Call of Duty 4 ProMOD LAN Game Oynamak

Call of Duty 4 ProMOD LAN Game Oynamak
« : 27 Ağustos 2015, 15:39:19 »
Arkadaşlar merhabalar. Bir kaç gündür aradığım bir konu hakkında yeterli bilgi bulamadım ve çözüme ulaşamadım. Yardımınızı istiyorum.

Arkadaşlarımız ile hep beraber toplanıp internet kafede cod 4 oynuyoruz. Call of Duty 4 Modern Warfare lan game oyununa ProMOD kurmak istiyoruz ancak yapamadık. Yardım edebilecek bir arkadaşımız varsa ilgilenebilir mi? Teşekkürler.

Call of Duty 4 ProMOD LAN Game
« Yanıtla #1 : 27 Ağustos 2015, 22:06:41 »
Call of Duty 4 local ağ bağlantısı (LAN) üzerinden, aşağıdaki resimlerde de gösterdiğim şekilde bir oyuncunun CoD4 Start New Server menüsü üzerinden oluşturup Game Mod Settings menüsünden de ayarlarını yaptıktan sonra başlattığı Call of Duty 4 multiplayer local servere ağ üzerinde bulunan diğer oyuncuların bağlanması suretiyle oynuyorsunuz sanırım, doğru mudur?

Bu şekilde yani bir oyuncunun Call of Duty 4 Modern Warfare multiplayer oyununu açtıktan sonra ''Start New Server'' menüsü üzerinden başlattığı serverler, resim-3'te de görülebileceği gibi oyunun resmi olarak desteklediği CoD4 Old School ve CoD4 Hardcore modlarını destekliyor sadece. Dolayısı ile bu yöntemle CoD4 ProMOD oynanması mümkün değil bildiğim kadarıyla. LAN üzerinden Call of Duty 4 ProMOD oynayabilmek için yine bir oyuncunun bilgisayarı ya da müstakil bir makine üzerinden dedicated server açmak gerek. Server açmakla ilgili bağlantıdaki Call of Duty Server Yönetimi kategorisinde konu başlıkları olacaktı, inceledikten sonra tekrar bu başlık üzerinden görüşmeye devam edelim.

Arkadaşlar merhabalar. Bir kaç gündür aradığım bir konu hakkında yeterli bilgi bulamadım ve çözüme ulaşamadım. Yardımınızı istiyorum.

Arkadaşlarımız ile hep beraber toplanıp internet kafede cod 4 oynuyoruz. Call of Duty 4 Modern Warfare lan game oyununa ProMOD kurmak istiyoruz ancak yapamadık. Yardım edebilecek bir arkadaşımız varsa ilgilenebilir mi? Teşekkürler.

Call of Duty 4 Modern Warfare Start New Server

Call of Duty 4 Modern Warfare Start New Menu

Call of Duty 4 Modern Warfare New Server Mod Settings

Call of Duty 4 Modern Warfare Join Local Server

Ynt: Call of Duty 4 ProMOD LAN Game Oynamak
« Yanıtla #2 : 27 Ağustos 2015, 22:14:50 »
Evet. Server oluşturma ve giriş seçeneklerini resimlerde gözüktüğü gibi yapıp oyuna baglaniyoru. Birbirlerinr ayni modem üzerinden lan baglantisina sahip bilgisayarlar üzerinden

« Yanıtla #3 : 27 Ağustos 2015, 23:29:35 »
Call of Duty 4 ProMOD server açılması ve ayarlarının yapılması ile ilgili anlatımın yapıldığı bağlantıdaki konu başlığından da yararlanarak ve set dedicated "1" komutunu taşıyan server.cfg ile LAN server açmanız gerekiyor. Bu işlemler için sırasıyla aşağıda belirttiğim yolu izleyiniz.

* Bağlantıdaki ProMODLive dosyasını indirerek içerisindeki pml220 klasörünü Call of Duty 4 oyun yolunda bulunan ..\Call of Duty 4\Mods\ klasörüne atınız. İndirdiğiniz ProMODLive dosyası içerisinde yapımcısı tarafından konan yardım dosyalarını da inceleyebilirsiniz.

