Call of Duty 4 Refresh List Yapınca Multiplayer Server Listesi Görünmüyor

Evet arkadaşlar merhaba, facebook sayfasında da yazdım, Call of Duty 4 bende 1-2 aydır yüklü ve son 2 gündür serverlere refresh atınca yenı server listesi gelmiyor. Allah'tan kayıtlı 2 adet favorilerimde server vardı onlara girebiliyorum ama bu çok sıkıcı olmaya başladı. Bunun bir çözümü yokmudur burada bir yerde gördüm punkbuster güncelleme diye ama o da olmadı lutfen yardımcı olun teşekkürler.

Bugün yaptığım kontrollere göre, resimdeki tarihten de görebileceğiniz gibi Call of Duty 4 master serverleri online durumda, yani CoD4 join menüsünden serverleri refresh yaptığınızda görünmeleri gerek. Çözüm önerilerim ise şöyle;

1. Call of Duty 4 ''Filter Servers'' ayarlarını gözden geçiriniz.

2. Call of Duty 4 official versiyonunun 1.7 olduğundan emin olunuz. Oyun versiyonunu resimde de gösterildiği gibi sağ alt köşede görebilirsiniz.

3. Yukarıdaki çözüm önerileri işe yaramazsa ayarlarınızın herhangi bir şekilde değişmiş olabileceği ihtimaline karşın kullanmakta olduğunuz oyun profilinde bulunan config_mp.cfg dosyasını yedekleyip kaldırınız ve oyunu açıp server listesini tazeleyiniz. Bu çözüm işe yararsa levellerinizin kaybolma/sıfırlanma ihtimali mevcuttur maalesef.

Kod: [Seç]
..\Call of Duty 4\players\profiles\ProfilName\config_mp.cfg
Evet arkadaşlar merhaba, facebook sayfasında da yazdım, Call of Duty 4 bende 1-2 aydır yüklü ve son 2 gündür serverlere refresh atınca yenı server listesi gelmiyor. Allah'tan kayıtlı 2 adet favorilerimde server vardı onlara girebiliyorum ama bu çok sıkıcı olmaya başladı. Bunun bir çözümü yokmudur burada bir yerde gördüm punkbuster güncelleme diye ama o da olmadı lutfen yardımcı olun teşekkürler.

Call of Duty 4 Server Listesi Görünmüyor

dediğinizi yaptım ama profilim silindi yine olmadı favorilerim hala duruyor...

Aşağıdaki CoD4 servercache.dat dosyasını indirip zipten çıkarınız, mevcut olanı yedekledikten sonra eskisinin yerine atınız ve oyunu her seferinde yönetici olarak çalıştırınız.

Call of Duty 4 servercache.dat DOWNLOAD

..\Call of Duty 4\servercache.dat
dediğinizi yaptım ama profilim silindi yine olmadı favorilerim hala duruyor...

allah razı olsun oldu vallahi şimdi oynadıgınız cod 4 swsinin ismini verirmisiniz ?

Call of Duty 2 ve Call of Duty 4 sunucularımız ile online durumlarına bağlantılardan ulaşabilirsiniz. İyi oyunlar.

http://www.codturkiye.net/game-servers/

allah razı olsun oldu vallahi şimdi oynadıgınız cod 4 swsinin ismini verirmisiniz ?

admin bey aynı olay geri döndü banlandıgım falanda yok sıkıldım swden çıktım bi baktım yine gitmiş favoridekiler yine duruyor...

Bu sorun dosya yazma izinleriyle alakalı. Bu izni ise bilgisayarda ayarlı olan yönetici yetkileri sağlayabilir. Call of Duty 4'ü her açışınızda yönetici olarak çalışacak şekilde ayarlayınız. Oyunun kısa yoluna sağ tıklayınız, özelliklere giriniz, uyumluluk sekmesi ve tüm kullanıcıların ayarlarını değiştir bölümünden yönetici yetkilerini vererek uygula deyiniz. Gerekirse forumda ''yönetici olarak çalıştırmak'' şeklinde arama yapınız, resimli anlatımlar mevcut.

admin bey aynı olay geri döndü banlandıgım falanda yok sıkıldım swden çıktım bi baktım yine gitmiş favoridekiler yine duruyor...

yönetici olarak ayarladım ama oyuna girdim reflesh yaptım yine yok acaba yenıdenmı o verdiginiz dosyayı indirip yapıştırıcam yarın işe gidicem yatmam gerek bieşy yazarsanız yarın akşama cevap verrim lutfen bildiginiz varsa detaylı anlatında yarın artık sorun yaşamadan gireyim oyuna iyi akşamlar.

