyle Modern Warfare serisine yeni bir boyut getirmiştir.

Sisteminiz Call of Duty 6 Modern Warfare 2 sistem gereksinimlerini karşılıyorsa özellikle multiplayer oynamak için Call of Duty 6 Modern Warfare 2 oyununu satın almak isteyenlere Stimulus Package ve Resurgence Pack indirilebilir içeriklerini (DLC) de almalarını tavsiye ediyoruz. Call of Duty 4 Modern Warfare haritalarından Crash, Overgrown, Strike, Vacant mapları ile Bailout, Storm, Salvage, Carnival, Fuel, Trailer Park vb. yeni ek haritaların yanı sıra yeni oyun modlarını da içeren bu paketleri STEAM üzerinden almanız durumunda sayıca çok daha fazla oyuncu kitlesi ile multiplayer oyun oynama şansını elde edersiniz. Oyunu satın almadan önce Call of Duty 6 Modern Warfare 2 sistem gereksinimlerini karşıladığınızdan emin olunuz.

CoD6 Modern Warfare 2 Sistem Gereksinimleri Minimum

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 veya kısa adlarıyla CoD6, MW2 oyununda IW engine 4 oyun motoru kullanılmıştır ve oyun içinde yüksek bir akışa sahiptir. Kendisinden bir yıl önce çıkan Call of Duty 5 World at War ve hatta Call of Duty 4 Modern Warfare oyununa nazaran çok daha iyi donanım performansına sahiptir. Yaptığımız testlerde örneğin CoD4 ve CoD5 oyunlarını oynatmakta zorlanan P4 işlemci ve orta sınıf bir ekran kartı, CoD6 oyununda hiç bir şekilde zorlanmamış ve üst seviye ekran ayarları ile oynanabilmiştir. Call of Duty 6 Modern Warfare 2 sistem gereksinimleri bakımından CoD serisinin en light, en akışkan ve oynanabilirlik açısından en iyi oyunudur. Bu özellikler nedeniyle Modern Warfare 2 hem çıktığı gün beş milyondan fazla satış yapmış hem de Guinness Rekorlar Kitabı’nda 2009 yılında en çok oynan multiplayer oyunu ünvanı ile mükafatını almıştır. Çoğu oyun derecelendirme kuruluşu tarafından da 2009 yılının en iyi oyunu seçilmiştir.

Oyunun sadece Activision firmasının resmi oyun sunucularında multiplayer oynanabilir olması ve server kiralamanın ya da legal dedicated server açmanın mümkün olmaması ise oyunun eksik yanlarıdır. Activision firmasının MW2 multiplayer server desteğini sonlandırması halinde ki bu durum ile diğer aksiyon oyunlarında karşılaşılmıştır, maalesef ileriki yıllarda multiplayer yani online oyun desteği sonlanabilecektir. Activision firmasının oyuncularını sokakta bırakması anlamını taşıyacak öyle bir durumla umarız karşılaşmayız. Official server desteğinin sonlandırsa dahi legal dedicated MW2 server açmanın yolunun açılmasına imkan verilmesinin uygun olacağını düşünüyoruz.

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 Sistem Gereksinimleri Minimum

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 Sistem Gereksinimleri Minimum

İşletim SistemiWindows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 veya üzeri (Windows 95/98/ME/2000 işletim sistemleri desteklemez.)
İşlemciIntel Pentium 4 2.3 GHz. or AMD Athlon 64 3200+ işlemci veya daha iyisi
Ram1 GB. RAM
Hard Disk12 GB. Boş alan
Ekran KartıNvidia GeForce 6600GT ya da ATI Radeon 1600XT DirectX 9.0c uyumlu en az 512 MB, Shader Model 3.0 destekli ekran kartı veya daha iyisi.
DirectXDirectX 9.0c veya daha yeni sürümleri

Call of Duty 6 Modern Warfare 2’yi Türkçe yamayı MW2 Türkçe yama sayfasında bulabilirsiniz. Call of Duty serisi tüm oyunlara ait Türkçe yamalar ile official/resmi patchleri CoDPatch kategorisinden inceleyip indirebilirsiniz.

