Call of Duty 4 Modern Warfare Favori Perkleriniz ?

Call of Duty 4 Modern Warfare Favori Perkleriniz ?
« : 16 Eylül 2012, 15:04:04 »
Herkese iyi günler. Konuyu açma sebebimi belirteyim öncelikle... Call of Duty 4 Modern Warfare favori perkleriniz ? Geçen gün server da oynarken büyük ihtimal yeni olan bir arkadaşımızın perk hakkında yardım istemesiyle aklıma geldi. Dedim madem bu konu hakkında bazı arkadaşlarımızın kafalarında soru işaretleri var bende kendi kullandığım perkleri ve silahları yazayım. Umarım yararlı bir paylaşım olur. Siz okuyanlarda fikirlerinizi ve kullandığınız silah perk kombinasyonlarınızı yazarsanız konu daha bir güzel olur diye düşünüyorum ve soyunuyorum konu hakkında görüşlerimi yazmaya.

Öncelikle size perkleri tanıtayım...

|| Call of Duty 4 Modern Warfare PERK 1 ||

*C4 x 2 --> 2 tane c4 verir. Bunları 5'e basıp sağ tuş ile atar sol tuş ile de patlatırsınız.

*Special Grenades x 3 --> Special granade bölümünden seçtiğiniz bombadan 3 tane verir. (Smoke dan alamazsınız. stun veya flash dan alabilirsiniz.)

*RPG x 2 --> 2 tane roket atar verir. Helikopteri patlatabilir veya oyuncuları öldürebilirsiniz. 5'e basıp rpg yi kullanabilirsiniz.

*Claymore x2 --> 2 adet sensörlü mayın verir. Genelde sniper kullanan arkadaşlar alır bunu arkalarına sızma yapıp da bıçak falan atmasınlar diye. 5'e basarak mayını alır ve yere kurarsınız. Rakip adam onu bomba veya mermi ile patlatmadan sensörüne (kırmızıya) gözükürse patlar ve juggernaut yoksa öldürür. Rakibin bu mayınları duvar arkasından veya uzaktan farkedebilmesi için birazdan açıklayacağım bomb squad ı perklerine eklemesi gerekmektedir.

*Frag x 3 --> 3 adet el bombası verir.

*Bandolier --> Tabanca ve ana silahınıza ekstra şarjör ekler.

*Bomb squad --> Yukarıda da bahsettiğim gibi rakibin yere kurduğu mayınları (claymore'ları) fark etmeye yarıyor. Bu genellikle sd de güzeldir search and destroy yani cs gibi bomba kurup çözmede çünkü etkili yöntem olarak bir yere pusup claymore kuruyorlar bomb squad ile claymoreleri ölü kafa iskeleti şeklinde duvardan bile görebilirsiniz.

|| Call of Duty 4 Modern Warfare PERK 2 ||

*Stoping Power --> Bu da özellikle sniper'da iyidir. Özellikle hardcore olmayanlarda. Rakipte juggernaut olursada büyük ihtimalle, bazen kaçırsada, tek mermide alır. Taramalıda falanda daha az mermide düşmanı öldürmenizi sağlar.

*Juggernaut --> Bu ise ekstra candır. Mesela rakip sizi vurduğunda hardcore ise sniper genelde tek mermide alır. Hardcore değilse normalde adamda stoping power varsa bile ölmeme şansınız olur. Hatta bazen adamda kırmızı artı çıkıyor vurunca işte o juggernaut.

*Sleight of Hand --> Buda hızlı şarjör değiştirmenizi sağlar.

*Double Tap --> Bu ise teklilerde işe yaramayan taramalılarda ise daha hızlı mermi atmasını sağlayan perktir genelde ak47 ile alırım ben bunu çünkü biraz yavaş atar mermileri AK47.

