Call of Duty 2 Multiplayer Online Server Listesi Görünmüyor

Mrblr dostlar. Call of Duty 2 multiplayer online server listesi görünmüyor yardım lütfen. Yıllardır multi player online serverlarda oynuyorum. Xfire vs. değil direk online serverlar.
Dün yine gün içerisinde oynadım ve 1 saat ara verdikten sonra tekrar oyunu actım serverları listele dedim çalışmadı. Yani listeleme yapılmıyor bomboş kalıyor liste.

Cdkeyim orjinaldir ve 2 farklı key denedim ama nafile.
 Yetmedi oyunu yeniden yükledim.
 Yüklemeden öncede kayıt defterine kadar her artıgı programla temizleyip kaldırdım.

Bana bi yardımcı olsanız cok memnun olurum.

Ynt: Call of Duty 2 Multiplayer Online Server Listesi Görünmüyor
« Yanıtla #1 : 16 Haziran 2013, 18:11:50 »
Call of Duty 2 join menüsünde multiplayer server listesi görünmeme sorunu ile ben de karşılaşmıştım. Genellikle ''Filter Servers'' ayarları ile oynayıp oyunu kapatıp tekrar açtığımda sorun ortadan kalkmıştı.

Bunun dışında başka ihtimaller de aklıma geliyor. Birinci ihtimal, Call of Duty 2 oyununun patch yani yamalarını yapmadıysanız halihazırda CoD2 serverlerin %90-95'i 1.3 versiyon olduğu için CoD 2 serverlerini bu yüzden ''Join Server'' menüsünde göremiyor olabilirsiniz. Bir diğer ihtimal de Call of Duty 2 server listesi hizmetini sunan Activision master serverlerinin zaman zaman offline olmasından kaynaklanabiliyor. Şu an CoD2 yüklü olmadığından bunu test edemedim. Call of Duty 2'ci arkadaşlar join menüsünden CoD2 server listesini tarayıp ve mümkünse ekran görüntüsü ile birlikte sonucunu yazarlar umarım.

İçerik Güncelleme: Call of Duty 2 yamalarını yüklemenize rağmen server listesinde sunucuları göremiyorsanız sorunun oyun dosyalarındaki güvenlik ayarlarından kaynaklandığını tahmin ediyorum. Öncelikle oyunu yönetici olarak çalıştırınız. Sorun hala devam ederse aşağıda dosya yolu örneği de bulunan servercache.dat dosyasının özelliklerine girerek Genel sekmesindeki öznitelikler salt okunur işaretli ise tik işaretini kaldırınız, ardından Güvenlik sekmesine girerek tüm kullanıcılar için tam denetim izni vererek deneyiniz. Call of Duty 2 oyununuzdaki servercache.dat dosyasında bir sorun olduğunu düşünüyor ya da mevcut değilse bağlantıdan indirebilirsiniz.

Call of Duty 2 servercache.dat indir: DOWNLOAD

C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Call of Duty 2\servercache.dat

Call of Duty 2 Multiplayer Join Server Listesi

« Yanıtla #2 : 16 Haziran 2013, 19:01:28 »
Çok teşekkür ederim sayın admin.
Dediginiz gibi yaptım olmadı.
Dün aynı sorun ilk baladıgında server actım cdkey dogruladım oyunu ac kapa yaptım ve calışmıstı.
Lakin dün aksam saatkerinde bu sorun devamlı bir hal aldı.

Bende tek sebep olarak Activision master serverlerinin sorunu diye  düşünmüştüm hala beklemedeyim inş düzelir.

PAthca gelince; ben 1.0 da oynuyorum ve yeteri server var.
Lakin oyunu bugün tekrar kurdum ve 1.3 ptch yükledim sonuc yine aynı oldu.

Aslında türk serverlarda oynamayı düşünüyorum farklılık olsun diye lakin bugün başka sunucudan girdim denedim oyuncular 3 kagıtcı.
Muhtemelen ms congi dosyasından şarjör değiştirme hızı,tüfegin ates ederken sabit kalması vb noktalarda ayarları var.
Onları yapıp oynadıklarına eminim.
Hileleride saymıyorum tabi.

Aslında tek oynadıgım server flymod du.Uçabilinen server.
Beni defalarca banladılar tüm keylerim banalı suan.
O serverda gayet iyi temiz oynardım.
Gıcık kapan bi admin bela oldu basıma.Benden sonrada o servera kimse girmedi bomboş uruyor.

Xfireda kurdum ama hiç oynamadım daha dogrusu oynayamadım calışmıyor galiba.
Sizin bu serverlar hakkında bilgim yok lakin link varsa atarsanız memnun olurum.
Belki şansımı denerim serverlarınızda eger cok sıkı oyuncular yoksa :))

Call of Duty 2 join menüsünde multiplayer server listesi görünmeme sorunu ile ben de karşılaşmıştım. Genellikle ''Filter Servers'' ayarları ile oynayıp oyunu kapatıp tekrar açtığımda sorun ortadan kalkmıştı.

