Call of Duty 2 İyi Oynamanın 8 Sırrı

Call of Duty 2 İyi Oynamanın 8 Sırrı
« : 09 Nisan 2012, 05:18:52 »
Call of Duty 2 İyi Oynamanın 8 Sırrı: Call of Duty 2′ye yeni başlayanlara 8 ufak sır, tecrübeli arkadaşlarada hatırlatmak adına. Call of duty 2′deki tecrübelerim ve bana gösterdikleri.

İşte Call of Duty 2′de iyi bir oyuncu olmanın sırları:

1. Herşeyden önce oyunu sevmelisiniz. Eğer oyun size sıkıcı geliyorsa şimdiden bırakın

2. Call of Duty 2′yi iyi oynamak için en önemli şey FPS’dir. Ne kadar iyi bilgisayar o kadar iyi Call of Duty 2. Call of Duty 2 FPS Yükseltme Yöntemleri yazımız işinizi görebilir.

3. Ama herşey FPS değil. Örneğin tüfek ya da SG (Pompalı) gibi bir silah kullanacaksanız FPS çok önemli değil. FPS’nize göre silahınızı belirleyin.

Yukarıda bahsettiğim yazıma gidin ve oradakileri uygulayın. Eğer 125′in altında bir FPS alıyorasanız tufek ve SG kullanmanızı tavsiye ederim.

Sniper’da kullanabilirsiniz. Ama FPS’niz 100′ün altında ise Sniper’ı da tavsiye etmem.Eğer Fps’niz 250-150 arasındaysa Mp44, M1 Garand gibi çok FPS isteyen silahlar almalısınız.

Şunu da belirtiyim ki Sniper kullanmak sizin adınıza iyi olmaz. Çünkü genelde Sniper ilk tercihtir herkesce. Çok fazla kullanan var. Bunu da göz önünde bulundurun.

4. Mouse’unuzu da ayarlayın. Consol’a “sensivty” yazıp 2.5 - 1 arasında değer verin. Tabi virgüllerle. Ben 1.5 ile oynuyorum. Eğer sensivty’iniz çok yüksek olursa inanın çok iyi oynayamazsınız.

Çünkü çok hassas bir mouse her zaman iyi oynatmaz size. Moraliniz bozuksa, uykunuz varsa oyununuz çok bozulur. Bazen çok iyi bazen çok kötü oynarsınız. Yani istikrarınız kalmaz.

Ayrıca colsolda “r_multiGPU” değerini “0″ yapın. Bu komut çok fazla FPS arttırsa da mouse ayarlarını bozuyor dikkat !.

5. Call of Duty bilek oyunudur. Eğer bileğiniz daha ısınmadan COD2 oynarsanız reflekleriniz zayıflıyacaktır. Vurma oranınız düşecektir. Eliniz üşüyorsa, elinizi çok haraket ettirmediğiniz bir zamanda oynarsanız çok zorlanacaksınız.

6. Call of Duty 2′de inanın iyi oynamaktan çok tecrübe önemlidir. Oyuna yeni başladıysanız 1 hafta DM oynayın. Tecrübenizi arttırmak içinse SD’ye girin. Ayrıca Ses sinlemeyi öğrenin. Bu da bir tecrübedir.

7. Kesinlikle hile kullanmayın. Çünkü kolaya alışmak oyununuzu bozacaktır. Hileyi iyi oynayamayanlar kullanır unutmayın.

8. Bunun iyi oyunla alakası yok ama kendinize Clan bulmanızda yardımcı olacaktır. Kendinize arkadaşlar edinmeye çalışın. Millete laf atmayın. Tecrübe geliştirmenin en ama en iyi yolu Clan Wars’dır. Yani Clan savaşları.

Call of Duty 1 Ve United Offensive Oynayanlar İçin Yararlı Olucaktır Aşağıdaki Yazı Ve Taktikleri Cod 2 İçinde Rahatlıkla Kullana Bilirsiniz İşinize Yarıycaktır.

Call of Duty 2 İpuçları & Taktikler

* Mümkün olduğunca çömelmiş bir şekilde yürüyün. Özellikle düşman askerlere yakın olduğunuzu bildiğinizde. Bu ses çıkarmamanızı sağlayacak ve lehinize olacaktır.

* Ship, Brecourt, Pavlov, Hurtgen ve Rocket haritaları dışında 'Sniper' kullanmayın. Oyunun tadını kaçırmayın.

* Boş yere havaya ateş açmayın bu yerinizi belli edecek ve kek gibi tüm düşmanları üstünüze çekmenize sebep olacaktır.

* El bombalarınızı bir noktaya hepisini birden arka arkaya atarak harcamayın en fazla iki tane atın. Düşmanın öleceği varsa iki bombada ölür.

* Özellikle yeni başlayanlar, oyunda haritanın dışına çıkmamaya dikkat edin, mayın tabelalarını geçmeyin.

* Mesajlaşmaları yerinde kullanmaya özen gösterin. Sessizce ilerlerken 'Move In!' deyip, millete 'Ben buradayım' mesaj vermeyin.

* Her ne kadar mertliği bozacak olsada, göğüs göğüse çarpışmalarda zıplayın!

* Farenin sağ tuşunu kullanarak, hedefe daha iyi nişan alabilir ve daha çok zarar verebilirsiniz.

* Teammate Kill yapmamaya özen gösterin. Arkadaşlarınızın olduğu bölgeye el bombaları savurmayın. İstemeden Tk yapan arkadaşlarınıza hoşgörü gösterin, elbet sizde yapmışsınızdır. 'Pardon' demeyi ihmal etmeyin. Bilerek Tk yapan arkadaşlarınıza 'kaka' deyin. :D

* Oyun içinde ekran görüntüsü (SS) almak için F12 tuşuna basın. Ekran görüntülerinize CoD'u kurduğunuz dizinin main > ss klasöründen ulaşabilirsiniz.

* Açık bir araziden geçecekseniz kutu, vagon, tank vs gibi şeyleri kendinize kalkan yaparak gidin.

* Özellikle sniper kullanırken çömelin veyahut yere yatın. Bu nişan almanızı en az seviyede etkileyecek ve daha etkili atışlar yapmanızı sağlayacaktır.

* Bina vs köşelerinden etrafa bakmak ve dikkat çekmemek için 'Q' ve 'E' tuşlarını kullanın.

* Her harita için kendinize bir taktik belirleyin. Haritaları tanımak için kendiniz bir sunucu kurup, etrafı keşfedin.

* Biri(leri)ni vurduktan sonra (mesela kapı arkasında pusmuş bekliyorsunuz ve kapıdan gelen düşmanlarınızı indirdiniz), yerinizi değiştirin. Çünkü öldüğünüz zaman sizi öldüren kişinin yönü ve yeri az da olsa belli olacaktır. Aynısı siz vurulduğunuz zaman da geçerli.

Artık benim bazı özel taktiklerimi de öğrendiniz, sunucuda karşılaşırsak daha rahat öldürebilirsiniz beni ([email protected]!N). Şimdi hazırsanız Call of Duty 2 Multiplayer Oynama Rehberi'ni inceleyerek CoD2 multiplayer deneyimine başlayabilirsiniz. Ayrıca Call of Duty 2 Tam Çözüm ve Call of Duty 2 Oynamanın Püf Noktaları konu başlıklarının da ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz, Call of Duty 2 kategorisinde ise çok daha fazlasını bulabilirsiniz. Eminim işinize yarayacak bir yazı olmuştur. Küfürsüz, lagsiz, TK'sız bol 'frag'li oyunlar...


Call of Duty 2 İyi Oynamanın Sırları