Call of Duty 2 Server Http Hızlı Download Ayarları

Call of Duty 2 serverde map/mod iwd'leri hızlı bir sekilde indirip oyuna girmek istiyorum ve oyuncuların da hızlı bir sekilde bağlanıp servere girmelerini sağlamak istiyorum?? Yardımcı olur musunuz?

Ynt: Call of Duty 2 Server Http Hızlı Download Ayarları
« Yanıtla #1 : 19 Kasım 2016, 14:20:35 »
hızlı download yapamiyorum ayarlar varsa atabilirmisiniz.

« Yanıtla #2 : 19 Kasım 2016, 15:10:00 »
hizli download yapmak oyuna hizli girmek istiyorum ve hizli girişler içinde oyuncunun yararına olacagını düşünüyorum yardımm??

« Yanıtla #3 : 19 Kasım 2016, 16:22:22 »
Call of Duty 1-5 serisi oyunlara ait serverlerde kullanılan mod ve haritalar default olarak oyun sunucusundaki ilgili klasör üzerinden ve tabii olarak yavaş hızlarda indirilmekte. Buna ilişkin serverde olması gereken kodlar şu şekilde.

Kod: [Seç]
// Downloads from Server

seta sv_allowdownload "1"
seta sv_timeout "350"
seta sv_reconnectlimit "0"
seta sv_allowAnonymous "1"
seta sv_dl_maxRate "96000" // max download speed 96000 = 80kb

Özellikle boyutu büyük Call of Duty 2 veya diğer seri oyunların mod ve haritalarının bu yolla indirilmesi oldukça uzun sürmekte ve download hızının yavaşlığı indirme hatalarına ya da servere girmek isteyen oyuncuların beklemesine hatta vazgeçmesine neden olmakta.

İşte bu sorunları ortadan kaldırmak ve Call of Duty serverlerinden hızlı bir şekilde (fast) download yapabilmek için aslında var olan bir özelliğe teknik imkanlarımızın eklenmesi gerekli. Peki bu işlem için neler gerekli?

1. İnternet Sitesi Üzerinden CoD2 Fast Download: Bir internet sitesinin ana dizinine (root) örneğin downloads/cod2/myriflemod şeklinde klasör dizini açıp ve myriflemod klasörüne (ki bu klasör adı oyun serverindeki modun klasör adı ile aynı ada sahip olmalı) mymod.iwd dosyasını atmalı ve aşağıdaki komutu yazmalısınız. Haritalar için ise downloads/cod2/main/ klasör dizisi açmalı ve haritalarınızı (mymap.iwd) main klasörüne atmalısınız.

./root/downloads/cod2/myriflemod/mymod.iwd

./root/downloads/cod2/main/mymap.iwd

./root/downloads/cod4/Mods/mymoddirectory/mod.ff + mymod.iwd

./root/downloads/cod4/usermaps/mp_surv_bakaara/mp_surv_bakaara.iwd + mp_surv_bakaara.ff + mp_surv_bakaara_load.ff

// Call of Duty Server Fast Download from HTTP to server.cfg

set sv_allowdownload "1"
set sv_wwwDownload "1"
set sv_wwwBaseURL "http://websiteIPnumber or websiteName (mysite.com)/cod2/"
// set sv_wwwBaseURL "http://websiteIPnumber or websiteName (www.mysite.com)/cod4/" // Not: Sunucuda meydana gelebilecek olası hatalarını engellemek için kullanmayacağımız komutların başına ve bu notta olduğu gibi ilave yazıların önüne // işareti konmalıdır.

2. Server Üzerinden CoD2 HTTP Fast Download: Peki websitemiz yok ise ne yapmalı? Bu durumda eğer sunucu makinası yönetimi bizde ise sunucumuzu aynı zamanda webserver hizmeti verebilecek hale getirmeliyiz.

* Call of Duty 2 serverimizin kurulu olduğu makinamıza uzak bağlantı ile bağlanıyoruz.

* Makinamızın masaüstüne aşağıdaki örneklerde olduğu klasör dizilerini ve içine de ilgili mod ve harita dosyalarını koyuyoruz.

Server Desktop/downloads/cod2/myriflemod/mymod.iwd

Server Desktop/downloads/cod2/main/mymap.iwd

Server Desktop/downloads/cod4/Mods/mymoddirectory/mod.ff + mymod.iwd

Server Desktop/downloads/cod4/usermaps/mp_surv_bakaara/mp_surv_bakaara.iwd + mp_surv_bakaara.ff + mp_surv_bakaara_load.ff

* Server makinasına HTTP özelliği kazandırmak için bence en kolay yöntem HFS (Http File Server) yazılımı kullanmak. Aşağıdaki bağlantıdan HFS yazılımını indirip kuruyoruz, çalıştırıyoruz.

