Call of Duty 4 Manu Admin Mod Kurulumu ve Kullanımı

DionS

• *
  • 86
Call of Duty 4 Manu Admin Mod Kurulumu ve Kullanımı
« : 13 Aralık 2014, 19:38:18 »
Call of Duty 4 servere yüklü Manu Admin modundaki otomotik mesajlar falan hepsi çalışıyor. Yanlız şu sıkıntılar var:

1) Hiçbir komut çalışmıyor. Örneğin: "!say"

2) Anti küfür sistemi var modda o çalışıyor fakat çok geç farkediyor küfrü 30 saniye falan gecikmeli warn atiyor.

Not: Modda görmek istediğiniz bölüm varsa bildirin lütfen hemen atayım.

Call of Duty 4 Manu Admin Mod Prefix, Groups, Badwords Ayarları
« Yanıtla #1 : 13 Aralık 2014, 21:02:20 »
Manu Admin Mod ../config/config.cfg dosyasında yazılı prefix ayarının aşağıda da görebileceğiniz "!" şeklinde düzenlendiğinden emin olunuz. Prefix olarak farklı bir karakter yazıldığında o karakter ile komutlar çalışır. "!" karakteri prefix olarak çoğu serverde kullanıldığından ve oyuncular "!" ünlem işaretine alıştığından değiştirilmemesi tavsiye olunur.

Kod: [Seç]
prefix = "!"
Ayrıca ../config/groups.cfg dosyasında kullanıcılara say yetkisinin verildiğinden emin olunuz, eğer admin moda login olmadan giriş yapıp !say komutunu çalıştırmak istediyseniz [default] ve [user] yetkilerinde olmadığından çalışmamış olabilir. Bu yüzden ../config/groups.cfg dosyasındaki kullanıcı yetkilerini yetki aşımı yapmayacak şekilde dikkatlice düzenleyip kaydediniz ve her değişiklikten sonra Manu Admin Mod'u yeniden başlatınız.

[user]
name = "User"
commands = "rules,yes,no,forgive,stats,help,time,nextmap,uptime,status,info,me,resetmystats,skip,maps,kickme"

[default]
name = "Player"
commands = "rules,yes,no,forgive,stats,help,time,nextmap,uptime,status,info,me,resetmystats,skip,maps,kickme"

Manu Admin Mod ../config/config.cfg dosyasında bulunan [badwords] ayarları aşağıdaki şekilde olmalı ve ../config/plugins/badwords.lst dosyasına serverde yasaklı olan kötü sözler versiyonları ile birlikte yazılmalı. Sunucuda oyun oynayan oyuncuların küfür ve kötü sözleri maalesef hemen gözükür, [badwords] plugini ise yaptığınız ayara göre belli bir kötü söz sayısından sonra ban veya kick emrini yerine getirir. Call of Duty 4 sunucuda Manu Admin Mod bulunduğunu bilen oyuncu küfür ederse ya da devam ederse sunucudan ban veya kick yiyeceğini bilir ve buna göre hareket eder, zaten amaç da budur. Sonuç olarak 30 sn. fazla bir süre değil, belki sunucu kalitesi artırılır ve optimize edilirse biraz kısalabilir.

[badwords]
enabled = 1
warnstokick = 3
mode = "kick"
kickreason = "Kufur"

regexp:[nb][o0]{2,}[bn]
regexp:f+\s*[ui]+\s*c+\s*k+
regexp:m\s?(ö|oe|o3)\s?s\s?[e3]
a.q.
aq.
...
...
...

Call of Duty 4 servere yüklü Manu Admin modundaki otomotik mesajlar falan hepsi çalışıyor. Yanlız şu sıkıntılar var:

1) Hiçbir komut çalışmıyor. Örneğin: "!say"

2) Anti küfür sistemi var modda o çalışıyor fakat çok geç farkediyor küfrü 30 saniye falan gecikmeli warn atiyor.

Not: Modda görmek istediğiniz bölüm varsa bildirin lütfen hemen atayım.

Call of Duty 4 Manu Admin Mod

DionS

• *
  • 86
Ynt: Call of Duty 4 Manu Admin Mod Kurulumu ve Kullanımı
« Yanıtla #2 : 13 Aralık 2014, 21:22:57 »
Peki Nasıl login olacağım ve register

Call of Duty 4'te Manu Admin Mod'a login olmak için kendinizi veya yetki vereceğiniz adminleri ya da klan elemanlarını tanımlamanız gerekli. Bunu yapmak için ../admins.cfg dosyasında yetki vereceğiniz kişilerin guid numaralarını grup adlarıyla birlikte girmeli, ../config/groups.cfg dosyasından da bu gruplara verilen yetkileri düzenlemelisiniz. Bu işlemlerden sonra Manu Admin Mod'u yeniden başlatınız.