*Over Kill --> 1 ana silahtan sonra tabanca yerine bir ana silah daha alırsınız ( fakat skin, desen yapamazsınız ama eklentileri ekleyebilirsiniz. (red dot sight, grip, silencer, grenade launcher, acog)

*UAV Jammer --> Rakip sizi radarda (kırmızı nokta olarak) göremez.  (Bu perkle ilgili hala kafamda soru işaretleri var. Acaba susturucu olmadan ateş edersek görünüyor muyuz. Susturucu takıp ateş edersek hiç mi görünmüyoruz bunu bende tam çözemedim...)

*Sonic Boom --> Buda bombaları daha kuvvetli yapıyor.

|| Call of Duty 4 Modern Warfare PERK 3 ||

*Extreme Conditioning --> Daha uzun menzilli koşmanızı sağlari

*Steady Aim --> Sağ tıklayıp nişan almadan, normal atışlarda, silahın daha az sekemsini sağlar. Mermiler daha düz bir doğrutuda gider yani.

*Last Stand --> Türk serverlarının çoğunda yabancılarınkinde ve bizim CodturkiyeTDMde de(orada oynadığım için iyi biliyorum) yasak olan perk. Normalde öldüğünüz zaman ölmeden tabanca ya geçer yere yatar (otomatikmen) bir yere gidemeden sağa sola dönerek ateş edebilirsiniz fakat ne silahla ne perk olursa olsun (karşıdakide sizde) 1 mermilik canınız kalmıştır sonra vurulunca ölür tekrar başlarsınız.

*Martrydom --> Öldüğünüzde yere otomatik olarak bomba bıraktıran perk. Buda CodTurkiyeTDM de yasaktır. Bunuda kullanmayınız lütfen.

*Deep Impact --> Genelde herkes bu perki kullanır. Özellikle duvardan geçirmeyen silahlara alınan perktir.

*Iron Lungs --> Sniperdan başka hiçbir silahta alınmaz alınırsa işe yaramaz, nefesinizi daha uzun tutturan perktir. Sniperda dürbünle bakınca acogdada işe yaramaz red dot sight'dada. Shift tuşu ile kullanırsınız.

*Dead Silence --> Yürürken ve koşarken çok sessiz olursunuz ve rakip sizi duyamaz. Bu perkin yanında bir de Uav jammer var ise rakibe görünmeden sessizce arkasından dolaşarak onu çok rahat bir biçimde erkisiz hale getirebilirsiniz.

*Eavesdrop --> Düşman takımın konuşmalarını takım mesajlarını görebilirsiniz "y" (takım mesajı).

Şimdi gelelim asıl meseleye. Ben hangi silahlarla hangi perki kullanıyorum.

Genelde sniper sever birisi olduğum için öncelikle M40 yani sniper listesindeki en başta olan silah...

Perk 1 kısmından Bandolier.
Perk 2 kısmından Uav Jammer tercihen Stopping power da olabilir. Ben 2 tane M40 yaptım birinde Uav Jammer diğerinde Stopping Power kullanıyorum
Perk 3 kısmından Deep İmpact

İkinci silah olarak genelde yakın temasda kullandığım Mp5+Silencer

Perk 1 kısmından Bandolier. Sonuçta çok çatışmaya girecez. Ölmemeyi becerebilirsek mermiler lazım olacak ek şarjör her zaman işe yarar.
Perk 2 Uav Jammer. Görünmezlik önemli
Perk 3 Steadly Aim. Yakın temasda olacağımız için sağ tuşla dürbün açıp taramak zor geliyor ve zaman kaybettiriyor. Bununla direk tara geç

Üçüncü silah olarak P90+silencer. Yakın temasda kullanırım. Özellikle mermi kapasitesi fazla olduğu için yakın temasda işe yarıyor. (Damage si düşük bir silah gibi geliyor bana M4a1 de öyle.)

Perk 1 kısmından Bandolier
Perk 2 kısmından Uav Jammer
Perk 3 Steadly Aim. Tercihen Deep İmpact veya Steadly Aim tercih edilebilir.

