Call of Duty 2 TR Lokasyonlu Server Tanıtımları

Call of Duty 2 TR Lokasyonlu Server Tanıtımları
« : 29 Kasım 2014, 10:12:16 »
Arkadaşlar, ben CoD 2'yi Steam'den indirdim. Serverlar çok var ama bir türlü Türk serverı bulamıyorum. İnternette bulduğum Türk serverlarını favorilere eklediğimde ise eklendi yazıyor fakat görünmüyor. Sorun nedir acaba?

Ynt: Call of Duty 2 TR Lokasyonlu Server Tanıtımları
« Yanıtla #1 : 29 Kasım 2014, 16:04:25 »
Call of Duty 2 server IP:Port'larını manuel olarak favorilerinize eklediğinizde görünmesi gerek. İlk eklediğiniz anda gözükmemesi normal, bende de oluyor genellikle, join menüsünde gezinip tekrar favorilerinize geldiğinizde ise mutlaka görünmesi gerekir. Görünmemesinin nedenleri başlıca şunlar olabilir.

* Steam oyunları resmi patchler ile gelse de resmin sağ alt köşesinde görebileceğiniz gibi oyun versiyon numarasının 1.3 olduğunu kontrol ediniz. CoD 2 join game menüsü favorilere eklenen sunucular ile oyununuz arasında versiyon farklılığı varsa favorilere yazılsalar da görünmeyecektir.

* Diğer resimdeki gibi Call of Duty Filter Servers ayarlarının aynı olduğunu kontrol ediniz.

* Call of Duty 2 Join Game menüsünden favorilere eklenen server'ların ilgili dosyaya yazıldığından emin olmak için oyunu yönetici olarak çalışacak şekilde ayarlayınız.

CoDTurkiye Oyun Sunucuları hakkındaki bilgiler ile güncel IP:Port numaralarına ve CoDTurkiye Oyun Sunucuları Online Durumları'na bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Arkadaşlar, ben CoD 2'yi Steam'den indirdim. Serverlar çok var ama bir türlü Türk serverı bulamıyorum. İnternette bulduğum Türk serverlarını favorilere eklediğimde ise eklendi yazıyor fakat görünmüyor. Sorun nedir acaba?

Call of Duty 2 Versiyon Numarası Bulmak

Call of Duty 2 Filter Server Ayarlamak

« Yanıtla #2 : 29 Kasım 2014, 22:17:22 »
Ayarları dediğiniz gibi yapınca düzeldi. Çok teşekkür ederim yardımlarınız için. Keyifli oyunlar  :)

« Yanıtla #3 : 30 Aralık 2015, 13:38:07 »
Herkese selam. Uzun bir aradan sonra Call of Duty 2'ye geri döndüm. Eskiden xfire üzerinde sürekli oynayan kişiler oluyordu şimdi xfire ın ortadan kalkması ile beraber bu oyunu oynayabileceğimiz Türk server ı kalmadı mı? Özellikle eski ctf günlerini özledim bu konuda yardım edebilen olursa şimdiden çok teşekkürler

« Yanıtla #4 : 31 Aralık 2015, 14:30:30 »
XFire'ın sunucu desteğini kesmesi Call of Duty 2 multiplayer da dahil tüm oyunlar için büyük darbe oldu maalesef. Hem multiplayer serverlara kolay bağlantı imkanının hem de CoD2 punkbuster desteğinin sonlanması oyuncu sayısında düşüşe yol açtı. Buna rağmen bugün itibariyle GameTracker Call of Duty 2 Dünya Geneli Server Listesi'ne baktığımda 500'ün üzerinde sunucu ve bunlardan yaklaşık 150 tanesinde oyuncu bulunduğunu görmek sevindirici. Hem yukarıda saydığım nedenlerle hem de oyuncuların LoL vb. free oyunlara yönelmesinin etkisiyle sunucuların boş kalması nedeniyle 2015 yaz sonunda CoD2 ve CoD4 sunucularımızı kapatmıştık. Bunun da etkisiyle Call of Duty 2 Türkiye Geneli Server Listesi'ne baktığımda sadece bir adet server aktif görünüyor, durum pek parlak değil yani. Fakat zaman ne gösterir bilemiyorum, belki Call of Duty 2'nin yeniden canlanmasına kendini adayacak oyuncular çıkarsa tekrar eski günlerine dönülebilir.

Call of Duty 2 XFire Bağlantı Sorunu ile XFire Turnuva Platformu başlıklarında multiplayer bağlantı sorunlarının detayları ile bu sorunlara ilişkin çözüm önerilerini inceleyebilirsiniz.

Herkese selam. Uzun bir aradan sonra Call of Duty 2'ye geri döndüm. Eskiden xfire üzerinde sürekli oynayan kişiler oluyordu şimdi xfire ın ortadan kalkması ile beraber bu oyunu oynayabileceğimiz Türk server ı kalmadı mı? Özellikle eski ctf günlerini özledim bu konuda yardım edebilen olursa şimdiden çok teşekkürler

Call of Duty 2 Multiplayer Sorunları

« Yanıtla #5 : 06 Ocak 2016, 16:46:55 »
Kolay gelsin.