Kod: [Seç]
D:\Activision\Call of Duty 4\Mods\pml220
ProMODLive İndir: DOWNLOAD

* İndirdiğiniz ProMODLive zip dosyası içerindeki server.cfg dosyasını da pml220 klasörünün içerisine atınız ve server.cfg dosyasına aşağıdaki ''LAN'' komutunu (set dedicated "1") ekleyiniz. Diğer server.cfg ayarlarının yapılması için yukarıdaki bağlantıdan yararlanınız.

set dedicated "1"   // 0 = Listen, 1 = LAN, 2 = Internet
D:\Activision\Call of Duty 4\Mods\pml220\server.cfg
* Daha sonra iw3mp.exe dosyasına sağ tık yaparak masa üstüne kısa yol oluşturunuz ve bu kısa yolun özelliklerinde girerek aşağıdaki komut satırını bir boşluk vererek ekleyiniz ve dedicated serveri kısa yol üzerinden başlatınız. Local ağ üzerinde ''LAN'' kimliğiyle başlattığınız Call of Duty 4 Modern Warfare serveri açıldığında resimdeki şekilde görünecektir.

E:\Activision\Call of Duty 4\iw3mp.exe
+set fs_game mods/pml220 +set dedicated 1 +exec server.cfg +map_rotate +set sv_punkbuster 1
* Call of Duty 4 ProMODLive modu, klanlar arası rekabete dayalı özel bir karşılaşma/maç modu olduğu için punkbuster'ın çalışır durumda olması gereklidir, yoksa oyuna girildiğinde sürekli olarak pb çalışmıyor uyarı mesajları dönecektir. CoD4 punkbuster yüklemesini Call of Duty 4 Punbuster Update Sorunu bağlantısından yararlanarak yapabilirsiniz. PB ile ilgili herhangi bir sorunla karşılaşırsanız ilgili başlıktan yazınız.

* Tüm ayarları yaptıktan sonra CoD4 Join server menüsünden local serverleri listeleyerek giriş yapabilirsiniz.

* Uyguladığınız yöntemleri konunun devamında belirtebilirseniz memnun oluruz. Ve varsa yardım taleplerinizi mümkünse görsel ekleyerek yapabilirseniz elimden geldiğince yardımcı olmaya devam edeyim.

Evet. Server oluşturma ve giriş seçeneklerini resimlerde gözüktüğü gibi yapıp oyuna baglaniyoru. Birbirlerinr ayni modem üzerinden lan baglantisina sahip bilgisayarlar üzerinden

Call of Duty 4 ProMODLive Server Console

Call of Duty 4 ProMODLive LAN Game Server Bağlanmak

« Yanıtla #4 : 29 Ağustos 2015, 04:34:18 »
Oyunu belirttiğiniz yönergeleri uygulayarak başlatmış bulunmaktayım ve giriş yapabildim exeden girip. Ancak iki sorum olacak.

1 ) Bu oyunu internet kafede oynayacağımız için hile problemimiz olmayacak. Tek tek tüm bilgisayarların PB sini güncellemem çok zor. Bu yüzden PB yi devre dışı nasıl bırakabilirim ?

2 ) Oyunun konsolu oyunu TDM olarak başlatıyor. Map, Oyun türü, Kişi Sayısı ayarlarını nasıl yapabilirim?

LAN Üzerinden Call of Duty 4 ProMOD Oynamak

« Yanıtla #5 : 29 Ağustos 2015, 04:44:28 »
Bir de not olarak şunu sormak istiyorum.

Oyun ekranında sürekli gözüken hata şu :

Call of Duty 4 ProMOD Punkbuster Hatası

« Yanıtla #6 : 29 Ağustos 2015, 04:52:25 »
Son olarak da sorum şu olacak :

* Oyun türlerinin kontrolünü nasıl yapabilirim ?  Örneğin sabotaj kaç el, SD kaç el oynanacak ?

« Yanıtla #7 : 29 Ağustos 2015, 14:36:23 »
Call of Duty 4 ProMOD server oyun tipini server.cfg dosyası içerisindeki set sv_mapRotation komut satırındaki gametype komutundan sonra gelen kısma sd yazarak değiştirebilirsiniz. Ayrıca set sv_mapRotation komut satırının altına g_gametype sd satırını ekleyiniz.

set sv_mapRotation "gametype war map mp_backlot gametype dom map mp_crash gametype koth map mp_crossfire gametype sab map mp_citystreets gametype sd map mp_strike gametype dm map mp_killhouse"
set sv_mapRotation "gametype sd map mp_backlot gametype sd map mp_crash gametype sd map mp_crossfire gametype sd map mp_citystreets gametype sd map mp_strike gametype sd map mp_killhouse"
g_gametype sd

