Call of Duty 4 Final Killcam Mod Sorunu

DionS

• *
  • 86
Call of Duty 4 Final Killcam Mod Sorunu
« : 31 Aralık 2014, 14:14:11 »
Merhaba, Mods klasörüne finalkillcam modunu attım "+set fs_game Mods/finallkillcam24" olarak iw3mp.exe kısayoluna ekledim. Mod sorunsuz çalıştı fakat manuadminmod'daki komutlar çalışmıyordu ve level'larımız sıfırlanmıştı. Sorun şu olabilir mi:

Mod kendi klasöründe console_mp ve games_mp log'larini açtı. Manuadminmod'da Main klasörünün içindeki console_mp ve games_mp log'larini kullandığı için komutları çalışmadı. Oyuncu level'larının neden sıfırlandığını da bilmiyorum.

Eğer sıkıntı buysa nasıl çözebiliriz?

Ynt: Call of Duty 4 Final Killcam Mod Sorunu
« Yanıtla #1 : 31 Aralık 2014, 15:32:22 »
Call of Duty 4 Modern Warfare modlu oynandığında, leveller aşağıdaki örneklerdeki gibi her mod için ayrı ayrı olmak üzere oyuncu profilinin mods klasörü içerisinde saklanıyor. Call of Duty 4 modsuz ya da farklı modlarda oynanarak elde edilen levellerin yeni bir mod oynanmaya başlandığında kaybını önlemek için mpdata dosyasının ilgili mod klasörüne taşınması yararlı olur mu, pek sanmıyorum ama denemek lazım. Ayrıca level ha*k yöntemleri ya da değişik COD4 rank çözümleri mevcut ama her oyuncunun bu işlemleri ayrı ayrı yapması gerek, fakat level ha*k oyuncunun keyini de değiştiriyor sanırım, oyuncunun keyi orjinal ise, değişeceğinden nocracked serverlere girmek istediğinde sıkıntı yaratacaktır.

Kod: [Seç]
C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Call of Duty 4\players\profiles\PlayerName\mods\finalkillcam24\mpdata
C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Call of Duty 4\players\profiles\PlayerName\mods\modernpaintball\mpdata
C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Call of Duty 4\players\profiles\PlayerName\mods\reignoftheundead\mpdata
C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Call of Duty 4\players\profiles\PlayerName\mods\x4\mpdata
C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Call of Duty 4\players\profiles\PlayerName\mods\zom_db\mpdata

Sorunsuz çalışması için mevcut manu admin modunuzun bir kopyasını klasör adını değiştirip oluşturunuz ve finalkillcam24 moduna ait games_mp.log dosya yolununu config.cfg üzerinden ayarlayınız, diğer ayarlarını da tamamlayıp önce CoD4 finallkillcam24 serveri ve ardından manu admin modu başlatınız.

Merhaba, Mods klasörüne finalkillcam modunu attım "+set fs_game Mods/finallkillcam24" olarak iw3mp.exe kısayoluna ekledim. Mod sorunsuz çalıştı fakat manuadminmod'daki komutlar çalışmıyordu ve level'larımız sıfırlanmıştı. Sorun şu olabilir mi:

Mod kendi klasöründe console_mp ve games_mp log'larini açtı. Manuadminmod'da Main klasörünün içindeki console_mp ve games_mp log'larini kullandığı için komutları çalışmadı. Oyuncu level'larının neden sıfırlandığını da bilmiyorum.

Eğer sıkıntı buysa nasıl çözebiliriz?

DionS

• *
  • 86
« Yanıtla #2 : 31 Aralık 2014, 15:42:14 »
Ne yapacağımı anlamadım şimdi adminmodu kopyaladım kopyadaki config.cfg'ye ne yazacağım? Finallkillcam'ı nasıl başlatacağım?

