Black Ops 3 Dil Dosyası ve Türkçe Yama Çalışması

Arkadaşlar Black Ops 3 için bir yama geliştirilmedi. BO3 dil dosyasını nasıl bulabilirim?

Ynt: Black Ops 3 Dil Dosyası ve Türkçe Yama Çalışması
« Yanıtla #1 : 21 Temmuz 2016, 01:29:29 »
Dil dosyası derken Black Ops 3 Türkçe dil dosyası veya yamasını mı kasdetmiştiniz?

Arkadaşlar Black Ops 3 için bir yama geliştirilmedi. BO3 dil dosyasını nasıl bulabilirim?

« Yanıtla #2 : 21 Temmuz 2016, 01:39:10 »
Aslında oyunun normal dil dosyasını kasdetmistim? Peki oyuna Türkçe yama yapıldı mı?

« Yanıtla #3 : 21 Temmuz 2016, 16:17:41 »
Şu an için yapılan ya da proje aşamasında olan Black Ops 3 Türkçe yama çalışması yok bildiğim kadarıyla. Son dönemde çıkan oyunlarda ise Türkçe dil desteği verilmeye başlandı, fakat BO3 oyun yapımcıları TR dil desteği sunmadılar maalesef.

Aslında oyunun normal dil dosyasını kasdetmistim? Peki oyuna Türkçe yama yapıldı mı?

« Yanıtla #4 : 21 Temmuz 2016, 16:37:07 »
Aynen. Steam üzerinden Çince desteği bile verilmesine rağmen Türkçe dil desteği yok. Peki dil dosyasını nasıl bulabilirim.

« Yanıtla #5 : 24 Temmuz 2016, 17:41:03 »
Arkadaşlar Black Ops 3 oyununun dil dosyalarını nasıl bulabilirim? Ya da yama yapma hakkında bilginiz varsa anlatır mısınız?

« Yanıtla #6 : 24 Temmuz 2016, 18:23:20 »
Black Ops 3 Türkçe yama yapılsa çok güzel olurdu aslında. Fakat yeterli seviyede yabancı dil bilgisi ile ekip ve uzun zaman gerektiren zorlu bir süreç yama yapmak. Oyun bende kurulu ama PC'nin olduğu konumda olmadığımdan inceleyemedim şimdilik. İlerleyen günlerde PC başına döndüğümde fırsat bulabilirsem dil dosyaları nerede vs. bakıp inceledikten sonra yazarım inşallah.

Arkadaşlar Black Ops 3 oyununun dil dosyalarını nasıl bulabilirim? Ya da yama yapma hakkında bilginiz varsa anlatır mısınız?

Call of Duty Black Ops 3 Türkçe Yama Çalışması

« Yanıtla #7 : 24 Temmuz 2016, 20:38:33 »
Eğer mümkün olursa, önümüzde ki iki ay içerisinde sizinle beraber birkaç kişilik bir grup oluşturarak bu yamayı yapmak isterim. Bu arada kurulum dosyası bende var ama OS 32 bit olduğu için(islemci 64 bit) oyun çalışmıyor. Babamın dosyaları olduğundan, format atamiyirum. Bir de bu konu hakkinda yardıma ihtiyacım var.

« Yanıtla #8 : 27 Kasım 2016, 21:56:58 »
Zaman buldukça Black Ops 3 dosyalarını açıp Türkçe çalışması yapabilir miyiz diye inceliyorum ama elle tutulur bir çözüm yöntemi bulamadım hala. .\Call of Duty Black Ops III\zone konumuna baktığımda .ff, .xpak ve .fds uzantılı olmak üzere 3 değişik tipte dosya mevcut. .\zone\snd\all ve .\zone\snd\en konumlarında .sabl ve .sabs uzantılı dosyalar yer alıyor.

Yapımcı firma kaynak kodlarını paylaşmadığından olsa gerek .xpak, .fds, .sabl ve .sabs uzantılı dosyaları açmak için bilinen bir yazılım yok araştırdığım kadarıyla. Serinin eski oyunlarında işe yarayan elimdeki FF Viewer 2.65 ve FF Viewer 3.00 versiyonlu yazılımlar da BO3'e ait FF dosyalarını açmadı maalesef. Bakalım, belki ileride işe yarar birşeyler bulabiliriz.

BO3 TR yapımı ile ilgili gelişmeleri hem buradan hem de yamaların bulunduğu bağlantıdaki kategoriden takip edebilirsiniz.

Kod: [Seç]
C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Call of Duty Black Ops III\zone
C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Call of Duty Black Ops III\zone\snd\all
C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Call of Duty Black Ops III\zone\snd\en

« Yanıtla #9 : 21 Ocak 2017, 19:48:05 »
Call of duty'nin ghost bölümü çıktıktan sonra diğer oyunlarında advenced warfare black ops 3 infinite warfare gibi oyunlarda Türkçe yama çıkmamaya başladı. Yada çıktıda ben mi bulamadım? Eğer çıkarsa bilgilendirin. Veya neden çıkmıyorsa söyleyin?

« Yanıtla #10 : 22 Ocak 2017, 23:40:59 »
Call of Duty serisinde oyuncular tarafından en fazla Türkçe yama yapım isteği senaryosunun da çok beğenilmesi nedeniyle MW3'te yaşandı. BO1 çıkarılmıştı zaten, ardından o hızla Call of Duty Ghosts TR yama da yapıldı. Fakat daha sonra seride çıkan oyunları (BO2 hariç) oyuncular pek beğenmediler, yani yeni çıkan oyunlar istenilen beğeniyi alamayınca Türkçe yama yapımcısı ekipler de yama yapmayı düşünmediler sanıyorum.

Neticede verilen oldukça yoğun bir emek söz konusu ve yapımcılar da bu yüzden emeklerinin boşa gidebileceğini düşünerek CoD serisine değil daha popüler diğer yeni oyunların TR yama yapımlarına yöneldiler maalesef. Oyunların senaryoları bu şekilde gelecek temalı olduğu müddetçe seride en son çıkan ve Türkçe yaması bulunmayan Call of Duty Advanced Warfare, Call of Duty Black Ops 3 ve Call of Duty Infinite Warfare oyunları da dahil 2017 ve sonrasında çıkacak oyunlarda da yama yapılmaz bu gidişle.

Call of duty'nin ghost bölümü çıktıktan sonra diğer oyunlarında advenced warfare black ops 3 infinite warfare gibi oyunlarda Türkçe yama çıkmamaya başladı. Ya da çıktıda ben mi bulamadım? Eğer çıkarsa bilgilendirin. Veya neden çıkmıyorsa söyleyin?