Sorun devam ediyorsa, CoD4 servercache.dat dosyasının da kullanıcı izinlerini ayarlayıp güvenlik ayarlarını değiştiriniz.

Bunu yapmak için aşağıdaki işlemleri takip ediniz. Bilgisayar kullanıcı/dosya izinlerinin düzenlenmesinden başka bir önerim yok maalesef.

servercache.dat/sağ klik/özellikler/güvenlik/düzenle/kullanıcı seç/izin ver/tam denetim klik/uygula
yönetici olarak ayarladım ama oyuna girdim reflesh yaptım yine yok acaba yenıdenmı o verdiginiz dosyayı indirip yapıştırıcam yarın işe gidicem yatmam gerek bieşy yazarsanız yarın akşama cevap verrim lutfen bildiginiz varsa detaylı anlatında yarın artık sorun yaşamadan gireyim oyuna iyi akşamlar.

Arkadaşlar biraz acemi sayılabilirim. Oyunu Multi olarak internet uzerinden oynamak istiyorum. 1.6 ve 1.7 patchları yukledim ama yinede serverları göremiyorum tam olarak ne yolları izlemem gerekiyor oyunu online internetten oynayabilmem için.
Tesekkurler

Biraz önce Call of Duty 4 Modern Warfare multiplayer join menüsü üzerinden server listesini refresh yapıp kontrol ettim, CoD4 master sunucularda herhangi bir sorun görünmüyor.

Call of Duty 4 Multiplayer Oynamak hakkında detaylı anlatımların yapıldığı konuyu da incelemeniz gerekiyor. Bu başlıkta CoD4 multi oynayabilmek için yapılması gereken işlemler anlatılıyor. Call of Duty 4 ile ilgili daha detaylı bilgileri ise Call of Duty 4 Modern Warfare kategorisinde bulabilirsiniz. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız konuya yazdığınızda yardımcı olmaya çalışırım.

Arkadaşlar biraz acemi sayılabilirim. Oyunu Multi olarak internet uzerinden oynamak istiyorum. 1.6 ve 1.7 patchları yukledim ama yinede serverları göremiyorum tam olarak ne yolları izlemem gerekiyor oyunu online internetten oynayabilmem için.
Tesekkurler

Call of Duty 4 Server List Error

Aşağıdaki CoD4 servercache.dat dosyasını indirip zipten çıkarınız, mevcut olanı yedekledikten sonra eskisinin yerine atınız ve oyunu her seferinde yönetici olarak çalıştırınız.

..\Call of Duty 4\servercache.dat

aynı sorun bendede var verdiğiniz dosyanın dowlandına tıklaynca bi sayfa açılıyor ve dowland etmiyor nedendir?

Biraz önce Call of Duty 4 Modern Warfare multiplayer join menüsü üzerinden server listesini refresh yapıp kontrol ettim, CoD4 master sunucularda herhangi bir sorun görünmüyor.

Call of Duty 4 Multiplayer Oynamak hakkında detaylı anlatımların yapıldığı konuyu da incelemeniz gerekiyor. Bu başlıkta CoD4 multi oynayabilmek için yapılması gereken işlemler anlatılıyor. Call of Duty 4 ile ilgili daha detaylı bilgileri ise Call of Duty 4 Modern Warfare kategorisinde bulabilirsiniz. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız konuya yazdığınızda yardımcı olmaya çalışırım.

Call of Duty 4 Server List Error

cok guzel bir şekilde yol göstermissiniz tesekkur ederim ama sıkıntım şurda başlıyor.
cod yukledim. xfire indirip kayıt oldum. cod 4 ü 1.6 ve 1.7 yaptım sırasıyla güncelledim sürümü.
punkbuster mi ne denilen o olayda sıkıntı baş gösteriyor add game gelince cod 4 ü göstermiyor forumda bununla ilgili konu var biliyorum.
şurdan indirin vs vs diyorlar ama onlarıda denedim hatta oralarada yazdm hep sorun veriyor bu konu bana?

Halihazırdaki Call of Duty 4 servercache.dat linkinden indirme işlemi için aktivasyonu tamamlamak gerekiyor. Açılan sayfadaki Offers seçeneklerinden seçim yapıp o seçimi install ettiğinizde alttaki download butonu aktileşecektir.

aynı sorun bendede var verdiğiniz dosyanın dowlandına tıklaynca bi sayfa açılıyor ve dowland etmiyor nedendir?