Bunun dışında başka ihtimaller de aklıma geliyor. Birinci ihtimal, Call of Duty 2 oyununun patch yani yamalarını yapmadıysanız halihazırda CoD2 serverlerin %90-95'i 1.3 versiyon olduğu için CoD 2 serverlerini bu yüzden ''Join Server'' menüsünde göremiyor olabilisiniz. Bir diğer ihtimal de Call of Duty 2 server listesi hizmetini sunan Activision master serverlerinin zaman zaman offline olmasından kaynaklanabiliyor. Şu an CoD2 yüklü olmadığından bunu test edemedim. Call of Duty 2'ci arkadaşlar join menüsünden CoD2 server listesini tarayıp ve mümkünse ekran görüntüsü ile birlikte sonucunu yazarlar umarım.

« Yanıtla #3 : 16 Haziran 2013, 19:19:56 »
Şu an ''Call of Duty 2 Multiplayer Server Listesi Görünmeme Sorunu'' nun kaynağı olarak Activison master serverlerinin offline durumda olma ihtimali geriye kalmış görünüyor. Bunu da başka bir oyuncunun test edip bildirmesi gerek, yakın zamanda CoD2 PC bulabilirsem test edip sonucunu bildirmeye çalışacağım, fakat xfire yüklerseniz sunuculara daha kolay giriş yapabilirsiniz.

Halihazırda aktif durumdaki CoDTurkiye Call of Duty 2 oyun sunucuları listesi aşağıda, zaman zaman can sıkıcı oyuncular olsa da admin arkadaşlar gereğini yapıyorlar :)

Call of Duty 2 SD Public Server: 94.102.12.184:28960
Call of Duty 2 RifleMOD Server: 94.102.12.184:28961
Call of Duty 2 AdmiralMOD Server: 94.102.12.184:28962
Call of Duty 2 DeathMatch Server: 94.102.12.184:28970

Çok teşekkür ederim sayın admin.
Dediginiz gibi yaptım olmadı.
Dün aynı sorun ilk baladıgında server actım cdkey dogruladım oyunu ac kapa yaptım ve calışmıstı.
Lakin dün aksam saatkerinde bu sorun devamlı bir hal aldı.

Bende tek sebep olarak Activision master serverlerinin sorunu diye  düşünmüştüm hala beklemedeyim inş düzelir.

PAthca gelince; ben 1.0 da oynuyorum ve yeteri server var.
Lakin oyunu bugün tekrar kurdum ve 1.3 ptch yükledim sonuc yine aynı oldu.

Aslında türk serverlarda oynamayı düşünüyorum farklılık olsun diye lakin bugün oynasana.comdan girdim denedim oyuncular 3 kagıtcı.
Muhtemelen ms congi dosyasından şarjör değiştirme hızı,tüfegin ates ederken sabit kalması vb noktalarda ayarları var.
Onları yapıp oynadıklarına eminim.
Hileleride saymıyorum tabi.

Aslında tek oynadıgım server flymod du.Uçabilinen server.
Beni defalarca banladılar tüm keylerim banalı suan.
O serverda gayet iyi temiz oynardım.
Gıcık kapan bi admin bela oldu basıma.Benden sonrada o servera kimse girmedi bomboş uruyor.

Xfireda kurdum ama hiç oynamadım daha dogrusu oynayamadım calışmıyor galiba.
Sizin bu serverlar hakkında bilgim yok lakin link varsa atarsanız memnun olurum.
Belki şansımı denerim serverlarınızda eger cok sıkı oyuncular yoksa :))

« Yanıtla #4 : 16 Haziran 2013, 19:22:35 »
Teşekkür ederim tekrardan sayın admin.
Xfire sorunumu hallettikten sonra serverları denicem.

İnş hoş bir ortam olurda bundan sonra bu serverlarda oyun oynarım.
İyi çalışmalar.

« Yanıtla #5 : 26 Ağustos 2013, 21:35:40 »
Call of Duty 2 Multiplayer Online Server Listesi Görünmeme Sorunu'' nu uzun bir aradan sonra kontrol ettiğimde serverlerin refresh yapıldığında göründüğünü tespit ettim, ekran görüntülerini çekip aşağıya ekledim. Anlaşılan Activison Master serverleri online olmuş.

Konu güncelleme: Evenbalance firmasının Call of Duty 2 punkbuster setup desteğini kesmesi ile birlikte ortaya çıkan punkbuster yüklerken Call of Duty 2'nin görünmemesi sorunu için bağlantıyı ziyaret ediniz.

http://www.codturkiye.net/forum/call-of-duty-2-punkbuster-oyun-gosterme-sorunu-t1200.0.html

Call of Duty 2 Multiplayer Online Server Listesi

Call of Duty 2 Multiplayer Join Game Menu

« Yanıtla #6 : 24 Ocak 2016, 23:58:08 »
Cracked Turk yüzünden normal server listesine ulaşamıyorum bir kaç kez silip yükledim bir türlü eklenti gitmiyor
Nasıl düzeltebilirim ?