Modern Warfare 2 Türkçe Yama

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 Sistem Gereksinimleri Önerilen

Call of Duty tüm serileri ile Battlefield 3 ve Crysis 3 wallpaper, icon arşivleri için CoDGallery sayfalarını, oyun haber ve incelemeleri için Oyun Haberleri kategorisini, oyunlarla ilgili videoları izlemek için Video kategorilerini ziyaret ediniz.

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 Sistem Gereksinimleri Önerilen

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 Sistem Gereksinimleri Önerilen

İşletim SistemiWindows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 veya üzeri (Windows 95/98/ME/2000 işletim sistemleri desteklemez.)
İşlemciDual Core 2.4 GHz. işlemci veya daha iyisi
Ram2 GB. RAM veya üzeri
Hard Disk12 GB. Boş alan
Ekran KartıNvidia Geforce 7800 ya da ATI Radeon X1800 DirectX 9.0c uyumlu, en az 1 GB. belleğe sahip, Shader Model 3.0 destekli ekran kartı veya daha iyisi.
DirectXDirectX 9.0c veya daha yeni sürümleri

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 sistem gereksinimleri, Call of Duty 6 Modern Warfare 2 özet bilgiler, Call of Duty 6 Modern Warfare 2 inceleme, sayfamızda yararlı bilgilere ulaştığınızı düşünüyorsanız lütfen bu konu linkini Facebook sayfanızda ve diğer sosyal platformlarda paylaşınız ya da Facebook beğen butonu ve yıldızlı rating sistemiyle beğeninizi ifade ediniz, teşekkürler.

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 Sistem Gereksinimleri Önerilen

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 Özet Bilgiler

Yapımcı/DeveloperInfinity Ward Inc.
Yayımcı/PublisherActivision, Square Enix, Infinity Ward Inc.
Yönetmen/DirectorJason West
Prodüktör/ProducerMark A. Rubin
Dağıtımcı/DistributorActivision
Oyun Tasarım/DesignerSteve Fukuda, Todd Alderman, Mackey McCandlish, Veteran Soldier, Zied Rieke
Senaryo/Hikaye TürüModern Warfare
Yazar/WriterJesse Stern
Müzikler/ComposerHans Zimmer, Lorne Balfe
Oyun Kısa AdlarıCoD6, MW2
Oyun Motoru/Game EngineIW 4.0
İndirilebilir İçerik DLCStimulus Package, Resurgence Package
Son Patch VersiyonuOtomatik güncelleme
Oynanabildiği PlatformlarMicrosoft Windows PC, PlayStation 3, Xbox 360, Nintendo DS, BlackBerry
Çıkış Tarihi10 Kasım 2009
Tür/GenreFPS (First Person Shooter)
Oyun Modları/Game ModesSingleplayer, Multiplayer, Cooperative, Special Ops MOD
MW2 Silahlar/WeaponsHandguns: USP 45 Cal, 44 Cal. Magnum, M9, Desert Eagle, M1911 45 CalMachine Pistols: PP2000, G18, M93 Raffica, TMPShotguns: SPAS-12, AA-12, Striker, Ranger, M1014, Model 1887, W1200Launchers: AT4, Thumper, Stinger, Javelin, RPG-7Assault Rifles: M4A1, FAMAS, SCAR-H, TAR-21, FAL, M16A4, ACR, F2000, AK-47

Submachine Guns: MP5K, UMP45, Vector, P90, Mini-UziLight

Machine Guns: L86 LSW, RPD, MG4, AUG HBAR, M240

Sniper Rifles: Intervention, Barrett .50 cal, WA2000, M14 EBR/M21 EBR, Dragunov

Equipment: Frag, Semtex, Throwing Knife, Tactical Insertion, Blast Shield, Claymore, C4

