Call of Duty 2 Multiplayer Xfire İçin Alternatif Çözüm

Merhabalar codturkiye. Xfire galiba hizmetlerini durdurdu. Alternatif olarak Gametracker'dan girilebiliyor. Server ekleme site üzerinden yapılıyor, aracı programcık vasıtası ile de eşitleme yapılıyor. Yalnız sadece favori olarak eklediğiniz server'lar programcık ekranına düşüyor ordan direk girebiliyorsuz (xfire gibi listeyi oyun türü ve sürüme göre vs.vs  süzebilmeler yok). Server_variables tıklandığında 1.0 ve 1.3 sürümleri görebildiğiniz menü karşımıza çıkıyor.

Talep olursa video ile anlatım yapabilirim.

Avrupa lokasyonlu sunucularda hatırı sayılır oyuncu var 10/mb bağlantı ile rahat bir şekilde oynamak mümkün.

Ynt: Call of Duty 2 Multiplayer Xfire İçin Alternatif Çözüm
« Yanıtla #1 : 08 Ağustos 2015, 17:28:19 »
Aşağıdaki başlıklarda da ele aldığımız Xfire bağlantı sorunu nedeniyle Call of Duty 2 ve diğer oyunların multiplayer sunucularına GameTracker Lite yazılımı ile otomatik join/bağlanma yöntemi bahsettiğiniz gibi şu an için tek alternatif yol olarak görünüyor. Bilgilendirme ve anlatımınız için teşekkürler.

Call of Duty 2 Multiplayer XFire Bağlanma Sorunu

Call of Duty 4 XFire Connecting to Server Sorunu

Merhabalar codturkiye. Xfire galiba hizmetlerini durdurdu. Alternatif olarak Gametracker'dan girilebiliyor. Server ekleme site üzerinden yapılıyor, aracı programcık vasıtası ile de eşitleme yapılıyor. Yalnız sadece favori olarak eklediğiniz server'lar programcık ekranına düşüyor ordan direk girebiliyorsuz (xfire gibi listeyi oyun türü ve sürüme göre vs.vs  süzebilmeler yok). Server_variables tıklandığında 1.0 ve 1.3 sürümleri görebildiğiniz menü karşımıza çıkıyor.

Talep olursa video ile anlatım yapabilirim.

Avrupa lokasyonlu sunucularda hatırı sayılır oyuncu var 10/mb bağlantı ile rahat bir şekilde oynamak mümkün.

GameTracker Lite Download

« Yanıtla #2 : 10 Ağustos 2015, 17:54:28 »
connect tab server ip adres bilgisi yöntemiyle denedim hata aldım. gametracker aracılığıyla da olmadı. yine hata verdi :/

Call of Duty 2 Multiplayer Server Join Alternatif Çözüm
« Yanıtla #3 : 10 Ağustos 2015, 21:05:54 »
Xfire olmadan multiplayer oyun sunucularına girmek bağlantısında anlatılanları tam olarak uyguladıysanız girebilmeniz gerekir. Ip:Port bilgilerini yazdığınız Call of Duty 2 multiplayer sunucusu aktif durumda dimi? Ayrıca mümkünse aldığınız hatanın ekran görüntüsünü verebilirseniz sorunu çözmeye çalışalım.

connect tab server ip adres bilgisi yöntemiyle denedim hata aldım. gametracker aracılığıyla da olmadı. yine hata verdi :/

Call of Duty 2 Servere Bağlanmak

« Yanıtla #4 : 10 Ağustos 2015, 23:18:09 »
Merhaba şunu belirtelim atlamışız galiba girmek istediğiniz server 'gametracker'a kayıtlı olmalıdır. Değil ise server sahipleriyle iletişime geçilmelidir. Server kaydı normal kullanıcı ile de yapılıyor gibi görünüyor tam emin olamamakla beraber aşağıda resimde görünen yerden deneyiniz.

Ayrıca başka alternatif program bilen var ise burdan lütfen paylaşalım bende multiplayer error verdiğinde araştırıyorum.

GameTracker Add a Server

« Yanıtla #5 : 11 Ağustos 2015, 00:57:17 »
Tek farkı kopyala yapıştır olarak denemiştim. Bu arada şuan bilgisayar açıldığında xfire'dan saçma bi şeyler geliyo hata olarak ve komut sayfası açılıyor. gametracker da ilk açılış (windows simgesi gelmeden önce) bi şeyler yaptı. Açıldığında ses falan çıkarınca bilgisayar çökecek sandım sildim direk.

