Call of Duty 2 Server Kiralama, Açma ve Ayarlama Önerileri

Arkadaşlar gameserver adresinden server açtık fakat hiç bir şekilde giremiyoruz, key hatası veriyor. Server nerden kiralayabiliriz, oyunlarımız cra*kli. Normal online oynuyoruz fakat kendi açtığımız servera giremiyoruz. Aldığım bilgilere göre açtığımız serverda cra*kli olması lazım, fakat ftp adresinden crack yapmamıza izin verilmiyor. Hangi siteden server kurduğunuzu öğrenebilirmiyim. Ya da oyunu orjinalini nerden bulabiliriz. Steam den indirsek sıkıntı oluyormuş gene. 12 kişi toplandık günlerden beri çözemedik. Cra*kli server kuran arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler..

Ynt: Call of Duty 2 Server Kiralama, Açma ve Ayarlama Önerileri
« Yanıtla #1 : 15 Ağustos 2016, 17:16:16 »
Geçtiğimiz yıl tüm sunucularımızı kapatmıştık, bu yaz başında ise bir firmanın sponsorluğu ile tekrar açıp 1-2 ay kadar açık tutmuştuk. Daha önceden server kiraladığımız yerlere baktım, website ve server makinaları kapalı durumda. Bunlardan birine 3-5 saat önce skype mesaj attım ama döneceğini tahmin etmiyorum, işleri nedeniyle yoğun sanıyorum.

An itibariyle Call of Duty 2 server kiralamada arama motoru sorgusu yaptığımda 1-2 yer çıkıyor. Biri pek güven vermedi açıkçası, yetersiz geldi sitedeki açıklamalar yani. Diğeri olan Nitrado ise TR ve globalde tek geçilir gibi görünüyor, oldukça aktifler anladığım kadarıyla, bu firmaya öncelikle iletişimden sorup kraked olup olamayacağını sorun öncelikle, yaparlarsa oraya geçersiniz artık. Fakat 12 arkadaşınız/grubunuz varsa ve maddi sorun bulunmuyorsa serveri orjinal bırakıp sizlerinde orjinal oyun almanızı tavsiye ederim, böylece serveri şifrelemeden hem public yaparak dolu tutarsınız hem de sadece orj. oyun sahiplerinin girmesini temin ederek hilecilerden korunmuş olursunuz.

CoD2 steam'den alınırsa bir sıkıntı olmaz, şu an bende steam mevcut, herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Kutulusunu ya da steam'siz versiyonunu daha ucuza bulabilirseniz iyi olur tabi.

Ayrıca, server IP:Port bilgilerini yazabilirseniz girip deneyeyim, acaba genel bir sorun mu yoksa başka bir şey mi var diye bakayım.

Arkadaşlar gameserver adresinden server açtık fakat hiç bir şekilde giremiyoruz, key hatası veriyor. Server nerden kiralayabiliriz, oyunlarımız cra*kli. Normal online oynuyoruz fakat kendi açtığımız servera giremiyoruz. Aldığım bilgilere göre açtığımız serverda cra*kli olması lazım, fakat ftp adresinden crack yapmamıza izin verilmiyor. Hangi siteden server kurduğunuzu öğrenebilirmiyim. Ya da oyunu orjinalini nerden bulabiliriz. Steam den indirsek sıkıntı oluyormuş gene. 12 kişi toplandık günlerden beri çözemedik. Cra*kli server kuran arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

« Yanıtla #2 : 15 Ağustos 2016, 17:19:00 »
Dostum sana nasıl teşekkür edeceğimi biledim.Servera kontrol edermisin sana zahmet. :)

173.199.83.99:28960 Serverin adı KARS  :)

« Yanıtla #3 : 15 Ağustos 2016, 17:37:32 »
Verdiğiniz bilgilerle girmek istediğimde ''Call of Duty 2 Server is a Different Version'' hatası veriyor ve giriş yapamıyorum. Bende son versiyon olan ve olması gereken v.1.3 kurulu durumda. Serveri kiraladığınız firmayla iletişime geçerek, halihazırda v.1.2 yüklü olduğunu ve CoD2'nin son resmi yaması olan v.1.3 official patch'in kurulmasını, mümkünse v.1.3 kurulumu sonrasında da cracked yapmalarını istemenizi, ardından mevcut sorunları gidermenizi önerebilirim.

