Call of Duty 4 Adminleri İçin Öneriler

Call of Duty 4 Adminleri İçin Öneriler
« : 08 Nisan 2012, 17:53:30 »
Yeni adminler için öneriler;
1-) Asla ama asla otoritenizi sarstırtmayın
2-) Disiplin kurarken asla kendinizi diğerlerinden üstün tutmayın onlar gibi düşünün onlara açıklamalarda bulunun.
3-) Bir oyuncu size atarlandığında atman önce dinleyin eğer gerçekten haksızsa ya da sadece otoritenizi sarsmak amacı ile yapılmışsa atın
4-) WH li Aim li vb hileleri kullanan kişilere ve Küfürde çok ileri giden (ailenize gelen ya da sizi rencide edici bir hareketten söz ediyorum) şu kodu kullanın pb_sv_ipguard (kişinin ip numarası) ve bunu pb_sv_banmask (ip numarası port ile birlikte) bu kodlar rcondaki consol kısmına yazılacaktır.
5-) Her şikayet ile ilgilenmeye kalkmayın yoksa sinirleriniz harab olabilir. O yüzden bir kişi bir şeyde çok ısrarcı ise ya da birden fazla kişi aynı şeyi söylüyorsa kontrol edin.
6-) Oyuncularla iletişim halinde olun onlara adminden çok sıradan bir oyuncuymuş gibi yaklaşın.
7-) Rcon açtıktan hemen sonra pb den ss alın. Zira sizin oyuna girdiğinizi gören wh ci hemen kapatmaya çalışacaktır. Bu sayede tespit edebilirsiniz.
8-) Rconu kurcalayın rconda yapacağınız her şeyin geri dönüşü mevcut. Unutmayın kurcalmak öğrenmenin en kolay yoludur.(ama bunu daha tecrübeli biri varken yapınki düzeltemezseniz o yardımcı olsun :D )
9-) İlk önce temp ban  atın ki oyuncu direk key değişip gelmektense bi ihtimal verdiğiniz ban süresinin bitmesini bekler.
10-) HİÇKİMSEYE xf nizi vermeyiniz. Zira whli oyuncular burdan sizi ekliyor ve siz kapalı iken wh ile girebiliyor.
11-) Arada fake girin tools ta options kısmından privacy sekmesindeki game status kısmındaki bütün tikleri kaldırın sonra fake nickle girin.
12-) Yardım istemekten çekinmeyin, eğer kimsenin işi olmadığı sürece sizi reddetmeyeceğinden emin olun.
13-) Sitede aktif olun çünkü banladığınız oyuncular siteye gelebilir.
14-) Adminler kısmındaki bütün konular yararlıdır mutlaka göz atın.
15-) Oyun sırasında sol alt köşeyi göz ucuyla takip edin. Arada bir pb oyuncu attığında bilgi verir böylelikle "kimin iyi kimin kötü çocuk" olduğu anlaşılır

Şimdilik bu kadar devamı gelicek...