Kayıtlıyım ve hem tarayıcıdan hem de programdan giriş yaptım.

Server aktif 20 kişi falan oynuyordu ben denediğimde. Bulgaristan temelli bi serverdı belki de ondan olmuş olabilir.

Aldığım hata error invalid key idi.

Merhaba şunu belirtelim atlamışız galiba girmek istediğiniz server 'gametracker'a kayıtlı olmalıdır. Değil ise server sahipleriyle iletişime geçilmelidir. Server kaydı normal kullanıcı ile de yapılıyor gibi görünüyor tam emin olamamakla beraber aşağıda resimde görünen yerden deneyiniz.

Ayrıca başka alternatif program bilen var ise burdan lütfen paylaşalım bende multiplayer error verdiğinde araştırıyorum.

Xfire olmadan multiplayer oyun sunucularına girmek bağlantısında anlatılanları tam olarak uyguladıysanız girebilmeniz gerekir. Ip:Port bilgilerini yazdığınız Call of Duty 2 multiplayer sunucusu aktif durumda dimi? Ayrıca mümkünse aldığınız hatanın ekran görüntüsünü verebilirseniz sorunu çözmeye çalışalım.

GameTracker'e Multiplayer Server Eklemek
« Yanıtla #6 : 11 Ağustos 2015, 01:33:42 »
GameTracker'e multiplayer server eklemek için normal üye olmak yeterli, eğer server aktif ise web sayfası üzerinden eklenmek istenen servere bot gönderilip aktif olduğu anlaşılınca server eklenecektir. Server ile ilgili tanıtım bilgilerini girmek, istatistik tutulmasını başlatmak vb. ek server yönetimi özelliklerini kullanabilmek için ise ''Claim Server'' işlemi yapmak gerekiyor, bunun için ise sever admininin doğrulama işlemi yapması gerekli. Aslında GameTracker oldukça kullanışlı bir proğram, zamanında sıklıkla kullanmıştım ama genelde Xfire kullanıldığı için bırakmıştım, şu an için GT kullanmak oyuncuların işini görür sanırım. Fakat detaylı bir kullanma/tanıtım klavuzu hazırlamak gerek.

Sanırım oyununuz orjinal değil, anladığım kadarıyla siz Gametracker ile Call of Duty 2 serverine bağlanmışsınız ama server cracked olmadığı ve bu yüzden hata verdiği için giriş yapamamışsınız herhalde.

Tek farkı kopyala yapıştır olarak denemiştim. Bu arada şuan bilgisayar açıldığında xfire'dan saçma bi şeyler geliyo hata olarak ve komut sayfası açılıyor. gametracker da ilk açılış (windows simgesi gelmeden önce) bi şeyler yaptı. Açıldığında ses falan çıkarınca bilgisayar çökecek sandım sildim direk.
Kayıtlıyım ve hem tarayıcıdan hem de programdan giriş yaptım.
Server aktif 20 kişi falan oynuyordu ben denediğimde. Bulgaristan temelli bi serverdı belki de ondan olmuş olabilir.
Aldığım hata error invalid key idi.

« Yanıtla #7 : 11 Ağustos 2015, 01:41:15 »
orjinal değil de baya uğraştırdı. Cod 4 ü orjinal almıştım yine uğraştırmıştı. Punkbuster olayı vardı orada da ilallah ettirdi beni. cod 2'nin orjinalini alsam sorun çözülecek mi uğraştırmadan ? ya da xfire gibi basit bi program falan var mı kullanabileceğim ? çünkü ben xfire i sadece giriş yapmıştım sonra program açık olsa da olmasa da oyunun içinden çatır çatır bağlanıyodum. şu saçma Windows 10'u deneme gafletinde bulundum ve win 7 ye tekrar geçtiğimde bir daha xfire i açamadım.