Uzun zamandır CoD oynamıyordum. Tekrar başladığım zaman XFirenin kapandığını öğrendim. Şimdi eskiden oynadığım çoğu yabancı servere GameTracker sayesinde ulaşabildim fakat GameTrackerda sadece 1tane Türk serveri var onunda sürümü 1.0 ve fazla oyuncusu yok. Acaba başka Türk serveri varmıdır çünkü eskiden XFirede dolusuna server vardı Zombie modundan Jump serverine.

« Yanıtla #6 : 06 Ocak 2016, 18:05:44 »
Tespit ettiğiniz gibi şu an için TR lokasyonlu sadece bir adet Call of Duty 2 sunucusu mevcut ve ona da v.1 official patch ile giriş yapılabiliyor. XFire serverlere giriş yapma desteğini kestikten sonra diğer oyunlarda da server listeleme ve kolay bağlantı sorunu yaşanıyor. XFire'ın son durumu ile serverlere bağlanma çözüm önerilerini ise bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

XFire'da Neler Oluyor?

Kolay gelsin. Uzun zamandır CoD oynamıyordum. Tekrar başladığım zaman XFirenin kapandığını öğrendim. Şimdi eskiden oynadığım çoğu yabancı servere GameTracker sayesinde ulaşabildim fakat GameTrackerda sadece 1tane Türk serveri var onunda sürümü 1.0 ve fazla oyuncusu yok. Acaba başka Türk serveri varmıdır çünkü eskiden XFirede dolusuna server vardı Zombie modundan Jump serverine.

Call of Duty 2 Turkiye Sunuculari

« Yanıtla #7 : 15 Şubat 2016, 13:48:34 »
Ben seni hatırlıyorum  eger nikin Esesli  ise  : )
Benimki UberSoldat dı kardesm: )
 Bulalim oynayalim aksamlari iy olur

« Yanıtla #8 : 17 Şubat 2016, 19:31:10 »
Arkadaslad tr server yok gibi nasil cozucez  bunu se acalim ne dersiniz ?

« Yanıtla #9 : 17 Şubat 2016, 21:59:33 »
Bağlantılardan şu an yaptığım kontrole göre Call of Duty 4 TR lokasyonlu hiç sunucu görünmüyor. Call of Duty 2'de ise yukarıda bahsettiğimiz v.1 sunucu mevcut sadece. Aslında Türkiye lokasyonlu CoD2 sunucuya ihtiyaç var ama içerisinde teknik kapasitesine göre değişik sayılarda oyun sunucusu barındırılabilecek makina kiraları aylık birkaç yüz lira civarında. Makina olarak değilde 32 slotlu bir adet Call of Duty 2/4 sunucu ise 30-35 USD. civarında yurtdışı lokasyonlu olarak kiralanabiliyor. Hem maddi hem de sunucuyu aktif oyuncularla doldurma anlamında destekleyenler olursa açılabilir aslında.

http://www.gametracker.com/search/cod2/TR/?searchipp=50&sort=c_numplayers&order=DESC

http://www.gametracker.com/search/cod4/TR/?searchipp=50&sort=c_numplayers&order=DESC

Arkadaslad tr server yok gibi nasil cozucez bunu server acalim ne dersiniz?

« Yanıtla #10 : 19 Şubat 2016, 22:20:43 »
arkadaşlar sw acmak ile ilgilenen yokmu başka :S 

« Yanıtla #11 : 21 Şubat 2016, 18:30:50 »
Nasi sw accaz bana oretn acaym  : )

« Yanıtla #12 : 21 Şubat 2016, 19:02:08 »
Call of Duty serisi dedicated server açmakla ilgili anlatımlar ve çeşitli bilgiler bağlantıda mevcut ama şu an için sunucu açılmasının önündeki engelleri şöyle sayabilirim;

* Oyun sunucu kiralamalarının kesintisiz finansmanını sağlayacak daimi destekçiler,
* Serverde kuralları uygulayacak ve bütçesi dahilinde giderlere katkıda bulunabilecek yeterli sayıda server admini,
* Oyun sunucu/sunucularının, CoD oyuncuları tarafından dolu tutularak/tanıtımlarının yapılarak desteklenmesi.

Saydığım bu koşulları yerine gelmeden server açmak zor kanaatime göre.

http://www.codturkiye.net/forum/call-of-duty-server-yonetimi-b54.0/

« Yanıtla #13 : 16 Nisan 2016, 20:53:35 »
Call of Duty 2 Multiplayer serverlarımıza herkesi bekliyoruz. CTF&HQ, SD, TDM, ADMIRAL MOD olarak sizlere 4 server ile hizmetinizdeyiz.

TDM Server:    193.192.59.7:28960

CTF&HQ Server:    5.189.177.151:28960 Ben genelde buradayım.

SD PAM MOD:    5.189.177.151:28961

ADMIRAL MOD:    193.192.59.7:28964

Call of Duty 2 Sparta Clan Banner

« Yanıtla #14 : 26 Mayıs 2016, 21:16:40 »
Eğer hala cod2 oynayan varsa sunucumuz vardır buyrun gelin.

213.128.83.12:28960