Dostum sana nasıl teşekkür edeceğimi biledim.Servera kontrol edermisin sana zahmet. :)

173.199.83.99:28960 Serverin adı KARS :)

Call of Duty 2 Server is a Different Version Hatası

« Yanıtla #4 : 15 Ağustos 2016, 17:45:02 »
biz update 1,3 yapmıştık aslında.mod bölümünde hepsini sırası ile update yapmıştık.Ayrıca özelinize bir mesaj attım :)

« Yanıtla #5 : 15 Ağustos 2016, 17:52:58 »
Daha önceki v.1.3 update olmamış galiba. Şimdi tekrar denediğimde servere sorunsuz giriş yapabildim.

biz update 1,3 yapmıştık aslında.mod bölümünde hepsini sırası ile update yapmıştık.Ayrıca özelinize bir mesaj attım :)

« Yanıtla #6 : 15 Ağustos 2016, 17:53:51 »
yani server da sıkınt yok.

« Yanıtla #7 : 15 Ağustos 2016, 17:57:19 »
Son sorularım artık diyebilirim sizi çok uğraştırdık hakkınızı helal edin.

Bölüm yani mapi nerden değiştireceğiz,game server dan mı ? Birde servera parola koyuyoruz biz join derken parolayı nereye yazacağız.

« Yanıtla #8 : 15 Ağustos 2016, 18:15:57 »
Call of Duty 2 şifreli servere giriş yapabilmek için resimde de gösterdiğim şekilde; serverinizi oyun içinden favorilere ekleyiniz, serverinize tek tıklayıp alt taraftaki ''Password' kısmına tıklayarak şifreyi yazınız, tamam dedikten sonra ''Join Server'' deyiniz. Harita değiştirmek vb. onlarca server yönetimine ilişkin komutları ise bu kategoride indirme linki ile kullanımına ait bağlantıları bulunan CoDRconToll yazılımı ile yapabilirsiniz.

Son sorularım artık diyebilirim sizi çok uğraştırdık hakkınızı helal edin.

Bölüm yani mapi nerden değiştireceğiz, game server dan mı ? Birde servera parola koyuyoruz biz join derken parolayı nereye yazacağız.

Call of Duty 2 Şifreli Sunucuya Girmek

« Yanıtla #9 : 15 Ağustos 2016, 18:23:58 »
Hangi versiyonu indirelim farkeder mi ?

« Yanıtla #10 : 15 Ağustos 2016, 18:29:52 »
Diğerlerinde de bir sorunla karşılaşmadım ama CoD RconTool 11.3.1 sorunsuz çalışıyor.

Hangi versiyonu indirelim farkeder mi ?

« Yanıtla #11 : 15 Ağustos 2016, 18:31:55 »
Programı nasıl kullanacağımız map leri nasıl değiştireceğimizi gösteren bir makaleniz videonuz var mı ?

« Yanıtla #12 : 15 Ağustos 2016, 18:46:19 »
Cod Rcon Tool indirdim.

New Profile yaptımi

Profil name : ne yazılması gerek
IP: yazdım
Port : yazdım
Rcon : ne yazılması gerek
Name :  ne yazılması gerek

« Yanıtla #13 : 15 Ağustos 2016, 19:00:03 »
CoDRconTool kullanımı ile ilgili video indirme sayfasında mevcut, aşağıya da ekliyorum. Yeni server eklemek için aşağıdaki bilgileri yazarsınız.

Profil name : KARS
Rcon : Rcon şifreniz (Size verilmemişse özelden benden isteyiniz)
Name : Nickiniz

Özelden gönderdiğiniz bilgilerle giriş yaptım, config dosyasına FTP'den de eriştim. Map döngüsü aşağıdaki şekilde. Çıkarmak, sırasını değiştirmek istediğiniz harita olursa bildirirsiniz. Bunların dışında herhangi bir ayar değişikliği isterseniz buradan yazdığınızda config üzerinden yazayım.

set sv_mapRotation "gametype tdm map mp_breakout gametype tdm map mp_brecourt gametype tdm map mp_burgundy gametype tdm map mp_carentan gametype tdm map mp_dawnville gametype tdm map mp_decoy gametype tdm map mp_downtown gametype tdm map mp_farmhouse gametype tdm map mp_leningrad gametype tdm map mp_matmata gametype tdm map mp_railyard gametype tdm map mp_toujane gametype tdm map mp_trainstation"

Not: config.cfg üzerinden verilen komutlar kalıcı, CoDRconTool'dan yani admin/rcon aracılığıyla verilen komutlar ise server restart edilene kadar kalıcıdır, daha sonra kaybolur ve yeniden vermek gerekir. Yani ana ayarları/tercihleri config.cfg üzerine yazmak ve akabinde serveri panel üzerinden yeniden başlatmak gerek.

Cod Rcon Tool indirdim.

New Profile yaptım

Profil name : ne yazılması gerek
Rcon : ne yazılması gerek
Name :  ne yazılması gerek

« Yanıtla #14 : 15 Ağustos 2016, 19:10:40 »
Biz sadece 3 bölüm oynuyoruz TUNUS, FRANCE, RUSSİA bu bölümler yeterli. sıralamada bu şekilde olabilir :)