Call of Duty 4 Servere Duplicate Nick İle Giren Oyuncuyu Atmak

DionS

• *
  • 86
İşe yaradı teşekkür ederim :) Bir de şeyi sormak istiyorum oyundaki birinin nickiyle geliyorlar atıyoruz ama zor oluyor. Onu engelleyebilir miyiz?

Ynt: Call of Duty 4 Servere Duplicate Nick İle Giren Oyuncuyu Atmak
« Yanıtla #1 : 16 Şubat 2015, 22:28:11 »
Call of Duty 4 sunucuya başkasının nickini kullanarak aynı anda giriş yapan oyuncuyu otomatik olarak atmak için punkbuster hizmetlerinden olan ve pbsv.cfg dosyasında bulunan pb_sv_dupNameGrace "" komutundan yararlanabilirsiniz.

Kod: [Seç]
pb_sv_dupNameGrace "30" // Oyuna aynı nick ile giriş yaparak aynı anda aynı nicke sahip iki oyuncu sorununa yol açan oyuncuyu ayarlanan süre (sn.) sonra oyundan atar.
// Amount of time (in seconds) that a duplicate name has to be changed before that player is removed from the server. This ensures that all players on the server have a unique name.

İşe yaradı teşekkür ederim :) Bir de şeyi sormak istiyorum oyundaki birinin nickiyle geliyorlar atıyoruz ama zor oluyor. Onu engelleyebilir miyiz?

DionS

• *
  • 86
« Yanıtla #2 : 17 Şubat 2015, 01:31:36 »
pb_sv_dupNameGrace "0"
Olarak gözüküyor benim cfg'de. Onu 1 yapmam mı gerekiyor?

« Yanıtla #3 : 17 Şubat 2015, 01:47:29 »
Call of Duty 4/pb/pbsv.cfg dosyasındaki duplicate nick komutu default "0" olarak yani etkisiz olarak ayarlı geliyor. Komutu etkinleştirmek için saniye cinsiden bir rakam girmek gerek. Girilebilecek maksimum saniye miktarı hakkında bir bilgim yok ama 1-10 saniye arası bir süre yeterli olacaktır.

PB_sv_DupNameGrace "0" // [seconds] Set to the number of seconds // [default "0"] which means duplicate name kicking is disabled
PB_sv_DupNameGrace "5" // Default "0" olup etkisiz anlamına gelir, oyuncunun otomatik atılması için saniye cinsinden süre girilmeli ve etkinleştirmek için server yeniden başlatılmalıdır.
pb_sv_dupNameGrace "0"
Olarak gözüküyor benim cfg'de. Onu 1 yapmam mı gerekiyor?

DionS

• *
  • 86
« Yanıtla #4 : 17 Şubat 2015, 01:57:32 »
Teşekkür ederim :)