Special Grenades: Flashbang, Stun, M18 Smoke Grenade, Air Support Marker

Levazımat/MiscellaneousAN/PEQ-2A, Riot Shield, Knife, Minigun, M2 Browning Machine Gun, M249 SAW, M61 Vulcan Cannon, RPG-22, Breaching Charge, One Man Army Bag, Binoculars, Default Weapon, Ammunition Crate, 9X17 K.Kale, Ice Picks, Night Vision Goggles
İlave Teçhizat, Eklentiler/MW2 AttachmentsRapid Fire, Akimbo, Shotgun, Silencer, Heartbeat Sensor, FMJ, Extended Magazines, Grip, Tactical Knife, Grenade Launcher, Sniper Scope, 9X19 Zigana T
Nişangah ve Tüfek Dürbünleri/MW2 SightsACOG Scope, SUSAT, Thermal Scope, Red Dot Sight, MARS Sight, F2000 Scope, Holographic Sight, Swarovski Scope
Haritalar/MW2 MapsStock Maps: Afghan, Derail, Estate, Favela, Highrise, Invasion, Karachi, Quarry, Rundown, Rust, Scrapyard, Skidrow, Sub Base, Terminal, Codturkiye, Underpass, WastelandResurgence Pack: Carnival, Fuel, Strike, Trailer Park, VacantStimulus Pack: Bailout, Crash, Overgrown, Salvage, Storm
Perkler/MW2 PerksPerk 1: Marathon, Sleight of Hand, Scavenger, Bling, One Man ArmyPerk 2: Stopping Power, Lightweight, Hardline, Cold-Blooded, Danger ClosePerk 3: Commando, Steady Aim, Scrambler, Ninja, SitRep, Last Stand
MW2 Killstreaks3 kill: UAV Recon4 kill: Care Package, Counter-UAV5 kill: Sentry Gun, Predator Missile6 kill: Precision Airstrike7 kill: Harrier Strike, Attack Helicopter

8 kill: Emergency Airdrop

9 kill: Pave Low, Stealth Bomber

11 kill: Chopper Gunner, AC130

15 kill: EMP

25 kill: Tactical Nuke

MW2 DeathstreaksCopycat, Painkiller, Martyrdom, Final Stand
Third Party Oyun ModlarıSadece resmi oyun sunucularında oynandığından serbest mod çalışması yoktur.

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 sistem gereksinimleri, Modern Warfare 2 sistem gereksinimleri, CoD6 sistem gereksinimleri, MW2 minimum sistem gereksinimleri, MW2 sistem gereksinimleri önerilen bilgilerini aktarmaya çalıştığımız bu inceleme yazımız umarız ihtiyacınızı karşılamıştır. Oyun ile ilgili sorularınız en kısa zamanda bilgimiz dahilinde cevaplandırılmaya çalışılacaktır.

Product
Call of Duty 6 Modern Warfare 2
Version
Steam Download
Type
Video Game
Product Author
Infinity Ward, Inc.
Reviewed by

on 2013-03-22
Rating
Price
29.99
Summary
Call of Duty 6 Modern Warfare 2 veya kısa adlarıyla CoD6, MW2 oyununda IW engine 4 oyun motoru kullanılmıştır ve oyun içinde yüksek bir akışa sahiptir. Kendisinden bir yıl önce çıkan Call of Duty 5 World at War ve hatta Call of Duty 4 Modern Warfare oyununa nazaran çok daha iyi donanım performansına sahiptir. Yaptığımız testlerde örneğin CoD4 ve CoD5 oyunlarını oynatmakta zorlanan P4 işlemci ve orta sınıf bir ekran kartı, CoD6 oyununda hiç bir şekilde zorlanmamış ve üst seviye ekran ayarları ile oynanabilmiştir. Call of Duty 6 Modern Warfare 2 sistem gereksinimleri bakımından CoD serisinin en light, en akışkan ve oynanabilirlik açısından en iyi oyunudur. Bu özellikler nedeniyle Modern Warfare 2 hem çıktığı gün beş milyondan fazla satış yapmış hem de Guinness Rekorlar Kitabı'nda 2009 yılında en çok oynan multiplayer oyunu ünvanı ile mükafatını almıştır. Çoğu oyun derecelendirme kuruluşu tarafından da 2009 yılının en iyi oyunu seçilmiştir.
Author Bio Avatar
DMCA Protection Status

Kalof Tati

Amatör Call of Duty oyuncusu ve website editörü...

Beğenebileceğiniz Yazılar...