[55bf6aexxcc05116xx96xx2d0a40a5xx]
group = "Admin"
names = "|C-TR| Veteran Soldier"
protected = 1

group = "Klan"
protected = 1

group = "User"
protected = 0

[master]
name = "Masteradmin"
commands = "*"

[admin]
name = "Admin"
commands = "vote,yes,no,forgive,tki,stats,fun,help,admintest,time,nextmap,uptime,status,info,me,ff,cmdlist,session,serverstats,resetmystats,skip,vmap,cointoss,pl,maps,checkadmin,kickme,kick,tempban,map,restart,maprotate,say,setnextmap,warn,gametype,ban,kickall,setpw,removepw,hardcore,oldschool,killcam,gravity,knockback,speed,setff,exec,avote,cancel,pass,resetplayerstats,paypack,getip"

[klan]
name = "Klan"
commands = "vote,yes,no,forgive,tki,stats,fun,help,admintest,time,nextmap,uptime,status,info,me,ff,cmdlist,session,serverstats,resetmystats,skip,vmap,cointoss,pl,maps,checkadmin,kickme,kick,tempban,map,restart,maprotate,say,setnextmap,warn"

[user]
name = "User"
commands = "vote,yes,no,forgive,tki,stats,fun,help,admintest,time,nextmap,uptime,status,info,me,ff,cmdlist,session,serverstats,resetmystats,skip,vmap,cointoss,pl,maps,checkadmin,kickme"

[default]
name = "Player"
commands = "vote,yes,no,forgive,tki,stats,fun,help,admintest,time,nextmap,uptime,status,info,me,ff,cmdlist,session,serverstats,resetmystats,skip,vmap"

Peki Nasıl login olacağım ve register

DionS

• *
  • 86
« Yanıtla #4 : 13 Aralık 2014, 22:23:27 »
Sanırım guid numarasını öğrenmeyi de bilmiyorum :)

DionS

• *
  • 86
« Yanıtla #5 : 13 Aralık 2014, 22:26:08 »

Ve şunları anlamadım:

names = "|C-TR| Veteran Soldier" //bu nedir
protected = 1 // bu nedir

Call of Duty 4 Manu Admin Mod Protected ve CoD4 GUID Bahsi
« Yanıtla #6 : 14 Aralık 2014, 00:20:17 »
Call of Duty 4 ve diğer CoD serilerinde GUID numarasını bulma konulu anlatımımı bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

Bu kodlar şu anlama geliyor: Admin grubunda bulunan |C-TR| Veteran Soldier'ın guid numarası 55bf6aexxcc05116xx96xx2d0a40a5xx'dır ve protected = 1 yani etkin olduğu için Manu Admin Mod ile serverde görevli adminler de dahil kick veya ban işlemi uygulayamazlar.

group = "Admin"
protected = 1

Ve şunları anlamadım:

names = "|C-TR| Veteran Soldier" //bu nedir
protected = 1 // bu nedir

DionS

• *
  • 86
« Yanıtla #7 : 14 Aralık 2014, 16:00:50 »
Çok teşekkür ederim. Mod bazen donup kalıyor, komutlar islemiyor ve çok geç çalışıyor server.cfg deki bir kodla çakıştığından olabilirmi sizce?

DionS

• *
  • 86
Ynt: Call of Duty 4 - Antiblok ve Kalan Oyuncu Göstergesi
« Yanıtla #8 : 29 Aralık 2014, 17:14:35 »
Anladım teşekkürler. Ayrı bir konu açmadan soracağım ama Manu admin modu nasıl kurarım sunucuya uğraşıp oyunu bozmak istemiyorum :)

Call of Duty 4 ManuAdmin Mod Kurulumu ve Sorunları
« Yanıtla #9 : 29 Aralık 2014, 17:28:14 »
ManuAdmin mod kurulumu ve sorunlarını bağlantıda ele almıştık. Karşılaştığınız sorunları bağlantıdan ayrıntılı olarak yazabilirseniz yardımcı olmaya çalışayım.

http://www.codturkiye.net/forum/call-of-duty-4-manu-admin-mod-kurulumu-ve-kullanimi-t1589.0.html

Anladım teşekkürler. Ayrı bir konu açmadan soracağım ama Manu admin modu nasıl kurarım sunucuya uğraşıp oyunu bozmak istemiyorum :)

DionS

• *
  • 86
« Yanıtla #10 : 29 Aralık 2014, 17:54:44 »
Sanirim burda sifirdan kurulum bilgilerini vermemissiniz.Ben baştan kuracağım manu admin modu hangi yonergeleri izlemeyim?