Ardından ./downloads klasöründe bulunan cod2 ve/veya cod4 klasör/klasörlerimizi!!! HFS yazılımına gösteriyoruz/tanıtıyoruz yani ekliyoruz. Bu yazılımın sunucuda sürekli olarak açık olduğundan emin oluyoruz, olası makina restartlarına karşın windows başlangıcında çalıştır şeklinde ayarlıyoruz.

HFS (Http File Server): DOWNLOAD

* Aşağıdaki komutları da server.cfg dosyasına yazdıktan sonra artık tüm işlemler tamamdır. Yaptığımız değişikliklerin etkin olabilmesi için tüm işlemlerde olduğu gibi bu işlemleri yaptıktan sonra Call of Duty 2 sunucumuzu yeniden başlatıp kendi bilgisayarımızdaki ilgili mod veya maplardan birini silip kendi oyunumuzu açıyoruz ve Call of Duty 2 serverimize bağlanıp fast downlaod ayarlarımızı test ediyoruz. Eğer hhttp üzerinden değil de server üzerinden yavaş download yapıyorsa yani http üzerinden downlaod yapmıyorsa nerede hata yapmış olabileceğimizi düşünerek tüm işlemleri en baştan kontrol ediyoruz. İyi oyunlar.

// Call of Duty Server Fast Download from HTTP by HFS Software to server.cfg

set sv_allowdownload "1"
set sv_wwwDownload "1"
set sv_wwwBaseURL "http://servermachineIPnumber/cod2/"
// set sv_wwwBaseURL "http://servermachineIPnumber/cod4/"

Call of Duty 2 Server Fast Download

« Yanıtla #4 : 19 Kasım 2016, 16:50:06 »
cevabınız pek iç açici tebrikler süper ve  iyi bilgi teşekkürler. yanlız 80kb üstü indirme saglamak için  ne yapmak gerek

« Yanıtla #5 : 19 Kasım 2016, 16:51:12 »
80kb üstüne çıkmak için ne gerekli daha yüksek download mesela 500kb gibi??

« Yanıtla #6 : 19 Kasım 2016, 16:55:25 »
acikcasi bana fast download gerek bilgi olarak alan adım var? fast download için ayarları atabilirmisiniz??

« Yanıtla #7 : 19 Kasım 2016, 17:02:53 »
//seta sv_wwwDownload "1" // enable download redirection
//seta sv_wwwBaseURL                     "http://example.com/cod2.com  // defines url to download from
//seta sv_wwwDlDisconnected "0" // disconnect clients while downloading

« Yanıtla #8 : 19 Kasım 2016, 17:04:29 »
// Client Download Settings. (1=on/1=on) Used for MODs and custom maps

« Yanıtla #9 : 19 Kasım 2016, 17:06:50 »
umarım bu sekilde ulasmak istedigim hıza sahib olurum size teyit amacli attim siz bu işin adminisiniz atmıs oldugum bilgilerin ve alacagim hizi yakalamam mümkün mü bu ayarlarım la.??

« Yanıtla #10 : 19 Kasım 2016, 19:10:07 »
2. maddede yaptığım anlatımı uygularsanız server makinasının ve oyuncuların internet bant genişliklerine de bağlı olarak çok daha yüksek örneğin 3-5 Mbps. hızlara yakın fast download yapılabilir CoD2 servere girerken.

Yalnız yukarıda verdiğinz server.cfg komutunda cod2'den sonra .com yazmışsınız. (.com) ibaresini silersiniz. Ayrıca komutların önündeki // işaretlerini de kaldırırsınız .cfg dosyasından.

« Yanıtla #11 : 19 Kasım 2016, 19:30:06 »
peki benim website hizmetim yok ayarlabilirmisiniz size biraksam server bilgilerini 1 mbhs la filan indirmek için yüksek bi sekilde yani indirmek için??

« Yanıtla #12 : 19 Kasım 2016, 19:36:27 »
2. madde anlatımını websitesi olmayanlar için. HFS yazılımının kurulumu ile ayarlarını yapar ve 2. md. deki diğer anlatımlarımı uygularsanız sanki web sitesinden iniyormuş gibi hızlı inecek.

peki benim website hizmetim yok ayarlabilirmisiniz size biraksam server bilgilerini 1 mbhs la filan indirmek için yüksek bi sekilde yani indirmek için??

« Yanıtla #13 : 19 Kasım 2016, 20:05:59 »
yok sayin admin yapamayacagim facebook a bakarmısınız?? bilgi paylasicam?? bir zahmet kurarmısınız??.

« Yanıtla #14 : 19 Kasım 2016, 21:15:38 »
Ayarları yapmaya çalıştım. Call of Duty 2 sunucuya girip fast download ayarlarının tutup tutmadığını kontrol edersiniz.

yok sayin admin yapamayacagim facebook a bakarmısınız?? bilgi paylasicam?? bir zahmet kurarmısınız??.