Black Ops 3 Siyah Ekran Hatası

Black Ops 3 Siyah Ekran Hatası
« : 06 Kasım 2015, 00:43:00 »
Arkadaşlar, Call of Duty Black Ops 3 siyah ekran hatası çözümü için öncelikle BlackOps3.exe'yi yönetici olarak çalışacak şekilde ayarlayınız, yönetici olarak çalıştırma hakkında bir sorunuz olursa yorum yazdığınızda detaylı olarak anlatım yapabilirim. Eğer yönetici olarak çalıştırdığınız halde BO3 siyah ekran sorunu çözülmezse aşağıda örnek dosya yollarını görebileceğiniz players klasöründe bulabileceğiniz config.ini dosyasını açınız ve ekran ayarınızı FullScreenMode = "1" olarak ayarlayınız. Oyunu herhangi bir nedenle görev çubuğuna aldığınızda ekran ayarınız Fullscreen Window olarak kendiliğinden değişirse config.ini dosyası içerisinden bu değişikliği tekrarlayınız.

Tavsiye etmesek de eğer oyunun ilk çıkan sürümünü kullanıyorsanız WorkerThreads = "4" değerini WorkerThreads = "2" olarak değiştiriniz. Oyunun hata vermesinin bir diğer nedeni de oyunu kurduktan sonra ilk defasında başlatığınızda config.ini dosyasının herhangi bir nedenle oluşmamış olmasıdır. config.ini dosyasının oluşmaması ya da oluşsa bile hatalı ayarlara sahip olması nedeniyle siyah ekran hatası alan ve oyuna giremeyenler varsa faydası olması için ilk üç bölümünü henüz bitirdiğim kendime ait Black Ops 3 players klasörünü konuya ekliyorum, bağlantıdan indirebilirsiniz. Players klasörünü indirdikten sonra zipten çıkarınız ve oyun yoluna atınız. Players klasöründe bulunan config.ini dosyasında yazılı halde olan oyun grafik ayarlarım normal ayarlar civarında ve 1920x1080 ekran çözünürlüğüne ayarlıdır, siz bu çözünürlüğü kendi ekran çözünürlüğünüze göre değiştirip config.ini dosyasını kaydederek oyunu başlatınız.

Diğer önerim ise oyuncu olarak yapmamız gereken işlemlerden biri olan BlackOps3.exe çalışma önceliği/priority ayarları. Ayrı bir başlık altında ele aldığım Black Ops 3 Optimizasyonu İçin Task Manager Priority Ayarları sayfamızdaki anlatımdan yararlanarak görev yöneticisi öncelik ayarlarını gerçekleştiriniz. Kolay gelsin, iyi oyunlar.

Kod: [Seç]
// 0 - Windowed, 1 - Fullscreen, 2 - Fullscreen Window
FullScreenMode = "1" // 0 to 2

Kod: [Seç]
C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Call of Duty Black Ops III\players\config.ini
Kod: [Seç]
D:\Call of Duty Black Ops III\players\config.ini
Alıntı
Call of Duty Black Ops 3 Black Screen Error

Kod: [Seç]
C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Call of Duty Black Ops III\players
Black Ops 3 Players: DOWNLOAD

Ayrıca bilgisayarınızın Black Ops 3 Sistem Gereksinimleri'ni karşılayıp karşılamadığını bağlantıdan inceleyebilir ve değerlendirilmesini isteyebilirsiniz. Black Ops 3 kategorisinde ise oyun hakkında bilgiler, haber ve incelemeler ile çeşitli hata çözümlerini bulabilirsiniz. Çözüm önerilerimizden olumlu sonuç aldıysanız ve sitemizi beğendiyseniz lütfen yorumlarınızla ve/veya sosyal medya paylaşım/like butonlarıyla belirtmenizden ve bizi takip etmenizden memnuniyet duyarız, teşekkürler.Black Ops 3 Siyah Ekran Hatası

Ynt: Black Ops 3 Siyah Ekran Hatası
« Yanıtla #1 : 19 Ocak 2016, 16:48:39 »
Black Ops 3 oynarken masaüstüne geçmede Windowed (FullScreenMode = "0") sorunu yaşayanlar için Disqus yorum sisteminden yaptığım çözüm önerimi aşağıya alıntıladım, sorunu çözmek isteyenler bu mesajımdan da yararlanabilirler.

Alıntı
http://www.codturkiye.net/forum/black-ops-3-siyah-ekran-hatasi-t1829.0.html#comment-2466271042
Bende de FullScreenMode = "1" tam ekran (Fullscreen) şeklinde ayarlı iken ve klavyedeki windows tuşuna basıltığımda bahsettiğiniz FullScreenMode = "0" ayarına yani Windowed pencere görünümüne geçmesi sorunu mevcuttu. Black Ops 3'ü kapatıp tekrar açtığımda config.ini dosyası FullScreenMode = "0" şeklinde değişmiş olduğundan oyun sağ üst köşede çarpı işareti olan Windowed ekran modunda açılıyordu. Bu sefer oyunu tekrar kapatıp Black Ops 3 config.ini dosyasındaki FullScreenMode ayarını "1" şeklinde kaydedip oyuna başlıyor ve mümkün olduğunca klavyedeki windows ve diğer tuşlara dokunmamaya çalışıyordum. Fakat ''oyunu asagiya indirmek istedigimde oyun kafayi yiyor bir windowe donuyor bir FullScreen oluyor oyunu kontrol edemiyorum '' şeklinde tarif ettiğiniz gibi sorun yaşamıyor BO3 pencere/windowed şekline dönse de istersem oynamaya devam edebiliyordum.

Sorunuz üzerine Black Ops 3 ekran görünümü ayarlarını tam olarak anlamak, varsa hatayı bulmak ve düzeltmek için bir kaç deneme yaptım, yani oyun ayarlarında mı bir hata mı var yoksa başka şekilde mi bir ayar yapmak gerekiyor diye. Daha sonra ..\players\config.ini dosyasından FullScreenMode = "2" (Fullscreen Window) şeklinde ayarlayıp oyunu açtıktan ve klavye windows tuşuna bastıktan sonra önceden aldığım ve sizin de bahsettiğiniz Windowed ekran moduna geçmediğini farkettim. Bu durumda yani oyunu alta alıp masaüstüne geçip daha sonra tekrar oyuna geçildiğinde ekranın bozulmaması için BO3 ekran ayarını FullScreenMode = "2" şeklinde ayarlamak sorunu çözüyor anladığım kadarıyla. Black Ops 3 FullScreenMode ayarını "2" şeklinde kaydedip oyunu açtığınızda altta görev çubuğu görünecektir, fakat oyuna tıkladığınızda görev çubuğu kaybolacaktır. Oyun açıkken herhangi bir işlem yapmak isterseniz klavye > windows tuşuna tıkladığınızda oyunun altında görev çubuğu belirecek ve örneğin açık durumda ise web browser'ınızı tıkladığınızda öne gelecek ve oyun arka planda kalacaktır. Masa üstünü görmek istediğinizde ise ''Masaüstünü göster''demeniz gerekiyor.

Black Ops 3'teki WorkerThreads = "4" ayarı, oyun çıktıktan sonra gelen güncellemelerle kaldırılmış. Ben de şu an güncel BO3 config.ini dosyasına baktığımda WorkerThreads ayarını göremedim, sanırım oyun ayarları ve optimizasyonunda sorunlara neden olduğu için kaldırılmış olmalı.

Black Ops 3 Masaüstüne Geçme Sorunu