« Yanıtla #3 : 31 Aralık 2014, 16:06:53 »
Call of Duty 4 finalkillcam24 modlu serveriniz için manu admin modunu ayarlamak amacıyla config dosyasındaki

logfile = "C:\Program Files\Activision\HCSD\main\games_mp.log"
satırını aşağıdaki şekilde değiştiriniz. Daha önceki mesajınızda sorunsuz çalıştı şeklinde belirttiğiniz Call of Duty 4 finalkillcam24 mod serverinizi mevcut haliyle çalıştırabilirsiniz.

logfile = "C:\Program Files\Activision\HCSD\Mods\finalkillcam24\games_mp.log"
Ne yapacağımı anlamadım şimdi adminmodu kopyaladım kopyadaki config.cfg'ye ne yazacağım? Finallkillcam'ı nasıl başlatacağım?

DionS

• *
  • 86
« Yanıtla #4 : 31 Aralık 2014, 16:23:12 »
Tamamdır manuadminmod sıkıntısı çözüldü. Level sıkıntısını da halletmem lazım bir yardımcı olsaniz bana :) bir çözümü vardır mutlaka

Call of Duty 4 Mod 55 Level Hacked
« Yanıtla #5 : 31 Aralık 2014, 17:47:12 »
Call of Duty 4 finalkillcam24 serverinize giren oyuncuların levellerinin sıfırlanması sorunu (aslında sorun değil modlarının genel özelliği) çözümü için final_killcam2.4.iwd mod dosyasını inceledim ama levelleri 55'e getirecek bir yol bulamadım.

Serverinizdeki oyuncular;

C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Call of Duty 4\players\profiles\PlayerName\mpdata
yolundaki mpdata dosyasını kopyalayıp

C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Call of Duty 4\players\profiles\PlayerName\mods\finalkillcam24\mpdata
yoluna atarak mpdata dosyası ile değiştirlerse belki çözüm olabilir. (işlemden önce mpdata dosyaları her iki konumda da örneğin isimleri değiştirilerek yedeklenmelidir.)

Ya da alıntıdaki CoD4 CD key değiştirmeden uygulanabilen COD4 level/rank çözüm önerisi oyuncular tarafından uygulandığında işe yarayabilir. Alıntıdaki now open the game... satırında ve sonrasında anlatılan işlemleri uygulayınca olumlu bir sonuç alınmaz ise aynı işlemleri finalkillcam24 modunu resimlerde gösterildiği gibi açıp uygulayınız.

Alıntı
How to fix your lost COD4 rank solution

To reset your rank back to where it was before it got reset to level 1 and fix the cdkey prompt in COD4 do the following.

Run regedit and goto the following key.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Valve\Steam\Users\*stri ng of numbers*\cdkeys\

Look for the name "7940" on the right. Right click on it, click on modify then copy the value data or write it down. That should be your cdkey for the game with appid of 7940 (which is COD4).

now open the game and go to multiplayer options and enter your cd-key and click verify.
After you get your verification close the game.

Now goto your steamapps/common/Call of duty 4/Players/profiles/(your profile name)/and rename mpdata to mpdata.old and rename your mpdata.corrupt to mpdata.

Now start the game, You should have your rank back and not be prompted for a cdkey.

Hope this helps.

Worked for me anyway.

Tamamdır manuadminmod sıkıntısı çözüldü. Level sıkıntısını da halletmem lazım bir yardımcı olsaniz bana :) bir çözümü vardır mutlaka

Call of Duty 4 Mod Level Hacked

Call of Duty 4 Mod Level Hacked

DionS

• *
  • 86
« Yanıtla #6 : 31 Aralık 2014, 20:45:46 »
Peki killcam'ı main'e entegre edemezmiyiz bir şekilde?

« Yanıtla #7 : 31 Aralık 2014, 21:16:45 »
Call of Duty 4 final_killcam2.4 mod yapımcısı detaylı bir açıklama getirmemiş, sadece /mods klasörüne atıp serverin başlatılmasını yazmış. Modla birlikte gelen server.cfg dosyası da mevcut değil. Mod içeriğini inceledim ama modu on/off yapacak komuta rastlayamadım, komutu varsa ve bulabilseydik CoD4 final_killcam2.4 modunu /mods klasörü üzerinden +set fs_game olarak değil de main klasörüne atıp server.cfg üzerinden aktifleştirmeyi deneyebilirdik.

Peki killcam'ı main'e entegre edemezmiyiz bir şekilde?