Call of Duty 2'yi Windows 10'da Çalıştırma Sorunu

Steamden aldığım Call of Duty 2'yi windows 10'da çalıştıramıyorum, ne singleplayer ne multiplayer, 2'si de açılmıyor. Çözümü bilen var mı ?

Ynt: Call of Duty 2'yi Windows 10'da Çalıştırma Sorunu
« Yanıtla #1 : 19 Mart 2016, 22:45:11 »
Windows 10 işletim sistemi üzerindeki Steam sürümü Call of Duty 2 çalışma sorunu çözümü için kendi deneyimim olmasa da Win 10 sorunları için genel önerilerden uyumluluk modları ile çalıştırmayı denemenizi tavsiye edebilirim. Bunun için öncelikle yoksa oyunun kısayolunu oluşturunuz [Setup (CoD2MP_s + CoD2SP_s) > Sağ Tık > Gönder > Masaüstüne Kısayol Oluştur]. Ardından kısayola sağ klik yapıp resimde de gösterdiğim şekilde Özellikler > Uyumluluk sekmesine girerek uyumluluk modunu işaretleyip sırasıyla CoD2 ile uyumluluk sorunu bulunmayan Windows 7, XP Service Pack 3 ve XP Service Pack 2 uyumluluk modlarında çalıştırmayı deneyiniz. Sonucunu bildirebilirseniz memnun oluruz, iyi oyunlar.

Alıntı
Call of Duty 2 Windows 10 Error

Kod: [Seç]
1. Windows 7 Compatibility Mode
2. Windows XP SP3 Compatibility Mode
3. Windows XP SP2 Compatibility Mode

Steamden aldığım Call of Duty 2'yi windows 10'da çalıştıramıyorum, ne singleplayer ne multiplayer, 2'si de açılmıyor. Çözümü bilen var mı?

Call of Duty 2 Windows 10 Sorunu

« Yanıtla #2 : 28 Mayıs 2016, 23:25:25 »
Steam'den satın almış olduğum COD 2 yi single player açılıyor. Fakat oyun içinden Multiplayer'e tıkladığımda ekran simsiyah kalıyor, açılmıyor. Uyumluluk modlarının hepsini denedim sonuç aynı. Steam'de yapılan yorumlarda da windows 10 oyunun sorun verdiği söyleniyor. Ama sanırım oynayanlarda var.

« Yanıtla #3 : 29 Mayıs 2016, 00:04:30 »
Call of Duty 2 Windows 10 çalışma/uyumluluk sorunu çözümü için eğer denemediyseniz resimde gösterdiğim şekilde Steam'deki ''Oyna'' butonuna bastıktan sonra ''Launch Call of Duty 2 Multiplayer''i seçerek oyunu başlatabilir misiniz? Bu işlemi yapmadan önce CoD2MP_s.exe özelliklerinden uyumluluk mod seçim/seçimlerini de yaparak deneyiniz.

Kod: [Seç]
C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Call of Duty 2\CoD2MP_s.exe
Ayrıca son dönemlerde Call of Duty 2 ve serinin diğer oyunlarına ait resmi master sunucularının geç cevap vermesinden kaynaklı olsa gerek multiplayer ana ekranı biraz geç açılıyor ve 1 dk.'yı bulan bu süre boyunca ekran siyah olarak kalıyor, bu nedenle biraz bekleyiniz. Düşük bir ihtimal de olsa oyunun internet bağlantısının Windows givenlik duvarı ya da varsa güvenlik yazılımlarınıza ait firewall ile engellenmediğinden emin olunuz.

Steam'den satın almış olduğum COD 2 yi single player açılıyor. Fakat oyun içinden Multiplayer'e tıkladığımda ekran simsiyah kalıyor, açılmıyor. Uyumluluk modlarının hepsini denedim sonuç aynı. Steam'de yapılan yorumlarda da windows 10 oyunun sorun verdiği söyleniyor. Ama sanırım oynayanlarda var.

Call of Duty 2 Windows 10 Çalışma Sorunu

« Yanıtla #4 : 29 Mayıs 2016, 00:34:20 »
"Failed to find Steam" hatası alıyorum şimdi de.

« Yanıtla #5 : 29 Mayıs 2016, 01:42:00 »
Sorun çözüldü sanıyorum, aynı problemle karşılaşan oyuncu arkadaşlar detayları bağlantıda bulabilirler.

"Failed to find Steam" hatası alıyorum şimdi de.

« Yanıtla #6 : 29 Mayıs 2016, 01:44:26 »
Evet. Ayni problemi yasayan arkadaslar oyun acilana kadar bekleyin 5-10 dkyi bulabilir. Turkiye serveri var mi acaba forumun ya da bilinen?

« Yanıtla #7 : 29 Mayıs 2016, 01:49:54 »
Dün Call of Duty 2 server tanıtımı için açılan başlığı bağlantıdan inceleyebilirsiniz, bildiğim kadarıyla şu an için başka server yok. Bize ait CoD2 server vardı ama makinadaki bir sorun nedeniyle bir haftadan bu yana kapalı durumda maalesef.

Evet. Ayni problemi yasayan arkadaslar oyun acilana kadar bekleyin 5-10 dkyi bulabilir. Turkiye serveri var mi acaba forumun ya da bilinen?