Call of Duty 4 Manu Admin Mod Kurulum Anlatımı
« Yanıtla #11 : 29 Aralık 2014, 20:50:16 »
Call of Duty 4 Manu Admin mod kurulumunun anlatımı da ele almayı düşündüğüm onlarca konu arasında yer alıyor. Yayınlamayı düşündüğüm konu başlıklarını ise öncelik sırasına göre ve zaman buldukça hazırlıyorum. Kısa bir mesajın bile 3-5 dk., görseller ve video çekip eklendiğinde 25-30 dk. aldığını düşünürsek detaylı, anlaşılır, eksiksiz ve arama motoru optimizasyonu yapılmış yazılar ise en az 4-5 çalışma saatimi alabiliyor. Şu an için hem zamanımın azlığı hem de öncelikli başka yazılar nedeniyle Call of Duty 4 manu admin mod kurulumunun detaylı anlatımını sıfırdan anlatacak yazı hazırlamam mümkün değil maalesef. Fakat mevcut bu konu üzerinden kurulum sırasında karşılaşılan güçlükler, hataların çözümü vb. hususlarda elimden geldiğince ve zaman buldukça gelen sorulara yardımcı olmaya çalışırım.

Sanirim burda sifirdan kurulum bilgilerini vermemissiniz. Ben baştan kuracağım manu admin modu hangi yonergeleri izlemeyim?

DionS

• *
  • 86
« Yanıtla #12 : 29 Aralık 2014, 21:52:32 »
Manu adminmod dosyasını main içine attım config den ayarları yaptım start.bat calıştıgında şöyle diyor "The system cannot find the patch specified" yani "Belirtilen dosya yolu bulunamıyor". Ayrıca "ManuAdminMod TCP Console" bağlanmaya çalıştıgımda da "No connection could be made because the target machine actively refused it 185.9.159.26:28960" hatası alıyorum. Biraz araştırdım ve ip'yi "192.168.1.123:28960" yapın yazıyordu öyle yaptım onda da şu hatayı aldım: "A connection attempt failed because the connected party did not properly respond after a period of time, or established connection failed because connected host has failed to respond 192.168.1.123:28960"

Firewall kapalı port izni var...

Call of Duty 4 manu admin mod "The system cannot find the patch specified" error yani "Belirtilen dosya yolu bulunamıyor" hatası config.cfg dosyasına yazılmayan ya da hatalı yazılan CoD4 server games_mp.log dosya yolunundan kaynaklanır. Tahminime göre sizdeki logfile = ayarları hatalı. Manu admin mod klasöründeki aşağıdaki yolda bulunan config.cfg dosyasının ilk satırlarındaki bilgileri aşağıdaki örneklerde gösterildiği gibi dikkatlice gözden geçirerek düzeltiniz ve admin modu yeniden başlatınız.

..\config\config.cfg
ip = " " // IP
port = 28960    // Server Port
logfile = "C:\Program Files\Activision\HCSD\main\games_mp.log" // Server games_mp.log file patch
rconpassword = "pass" // Server rcon pass

Server.cfg dosyanızda set g_log "games_mp.log" komutuna başka bir log dosya adı örneğin set g_log "hcsd.log" verilmişse! logfile = ayar satırında o log dosya adının yazıldığından emin olunmalıdır. TCP ayarlarını ise olduğu gibi bırakınız, hatanın ondan kaynaklandığını sanmıyorum ve [tcp_query] ayarlarında herhangi bir ayar değişikliği yapmak gerekmiyor bildiğim kadarıyla.

Alıntı
[tcp_query]
enabled = 1
ip = "0.0.0.0"
port = 1337
logintimeout = 30
defaulaction = "say"
sayprefix = "^3TCP-Admin (<ADMIN>): ^7"
admingroups = "master,serveradmin"
disallowedcommands = "vote,yes,no,stats,session"
maxconnections = 5

Manu adminmod dosyasını main içine attım config den ayarları yaptım start.bat calıştıgında şöyle diyor "The system cannot find the patch specified" yani "Belirtilen dosya yolu bulunamıyor". Ayrıca "ManuAdminMod TCP Console" bağlanmaya çalıştıgımda da "No connection could be made because the target machine actively refused it 185.9.159.26:28960" hatası alıyorum. Biraz araştırdım ve ip'yi "192.168.1.123:28960" yapın yazıyordu öyle yaptım onda da şu hatayı aldım: "A connection attempt failed because the connected party did not properly respond after a period of time, or established connection failed because connected host has failed to respond 192.168.1.123:28960"

Firewall kapalı port izni var...

DionS

• *
  • 86
« Yanıtla #14 : 29 Aralık 2014, 22:40:24 »
Alıntı
ip = "185.9.159.26"
port = 28960
logfile = "C:/Program Files (x86)/Serverler/HCSD/main/games_mp.log"

Dosya yolu doğru kesme işaretlerini "/" ve "\" olarak degiştirdim yine olmadı. "127.0.0.1"(localhost) bu ip ile de başlatamadım hala aynı hata. Belirtilen dosya yolu bulunamadı...