Call of Duty 4 - Antiblok ve Kalan Oyuncu Göstergesi

DionS

• *
  • 86
Call of Duty 4 - Antiblok ve Kalan Oyuncu Göstergesi
« : 29 Aralık 2014, 02:42:57 »
Merhaba, hardcore s&d modunda bloğu nasıl engelleyebiliriz? Yani oyuncular birbirinin içinden geçebilsin istiyorum, mesela rush atarken birbirlerini bloklamasınlar. İkinci sorum da sağ altta 2 takımın sağ kalan oyuncu sayılarını nasıl gösterebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim...

Ynt: Call of Duty 4 - Antiblok ve Kalan Oyuncu Göstergesi
« Yanıtla #1 : 29 Aralık 2014, 15:33:10 »
Call of Duty 4'te antiblock'u engellemek ya da başka maksatlarla oyuncu içinden geçerek ilerlemeyi sağlayan bir komuta rastlamadım, belki CoD4 cheat kodları arasında bulunabilir ama o da server uygulamalarına ters düşer. CoD4'te SD ya da diğer oyun tiplerinde oyunda kalan sağ oyuncu sayılarını set scr_sd_numlives "1" komutu göstermesi gerek yanlış hatırlamıyorsam. Bu komut bağlantıdaki server.cfg'nizde aktifti, çalışmıyor mu acaba?

Kod: [Seç]
set scr_sd_numlives "1" // 0=off 1=on // Oyun içinde yaşayan oyuncu sayısı // Number of lives
Merhaba, hardcore s&d modunda bloğu nasıl engelleyebiliriz? Yani oyuncular birbirinin içinden geçebilsin istiyorum, mesela rush atarken birbirlerini bloklamasınlar. İkinci sorum da sağ altta 2 takımın sağ kalan oyuncu sayılarını nasıl gösterebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim...

Call of Duty 4 SD Server Ayarları

DionS

• *
  • 86
« Yanıtla #2 : 29 Aralık 2014, 16:44:49 »
Hayır görünmüyor yaşayan oyuncu sayıları. Antiblok sistemini de bir yabancı HC sd serverı nda görmüştüm. Resimlerde de neyi anlatmak istediğinizi anlamadım

« Yanıtla #3 : 29 Aralık 2014, 17:11:04 »
Call of Duty 4 SD normal/modsuz serverde yaşayan oyuncu sayısını gösteren başka bir kod var mı araştırmak lazım. Fakat oyun içi kalan oyuncu sayısını göstermek PromodLive vb. modlarla mümkün. Bahsettiğiniz oyuncu içinden geçiş yapma özelliği de mod ile kazandırılmış bir özellik olsa gerek, normal oyun içinde bu özellik yok bildiğim kadarıyla.

Resimleri ise sizin CoD4 SD serverin benzerini test amacıyla kendi bilgisayarımda açtığım lokal serverden aldım, amaç ise konuya arama sorgusu ile gelen ziyaretçileri bilgilendirmek, bir bakıma SEO yani :D

Not: Bu konu başlığı altındaki Manu Admin mod ile ilgili mesajlar ilgili konu başlığı altına taşınmıştır, bilginize arkadaşlar.

Hayır görünmüyor yaşayan oyuncu sayıları. Antiblok sistemini de bir yabancı HC sd serverı nda görmüştüm. Resimlerde de neyi anlatmak istediğinizi anlamadım