Bu Sistem İçin Ekran Kartı Tavsiyelerinizi Bekliyorum

gukkan

• *
  • 137
İşlemci:Intel Core i7 3770 @ 3.40GHz(Ivy Bridge 22nm Teknoloji)
Ram:8,00GB İkili-Kanal DDR3 @ 665MHz
Anakart:PEGATRON IPXSB-H61 (SOCKET 1155)
Ekran Kartı:1024 MBATI AMD Radeon HD 6510 Series(Değişecek olan bu işte)
931GB Seagate ST1000DM003-9YN162 ATA Device (SATA)

Bu sistemle birlikte bütün son oyunları fullda oynatabilecek ekran kartı lazım.Tabi onun dışında başka neler lazım poweri falan.Tabi fiyatta uygun olursa sevinirim :D

Ynt: Bu Sistem İçin Ekran Kartı Tavsiyelerinizi Bekliyorum
« Yanıtla #1 : 24 Temmuz 2014, 15:17:13 »
Sistemdeki PSU teknik özellikleri nedir?

İşlemci:Intel Core i7 3770 @ 3.40GHz(Ivy Bridge 22nm Teknoloji)
Ram:8,00GB İkili-Kanal DDR3 @ 665MHz
Anakart:PEGATRON IPXSB-H61 (SOCKET 1155)
Ekran Kartı:1024 MBATI AMD Radeon HD 6510 Series(Değişecek olan bu işte)
931GB Seagate ST1000DM003-9YN162 ATA Device (SATA)

Bu sistemle birlikte bütün son oyunları fullda oynatabilecek ekran kartı lazım.Tabi onun dışında başka neler lazım poweri falan.Tabi fiyatta uygun olursa sevinirim :D

gukkan

• *
  • 137
« Yanıtla #2 : 24 Temmuz 2014, 15:41:12 »
watt'ı diyorsan abi 300 watt

gukkan

• *
  • 137
« Yanıtla #3 : 24 Temmuz 2014, 19:43:37 »
abi aslında senin ekran kartı iyimis ya aynı power alsam.Bu seninkiler benim sisteme uyar değil mi?

« Yanıtla #4 : 24 Temmuz 2014, 20:19:10 »
Günümüz koşullarında fiyat/performans bakımından bir ekran kartında olması gereken ve taviz verilmeyecek ana özelliklerin; 2 Gb. bellek, GDDR5, 256-Bit memory bus ve DX 11.2 olması gerektiğini düşünüyorum. Ekran kartı alırken bu özellikleri taşımasına dikkat etmeni ve ayrıca %25-30'u bulan haftasonu indirim kampanyalarını takip etmeni önerebilirim.

Spesifik bir ekran kartı olarak kendi kullandığım ve oldukça memnun kaldığım AMD R9 270X DirectCU II TOP 2 Gb. GDDR5 256-Bit DX 11.2 ekran kartını önerebilirim. Diğer teknik detaylarını bağlantıda görebileceğin sistemimle CoDGhosts, Battlefield 4 ve Black Ops 2 singleplayer 1920x1080 ekran çözünürlüğünde ve diğer tüm oyun ayarları ayarlanabilecek maksimum seviyede iken kasmadan oynayabiliyorum. Ayrıca Black Ops 2'yi multiplayer, botlu ya da multi zombi oynarken de lag, takılma, kasma vb. herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Sisteminle de uyum sorunu yaşamayacağını düşünüyorum, işlemcin ve ram'in de oldukça iyi özellikler taşıyor.

Satın alacağın mağaza da çok önemli, gerekirse kasayı oraya götürüp taktırabileceğin Vatan Bilgisayar'ı önerebilirim, tüm PC alışverişimi buradan yaparım, toplama PC montajlarını ücretsiz yaparlar, 10 gün sonra ben bunu beğenmedim yaaa, ya da başka bir şey alacam derim kutusu vs. sağlam şekilde teslim ederim, içine dahi bakmaz ve iade faturası keserler, tüm ürünler dahil eğer garanti süresince arıza oluşursa servis filan aramazsın, gider teslim eder, onarım veya değişim için aramalarını beklersin o kadar. Sonuç olarak PC alınacaksa toplama PC alınmalı, toplama PC ile OEM parçalar da mutlaka buradan alınmalı bence, beni üzmediler, diğer insanları da üzmediklerini düşünüyorum :D

AMD R9 270X ekran kartı için tavsiye edilen PSU ise 500 Watts gücünde olması yönünde. PSU alırken günümüzde dikkat edilmesi gereken diğer nokta ise 80Plus özelliğini taşıması. 80Plus PSU'lar elektrik tüketiminde kayda değer tasarruf sağlıyor, yaklaşık 7-8 aylık kullanım sonrası elektrik faturalarımı incelediğimde aylık 25-30 TL. civarında bir düşüş olduğunu görebiliyorum.

abi aslında senin ekran kartı iyimis ya aynı power alsam.Bu seninkiler benim sisteme uyar değil mi?

AMD R9-270X DirectCU II Ekran Kartı Tavsiyesi

gukkan

• *
  • 137
« Yanıtla #5 : 24 Temmuz 2014, 20:45:19 »
anladım abi.Peki şu var dual-x oc diyor.Onu anlamadım.Seninkinin 4gb si galiba buna ne dersin?

http://goo.gl/ERQscM

« Yanıtla #6 : 24 Temmuz 2014, 21:58:29 »
Bellek miktarının dışında her iki kart arasında kayda değer bir fark göremedim.

AMD Radeon R9 270X Sapphire Dual-X 4GB OC Edition_vs_AMD Radeon R9 270X DirectCU II TOP 2GB Edition: http://goo.gl/Rrghhe

anladım abi.Peki şu var dual-x oc diyor.Onu anlamadım.Seninkinin 4gb si galiba buna ne dersin?

http://goo.gl/ERQscM