CoD4 serverinizin harita döngüsüne yeni harita eklemek, çıkarmak ya da sırasını değiştirme işlemlerini de yine server.cfg dosyası içindeki set sv_mapRotation satırı üzerinden aşağıdaki örnekteki gibi istediğiniz şekilde yapabilirsiniz. Serverin hata vermemesi için burada en çok dikkat etmeniz gereken şey yazım hatası yapmamak olmalı.

set sv_mapRotation "gametype sd map mp_backlot gametype sd map mp_crash gametype sd map mp_crossfire gametype sd map mp_citystreets gametype sd map mp_strike gametype sd map mp_killhouse"
g_gametype sd

set sv_mapRotation "gametype sd map mp_crash gametype sd map mp_crossfire gametype sd map mp_backlot gametype sd map mp_killhouse gametype sd map mp_strike gametype sd map mp_vacant gametype sd map mp_citystreets"
g_gametype sd

Server oyuncu sayısını ../server.cfg içinden aşağıdaki komutla düzenleyebilirsiniz.

set sv_maxclients "16" // maximum number of clients
Oyunu belirttiğiniz yönergeleri uygulayarak başlatmış bulunmaktayım ve giriş yapabildim exeden girip. Ancak iki sorum olacak.

1 ) Bu oyunu internet kafede oynayacağımız için hile problemimiz olmayacak. Tek tek tüm bilgisayarların PB sini güncellemem çok zor. Bu yüzden PB yi devre dışı nasıl bırakabilirim ?

2 ) Oyunun konsolu oyunu TDM olarak başlatıyor. Map, Oyun türü, Kişi Sayısı ayarlarını nasıl yapabilirim?

Call of Duty 4 ProMOD serverde oynadığınız oyun tipi SD ile ilgili ayarları mod dosyası içerisindeki custom_public.gsc dosyası içerisinden düzenleyebilirsiniz bkz.

D:\Activision\Call of Duty 4\Mods\pml220\z_c_r.iwd\promod_ruleset\custom_public.gsc
// sd
setDvar( "scr_sd_bombtimer", 45 ); // [1->] (seconds)
setDvar( "scr_sd_defusetime", 7 ); // [1->] (seconds)
setDvar( "scr_sd_multibomb", 0 ); // [0-1] (everyone can plant)
setDvar( "scr_sd_numlives", 1 ); // [0->] (amount of lives)
setDvar( "scr_sd_planttime", 5 ); // [1->] (seconds)
setDvar( "scr_sd_playerrespawndelay", 0 ); // [0->] (seconds)
setDvar( "scr_sd_roundlimit", 20 ); // [0->] (points)
setDvar( "scr_sd_roundswitch", 10 ); // [0->] (points)
setDvar( "scr_sd_scorelimit", 0 ); // [0->] (points)
setDvar( "scr_sd_timelimit", 1.75 ); // [0->] (minutes)
setDvar( "scr_sd_waverespawndelay", 0 ); // [0->] (seconds)

Call of Duty 4 serverinizde punkbuster'ı off durumuna almak için oyun kısa yoluna yazdığınız +set sv_punkbuster 1 değerini +set sv_punkbuster 0 olarak değiştiriniz. Unutmayınız, komut satırı ve server.cfg üzerinde her yaptığınız komut satırı ve server .cfg değişikliklerinin etkinleşebilmesi için serveri kapatıp yeniden açınız (restart).

Alıntı
+set fs_game mods/pml220 +set dedicated 1 +exec server.cfg +map_rotate +set sv_punkbuster 0

Son olarak da sorum şu olacak :

* Oyun türlerinin kontrolünü nasıl yapabilirim ?  Örneğin sabotaj kaç el, SD kaç el oynanacak ?

« Yanıtla #8 : 29 Ağustos 2015, 14:49:34 »

Oyun ekranında sürekli gözüken hata yukarıdaki resimdeki gibi.

« Yanıtla #9 : 29 Ağustos 2015, 15:07:26 »
Sorunuzu yukarıda yazmıştınız. Punkbuster konusu sorunlarla dolu bir konu, resmi desteği kesildiği için zaten hata veren sistem daha da fazla hataya maruz kaldı, ayrıca CoD4 ProMOD'un punkbuster'ın mutlaka kurulu olması şartını arayan bir mod olması konuyu incelemem için zaman gerektiriyor. İncelemem ne zaman sonuçlanır ve punkbuster'ı off konumuna alınca hata mesajlarını engelleyebilir miyiz bilemiyorum. Fakat bu hatayı almamak için punbuster'ın server ve oyuncularda kurulu olması şart, o yüzden sunucu ve diğer oyuncularda punkbusterın kurulu olmasını sağlayınız.