« Yanıtla #8 : 11 Ağustos 2015, 01:55:35 »
Aynen, Call of Duty 2'nin orjinalini de alsanız şu anki mevcut sorunu çözmeye hiç bir etkisi olmayacaktır, sadece oyunun join menüsünden tüm sunuculara giriş imkanı verecektir. Call of Duty serisinde punkbuster sorunları yaşıyorsanız aşağıdaki bağlantılar çözüm sağlar umarım.

http://www.codturkiye.net/forum/call-of-duty-ve-call-of-duty-united-offensive-punkbuster-add-a-game-sorunu-t1303.0.html

http://www.codturkiye.net/forum/call-of-duty-2-punkbuster-oyun-gosterme-sorunu-t1200.0.html

http://www.codturkiye.net/forum/call-of-duty-4-punkbuster-oyun-gosterme-add-a-game-sorunu-t1408.0.html

http://www.codturkiye.net/forum/call-of-duty-5-world-at-war-punkbuster-yukleme-sorunu-cozumu-t1421.0.html

Daha önce hiç denk gelmedim ama şu an için tüm işletim sistemlerinde bağlantı sorunu yaşanan Xfire'a Game Tracker'dan başka alternatif ve kullanışlı bir proğram var mı bilemiyorum. Olay sadece setup yapmakla kalsa yapılabilir ama işin en önemli boyutu server monitor kabiliyetine sahip olmak.

orjinal değil de baya uğraştırdı. Cod 4 ü orjinal almıştım yine uğraştırmıştı. Punkbuster olayı vardı orada da ilallah ettirdi beni. cod 2'nin orjinalini alsam sorun çözülecek mi uğraştırmadan ? ya da xfire gibi basit bi program falan var mı kullanabileceğim ? çünkü ben xfire i sadece giriş yapmıştım sonra program açık olsa da olmasa da oyunun içinden çatır çatır bağlanıyodum. şu saçma Windows 10'u deneme gafletinde bulundum ve win 7 ye tekrar geçtiğimde bir daha xfire i açamadım.

« Yanıtla #9 : 11 Ağustos 2015, 02:36:11 »
Veteran Soldier :güzel analiz ve doğru cümleler. biz hep oynadık işin server boyutu ile hiç uğraşmadık.o konulara çok uzağım

"gametracker 'da ilgimi çeken birşey daha var lag neredeyse hiç yok"

@lucasyekatarina :punkbuster sözde hile ve sahte key kullanan oyuncuları bulup oyundan atan (düşüren) cod'un yeni oyunlarıyla birlikte ilgi ve alakanın azalmasıyla rafa kalkan bir proje ingiliz alman serverları bile sunucularını cracklerken pb sürümü direten serverlar zaman kaybıdır.çıkışından beri 4bin 5bin serverdan aktif 200-300 servera düştü. işte bazen tek tük orjinal servera denk geliniyor.onlarında bir çoğu 1.0 sürüm böyle giderse 2 seneye kalmaz cracksiz server kalmayacak.yalnız balkan ülkelerinde oyun baya oynanıyor ve hala revaçta

Xfire İçin En İyi Alternatif Çözüm QTracker
« Yanıtla #10 : 15 Ağustos 2015, 22:13:21 »
Call of Duty serisi ve diğer oyunlara ait multiplayer serverleri listelemek ve otomatik giriş yapabilmek için alternatif yazılım araştırmalarımda QTracker'ın şimdilik en iyi alternatif olduğunu düşünüyorum. QTracker tanıtımı ile açmış olduğum ilgili konu başlığını bağlantıda bulabilirsiniz.

QTracker Xfire Alternatif

« Yanıtla #11 : 03 Şubat 2016, 12:02:05 »
Videolu anlatım yaparsan gerçekten çok sevinirim CoD2 Multiplayer hiç oynamadım oynayan tanıdıklarım vardı şu zamanlarda bilgisayarım bazı oyunları kaldırmadığı için bu oyunu multiplayer olarak oynamaya karar verdim fakat xFire galiba kapanmış Alternatif bir çözümü olduğunu söylemişsiniz ama nasıl yapabileceğimi bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

« Yanıtla #12 : 03 Şubat 2016, 14:08:46 »
Bağlantılardan Call of Duty 2 oynamak için yapılması gereken işlemlerin anlatımlarını inceleyebilirsiniz, birinde de videolu anlatım olcaktı. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız ilgili bağlantıların altından yazarsanız yardımcı olmaya çalışalım.

http://www.codturkiye.net/forum/call-of-duty-2-multiplayer-oynama-bastan-sona-anlatim-t1749.0.html

http://www.codturkiye.net/forum/call-of-duty-2-multiplayer-oynama-rehberi-t85.0.html

Videolu anlatım yaparsan gerçekten çok sevinirim CoD2 Multiplayer hiç oynamadım oynayan tanıdıklarım vardı şu zamanlarda bilgisayarım bazı oyunları kaldırmadığı için bu oyunu multiplayer olarak oynamaya karar verdim fakat xFire galiba kapanmış Alternatif bir çözümü olduğunu söylemişsiniz ama nasıl yapabileceğimi bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.