« Yanıtla #7 : 25 Ocak 2016, 00:17:30 »
Bahsettiğiniz Call of Duty 2 sunucusunda oyunun 1.0 versiyonu yüklü olduğundan sadece CoD2 v.1.0 sürümlü oyuncular girebilirler ve bu sürüme sahip oyuncular yeni sürümlü serverleri server listesinde göremezler. En son sürüm yani normal server listesini görebilmek için Call of Duty 2 v.1.3 sürümüne yükseltmeniz gerekiyor. Yüklemeniz gereken CoD2 resmi yamalarını bağlantıdaki CoDPatch kategorisinde bulabilirsiniz.

Cracked Turk yüzünden normal server listesine ulaşamıyorum bir kaç kez silip yükledim bir türlü eklenti gitmiyor. Nasıl düzeltebilirim?

« Yanıtla #8 : 25 Ocak 2016, 17:27:10 »
Call of Duty 2 server menu sorunu

bundan bahsediyorum.V 1.3 kurdum düzelmedi.

« Yanıtla #9 : 25 Ocak 2016, 18:30:49 »
Anladığım kadarıyla siz oyun menüsündeki bu editlenmiş menünün kalkmasını istiyorsunuz. CoD2 orjinal ana menüsüne dönmek/geri yüklemek için bahsettiğiniz CoD2 sunucusunun bilgisayarınıza yüklemiş olduğu mod dosyasını oyun yolundan silmeniz gerekli.

bundan bahsediyorum.V 1.3 kurdum düzelmedi.

« Yanıtla #10 : 30 Ocak 2016, 01:33:40 »
Mod dosyasını nasıl silebilirim? Editlenmiş .iwd dosyasını bulamıyorum ve cr*ck lenmiş oyunda diğer serverları göstermiyor.

« Yanıtla #11 : 30 Ocak 2016, 01:45:10 »
Modlu CoD2 serverden inen mod dosyası; oyunun ana yolunda bir klasör ve bu klasör içerisinde dosyalar şeklinde de olabilir ya da düşük ihtimal de olsa main klasöründe .iwd dosyası şeklinde de olabilir. Dosyaların isimlerinden ve en son değişme tarihlerinden tahmin yolu ile bulabilirsiniz. Mod klasörü ya da maindeki dosyayı kesip masaüstüne alınız ve oyunu açıp değişiklik olup olmadığını kontrol ediniz.

Mod dosyasını nasıl silebilirim? Editlenmiş .iwd dosyasını bulamıyorum ve cr*ck lenmiş oyunda diğer serverları göstermiyor.

« Yanıtla #12 : 24 Kasım 2016, 13:31:09 »
Join serverler listesinde bende serverim olan ITTIBA/TURK-CTF 185.122.200.232:28960. aktif bir sekilde görünür hala getirilmesi için destege yardıma itiyacım var sorunla alakalı bilgisi olan varsa paylaşabilirmi. Menmun olurum. Ve türk serverdir burda ugradıgınızda keyfli bir oyun hazzı alıcagınızı düşünüyorum küfür eşit oyun oynamak sorun lu oyuncuları belirlemek adil biroyun. Disiplin ve düzen saglamak için admilikte verilecektir. Süpheniz edişeniz olmasın Saygılar ZAFERHEKS call of duty 2 ITTIBA/TURK-CTF Server sahibi

« Yanıtla #13 : 14 Aralık 2016, 16:16:43 »
Merhabalar,
 Yeni Türkiye lokasyonlar sunucular açtım.(REDBERETS)
 Fakat Master server listesinde gözükmüyor yardımcı olabilir misiniz?

« Yanıtla #14 : 14 Aralık 2016, 19:31:40 »
Server orjinal ise görünmesi gerekir, gözükmüyorsa biraz beklemekte fayda var. Fakat açılan Call of Duty 2 sunucunuz cra*ked ise master sunucularla iletişimi kesildiğinden CoD2 server list'te görünmeyecektir.

Bazı cra*ked serverler ise server listte görünebiliyor. Yaptığım araştırmalarla elde ettiğim kırıntı bilgilere göre tahminim cra*ked CoD2MP_s.exe dosyasını özel olarak editliyerek hem master sunucularla iletişimi kesmiyorlar hem de firewall ile bypass ediyorlar, fakat nasıl yapıldığına dair bir bilgiye ben de ulaşamadım.

Merhabalar,
 Yeni Türkiye lokasyonlar sunucular açtım.(REDBERETS)
 Fakat Master server listesinde gözükmüyor yardımcı olabilir misiniz?