Oyun ekranında sürekli gözüken hata yukarıdaki resimdeki gibi:

« Yanıtla #10 : 29 Ağustos 2015, 15:40:32 »
punkbusteri kurduğumda punkbuster hatası gidiyor. ama modified connection hatası hala kalıyor

« Yanıtla #11 : 29 Ağustos 2015, 15:43:28 »
Call of Duty 4 ProMOD LAN üzerinden girdiğinizde modified connection hatasını serverin de kurulu olduğu aynı bilgisayardan oynarken sadece siz mi alıyorsunuz, diğer oyuncular da alıyorlar mı?

punkbusteri kurduğumda punkbuster hatası gidiyor. ama modified connection hatası hala kalıyor

« Yanıtla #12 : 29 Ağustos 2015, 17:22:01 »
Şuanda kurduk oyunu aynı modem üzerinden. Benim bilgisayarım üzerinden kurulu. Başka bir bilgisayardan giriş yapılıyor. Ve aynı hata alınıyor. Oyunda her hangi bir aksama yok ancak
" Server Violation : Modified Connection " Hatası mevcut arkadaşın bilgisayarından.

Ardından kendi bilgisayarım üzerinden kendi kurduğum servera bende giriyorum, ben de aynı hatayı alıyorum.

Call of Duty 4 ProMOD LAN Game Local Server
« Yanıtla #13 : 29 Ağustos 2015, 21:31:34 »
Call of Duty 4 Promod server vialation modified connection hatası çözümü +set dedicated 1 komutu etkin iken LAN serverde yaptığım custom_public_lan, custom_public_pb ve custom_public_lan_pb komutlarıyla sağlamayı denedim ama sonuç alamadım.

// set promod_mode "custom_public_lan"
// set promod_mode "custom_public_pb"
// set promod_mode "custom_public_lan_pb"

Bu durumda server yapısını local (dedicated 0) olarak aşağıdaki şekilde değiştirip test ettiğimde oyun içi uyarıların kalktığını tespit ettim (modified connection warning). Yukarıda verdiğim komut satırındaki +set dedicated 1 değerini +set dedicated 0 olarak değiştiriniz ve kısa yoldan local server olarak oyunu açınız. Oyunu açtığınızda console olarak değil oyun olarak açılacaktır. Makina sayınız yetersizse her ne kadar server kaynaklı lag ve kasmalara neden olabilecek olsa da bu bilgisayarda oynayabilirsiniz. Aynı ağda bulunan oyuncular büyük ihtimal açmış olduğunuz bu local serveri Join/Server List'te göremeyeceklerdir. Onlar da kendi oyunlarını açıp oyun consol'una aşağıda bana ait Local IP örneğini yazdığım komutla servere girebilirler. Sizdeki Local IP adresi farklı olabileceği için değişiklikleri yapmadan önce şu anki Local IP numaranızı diğer oyunculara vermek üzere not ediniz.

+set fs_game mods/pml220 +set dedicated 0 +exec server.cfg +map_rotate +set sv_punkbuster 1
connect 192.168.1.108:28960
Punkbuster'ı OFF yaptığımızda ise alınan Call of Duty 4 Promod punkbuster disabled uyarılarını kaldırmak için gerekli çözümleri localde uygulamama rağmen sonuç alamadım. Mod yapımcısa da zaten readme dosyasında belki olur anlamında şeyler yazmış, bu durumda punkbuster'ı tüm kurulum sorunlarına rağmen kurmanız ve ON durumuna almanız gerekiyor.

+set sv_punkbuster 1
Şuanda kurduk oyunu aynı modem üzerinden. Benim bilgisayarım üzerinden kurulu. Başka bir bilgisayardan giriş yapılıyor. Ve aynı hata alınıyor. Oyunda her hangi bir aksama yok ancak " Server Violation : Modified Connection " Hatası mevcut arkadaşın bilgisayarından.

Ardından kendi bilgisayarım üzerinden kendi kurduğum servera bende giriyorum, ben de aynı hatayı alıyorum.

Call of Duty 4 Promod Server Vialation Punkbuster Disabled Modified Connection Error

Call of Duty 4 Promod Server Vialation Punkbuster Disabled Modified Connection Solved

« Yanıtla #14 : 29 Ağustos 2015, 23:53:41 »
Hocam bunu deneyip sonucu sizinle paylaşacağım. Ancak teammate kapamayi bulamadım. O konuda yardimci olur musunuz