Call of Duty 4 ManuAdminMod Admin Karşılama Mesajı ve Tag Değiştirilmesi

Veteran abiye özel olarak söyledim burda da belirteyim. Bence Call of Duty 4 HC server Manu Admin Mod admin giriş yazısı ile player giriş yazısı aynı olsun, çünkü adminlerimiz gizlice giremiyor servere buda aim'leri filan kaçırıyor.

Bu konuda sana hak veriyorum vede konuya yeni bir pozisyon getirerk diyorumki admini klan elemanlarından ayıran tag daki A harfinide kaldıralım yani
|C-TR-A| degilde |C-TR| şeklinde olsun.

Neden: oyuna giren tüm klan elemanlarının dışardan gelenlerin gözünde admin oldugunu varsayarak davranışları oynayış tarzları konuşma tarzları vede en önemlisi hile kullanmalarında düzelme olucaktır
Sonuç: Her |C-TR| admin olabilir dikkat
ama sadece kimin admin oldugunu bizler bilicez, nasıl fikir?

Veteran abiye özel olarak söyledim burda da belirteyim. Bence Call of Duty 4 HC server Manu Admin Mod admin giriş yazısı ile player giriş yazısı aynı olsun, çünkü adminlerimiz gizlice giremiyor servere buda aim'leri filan kaçırıyor.
Geçen konuştığumuzda bir deneme yapmıştım ama script hata verdi, şimdi, daha değişik bir uygulama yapacağım ama serverde sürekli oyuncu olduğundan test etme imkanı olmuyor, malum adminmod başlatıldığında harita da resetleniyor, bir ara adminlerin karşılama mesajını kaldırmayı deneyeceğim inşallah.

Bu konuda sana hak veriyorum vede konuya yeni bir pozisyon getirerk diyorumki admini klan elemanlarından ayıran tag daki A harfinide kaldıralım yani
|C-TR-A| degilde |C-TR| şeklinde olsun.

Neden: oyuna giren tüm klan elemanlarının dışardan gelenlerin gözünde admin oldugunu varsayarak davranışları oynayış tarzları konuşma tarzları vede en önemlisi hile kullanmalarında düzelme olucaktır
Sonuç: Her |C-TR| admin olabilir dikkat
ama sadece kimin admin oldugunu bizler bilicez, nasıl fikir?

Diğer arkadaşlar da görüşlerini belirtirlerse adminlerin admin tagı takma uygulamasını kaldırabiliriz, bence uygun diye düşünürken, şimdi açılan bir konuyu gördüm ve geri gelip mesajımı editleme ihtiyacı duydum, bu durumda tek mahzur, serverden banlanan oyuncuların kim/hangi admin tarafından banlandıkları bilgisine sahip olmakta zorlanabilecekleri düşüncesi hasıl oldu bende.

abi ben admin modda baya bi ugrasmistim söyle olcak o bölüm orjinal i böyle tabi :D bizim sw inki de böyle sanirsam gördügün kadariyla

master = "^1<PLAYER_NAME> ^5sunucuya giris yapti, ^7CoD^1Turkiye iyi oyunlar diler. ^6www.codturkiye.net"
admin = "^1<PLAYER_NAME> ^5sunucuya giris yapti, ^7CoD^1Turkiye iyi oyunlar diler. ^6www.codturkiye.net"
member = "^1<PLAYER_NAME> ^5sunucuya giris yapti, ^7CoD^1Turkiye iyi oyunlar diler. ^6www.codturkiye.net"
user = "^1<PLAYER_NAME> ^5sunucuya giris yapti, ^7CoD^1Turkiye iyi oyunlar diler. ^6www.codturkiye.net"
default = "^1<PLAYER_NAME> ^5sunucuya giris yapti, ^7CoD^1Turkiye iyi oyunlar diler. ^6www.codturkiye.net"

burda grup name olmadigi için hepsinde normal görüncektir böyle olmasi lazim degilmi
kendi sw imde denemelerim sonuç verdi gayet güzel çalisti yani :D

No Avatar

Anzi

• *
  • 32
Bence de adminin oyuna girdiğinin oyuncular tarafından görülmemesi çok daha iyi. Çoğu küfürbaz ve hileci admnini oyuna girdiğini görünce kaçıyor.