Dördüncü silah AK47+siliencer. (Sliencer keleşte birazcık daha cod4 de zaman geçirmiş kişilere öneriyorum. Double Tab da ekleyeceğimiz için ateş ederken silah fazla teptiğinden görüntü kayboluyor nişan almak zorlaşıyor. Siliencer yerine red dot alınabilir)

Perk 1 kısmından Bandolier. Bu benim vazgeçilmezim :)
Perk 2 kısmından Double Tab. Ak47 gerçekten yavaş ateş ediyor.
Perk 3 kısmından Deep impact alıyorum ben tabi bu değiştirilebilinir tercihen...

Bunlar haricinde pek silah kullanmam. Umarım açıklayıcı ve yararlı olmuştur. Tüm bilgileri kendi elimle düzenledim. Herkese iyi oyunlar. CodTurkiyeTDM de görüşmek üzere :)

Call of Duty 4 Modern Warfare Perk

Call of Duty 4 Modern Warfare Perkler
« Yanıtla #1 : 14 Ekim 2012, 20:01:34 »
 :D İyi açıklamışsın dejin Perkleri Bilmeyenler için yararlı olabilir ;D

Call of Duty 4 Modern Warfare Kullandığım Perkler
« Yanıtla #2 : 15 Ekim 2012, 13:12:49 »
Call of Duty 4 Modern Warfare kullandığım perkler:
1.de rpg ve mayin (sadece sp için)
2.de stoping power, jammer, sleight of hand
3.de iron lungs, steady aim, deep impact  favorilerim gerisi olmasada olur :D
bu arada eline sağlık açıklamalar güzel olmuş :D

Call of Duty 4 Modern Warfare Kullandığım Favori Perklerim
« Yanıtla #3 : 12 Şubat 2013, 12:13:26 »
Call of Duty 4 Modern Warfare kullandığım favori perklerim :
sniper için
1-claymore
2-overkill(smg alıyorum genellikle)
3-iron lungs
yakın zamana kadar uav jammer alıyordum,sonra dedim ki 44 kişinin oynadığı mapte uav jammerin ne önemi var,tabi bazı durumlarda işe yarıyo ama onun yerine bir smg daha çok işe yarar diye düşündüm:D
ak47 için(sade kullanıyorum eklenti yok)
1-3x frag (her ne kadar amele işi dense de :D)
2-double tap
3-steady aim
p90 (silencer eklentisi)
1-3xfrag
2-uav jammer(hayalet gibi dolaşırsın)
3-steady aim
m4a1 için(red dot sight eklentisi)
1-3xfrag
2-işte burda bazen stopping power bazen sleight of hand değişiyo
3-steady aim
en çok kullandığım silahların perkleri bunlar;ara sıra küçük değişmeler olsada hep bu silahlarla bu perkleri kullanırım:D

DionS

• *
  • 86
Ynt: Call of Duty 4 Modern Warfare Favori Perkleriniz ?
« Yanıtla #4 : 30 Aralık 2014, 13:40:13 »
S&D'deki muhteşem üçlü tabiki; Bomb Squad,Uav Jammer,Dead Silence

Bu konuyu da inceleyebilirsiniz.

Ynt: Call of Duty 4 Modern Warfare Favori Perkleriniz ?
« Yanıtla #5 : 09 Ekim 2015, 00:30:00 »
M4A1 + G.Launcher
M911 + Susturucu
Stun Granede

Perk1:Genellikle Claymore / Bandolier

Perk2:DOUBLE TAP (vazgeçmem, susturucu ile her silaha çok iyi gidiyor) / Sleight of Hand: Bunu makinelide kullanmanızı tavsiye ederim normalde kullanacaksanızda olur Granede Launcherları da daha hızlı kullanırsınız

Perk3:Deep Impact (hasarı arttırıyordu galiba) / Steady Aim (sekmeye en aza indiriyor Ak-47 özellikle assault silahlar için öneririm)