Admin tagı konusunda da Samurai'in söylediği şey bence mantıklı ve de Veteran abinin çekincesi ile ilgili olarak da Mert'in daha önce önerdiği çözümü kullanabiliriz yani oyuncuyu atan admin "by Marksman" gibi veya parantez içinde kendi nickini yazarak banlarsa, oyuncu da kimin tarafından gönderildiğini bilir.

abi ben admin modda baya bi ugrasmistim söyle olcak o bölüm orjinal i böyle tabi :D bizim sw inki de böyle sanirsam gördügün kadariyla

master = "^1<PLAYER_NAME> ^5sunucuya giris yapti, ^7CoD^1Turkiye iyi oyunlar diler. ^6www.codturkiye.net"
admin = "^1<PLAYER_NAME> ^5sunucuya giris yapti, ^7CoD^1Turkiye iyi oyunlar diler. ^6www.codturkiye.net"
member = "^1<PLAYER_NAME> ^5sunucuya giris yapti, ^7CoD^1Turkiye iyi oyunlar diler. ^6www.codturkiye.net"
user = "^1<PLAYER_NAME> ^5sunucuya giris yapti, ^7CoD^1Turkiye iyi oyunlar diler. ^6www.codturkiye.net"
default = "^1<PLAYER_NAME> ^5sunucuya giris yapti, ^7CoD^1Turkiye iyi oyunlar diler. ^6www.codturkiye.net"

burda grup name olmadigi için hepsinde normal görüncektir böyle olmasi lazim degilmi
kendi sw imde denemelerim sonuç verdi gayet güzel çalisti yani :D
Dün, config dosyasında değişiklikler yapıp servere attım ama gece 03:30'a kadar server doluydu resetleyemedim, boşken deneyeyeceğiz inşallah.

Bence de adminin oyuna girdiğinin oyuncular tarafından görülmemesi çok daha iyi. Çoğu küfürbaz ve hileci admnini oyuna girdiğini görünce kaçıyor.

Admin tagı konusunda da Samurai'nin söylediği şey bence mantıklı ve de Veteran abinin çekincesi ile ilgili olarak da Mert'in daha önce önerdiği çözümü kullanabiliriz yani oyuncuyu atan admin "by Marksman" gibi veya parantez içinde kendi nickini yazarak banlarsa, oyuncu da kimin tarafından gönderildiğini bilir.

Ben de konuyu buraya getirmek istemiştim :P O zaman admin yönetmeliğindeki değişikliklerin özetini aşağıda belirteyim, başka bir önerisi olan arkadaş yoksa uygulamaya geçeriz.

Kod: [Seç]
Madde.5 ESKİ HALİ:
5. Admin olarak görev aldığınızda Xfire uygulamasındaki Nicknames'inizin başına |C-TR-A| tagını koyunuz.

Burada önemli olan konu;

* Oyun içinde kullandığınız nick (Örnek: |C-TR-A|Veteran Soldier),

* Site kullanıcı adı (Örnek: Veteran Soldier),

* Xfire nicknames (Örnek: |C-TR-A|Veteran Soldier) ve

* CoD RconTool proğramı console adının (Örnek: |C-TR-A| Veteran Soldier)

uyumlu olmasıdır. Oyun içinde kullanılacak nick çok uzun ve sığmıyorsa anlaşılacak şekilde kısaltılabilir. (Örnek: |C-TR-A| Veteran)

Madde.5 YENİ HALİ:
5. Admin faaliyetlerinde kullanılan CoD RconTool vb. yazılımlarda, console adına sadece tag ve nick girilmelidir (Örnek: |C-TR|Veteran Soldier).

Madde.6 ESKİ HALİ:
6. Adminler oyuna dahil olduğunda gizlilik prensibi dahilinde geçici olarak sahte nick kullanabilirler. Ancak Rcontools proğramı console adına gerçek tag ve nicklerini girmeli ve kick/ban uygulamalarını o şekilde yapmalıdırlar. Burada amaç kick/ban uygulanan oyuncunun hangi adminin kick/ban uygulamasına maruz kaldığını bilmesidir.

Madde.6 YENİ HALİ:
6. Adminler oyuna dahil olduğunda gizlilik prensibi dahilinde geçici olarak sahte nick kullanabilirler. Ancak Rcontools proğramı console adına gerçek tag ve nicklerini girmeli, punkbuster ya da adminmod ile yaptıkları kick/ban uygulamalarında ise reason'dan sonra ''/'' veya ''by'' ibaresinden sonra nicklerini manuel olarak girerek kick/ban işlemlerini yapmalıdırlar. Burada amaç kick/ban uygulanan oyuncunun hangi adminin kick/ban uygulamasına maruz kaldığını bilmesini sağlamak ve server ban listelerinde banlayan admin bilgisine ulaşabilmektir.

bencede -A tagi çikarilmasi uygundur fakat xfirede çikarilmasin bence çünkü xfirede klan elemanlari kim admin oldugunu karistiyior karisiklik engellemis olur :)

x-firede A harfi sorun degil tabiki kalmalı oyuncuların ulaşabilmesi için.

Madde.5 ESKİ HALİ:
5. Admin olarak görev aldığınızda Xfire uygulamasındaki Nicknames'inizin başına |C-TR-A| tagını koyunuz.

Burada önemli olan konu;

* Oyun içinde kullandığınız nick (Örnek: |C-TR-A|Veteran Soldier),

* Site kullanıcı adı (Örnek: Veteran Soldier),

* Xfire nicknames (Örnek: |C-TR-A|Veteran Soldier) ve

* CoD RconTool proğramı console adının (Örnek: |C-TR-A| Veteran Soldier)

uyumlu olmasıdır. Oyun içinde kullanılacak nick çok uzun ve sığmıyorsa anlaşılacak şekilde kısaltılabilir. (Örnek: |C-TR-A| Veteran)

Madde.5 YENİ HALİ:
5. Admin faaliyetlerinde kullanılan CoD RconTool vb. yazılımlarda, console adına sadece tag ve nick girilmelidir (Örnek: |C-TR|Veteran Soldier).

Madde.6 ESKİ HALİ:
6. Adminler oyuna dahil olduğunda gizlilik prensibi dahilinde geçici olarak sahte nick kullanabilirler. Ancak Rcontools proğramı console adına gerçek tag ve nicklerini girmeli ve kick/ban uygulamalarını o şekilde yapmalıdırlar. Burada amaç kick/ban uygulanan oyuncunun hangi adminin kick/ban uygulamasına maruz kaldığını bilmesidir.

Madde.6 YENİ HALİ:
6. Adminler oyuna dahil olduğunda gizlilik prensibi dahilinde geçici olarak sahte nick kullanabilirler. Ancak Rcontools proğramı console adına gerçek tag ve nicklerini girmeli, punkbuster ya da adminmod ile yaptıkları kick/ban uygulamalarında ise reason'dan sonra ''/'' veya ''by'' ibaresinden sonra nicklerini manuel olarak girerek kick/ban işlemlerini yapmalıdırlar. Burada amaç kick/ban uygulanan oyuncunun hangi adminin kick/ban uygulamasına maruz kaldığını bilmesini sağlamak ve server ban listelerinde banlayan admin bilgisine ulaşabilmektir.
Sanırım başka görüş yok, bu şekliyle ve 5. maddedeki xfire tag olayını eskisi gibi bırakarak yayınlıyorum arkadaşlar, bilginize.