Call of Duty 4 Siyah/Pembe PB Screenshot Sorunu

Call of Duty 4 Siyah/Pembe PB Screenshot Sorunu
« : 24 Nisan 2013, 12:10:25 »
Admin olmadan öncede beni çok rahatsız eden bir konuydu. Keşke bunun otomatik bir kontrol sistemi olsa fakat yok diye biliyorum. Siyah/Pembe ss sorunu gerçekten insanların oyun zevkini sıkıntıya sokabiliyor. Bazı arkadaşların, hatta bazı klan üyelerinde dahi siyah ss sorunu var. Herkesin gönül rahatlığı ve ferahlığı ile oyun oynayabilmesi için bu denetimin adminler tarafından biraz daha sıkı tutulması gerektiğini düşünüyorum. Bundan 3-4 ay önce bu denetim vardı. Yakın zamanda hiç raslamadığım için böyle bir konu açma gereği duydum. Eğer denetime devam edilsin derseniz ben hiç vakit kaybetmeden uyarılara başlanmasından yanayım.

Not: Neredeyse oyuncuların %70'nin siyah ss ile oyun oynadığının altını çizmek isterim.

Ynt: Call of Duty 4 Siyah/Pembe PB Screenshot Sorunu
« Yanıtla #1 : 24 Nisan 2013, 13:45:45 »
hali hazırda bildigin üzere sw mizdeki oyuncu sayısısındaki düşüş ve diger klanların bunun için ellerinden geleni yapmaya çalıştıgı şu dönemde sw'ye zaman geçirmeye gelen 3-5 oyuncuya siyah ss diye kick atarsak onlarıda kaybederiz.dediğin doğru ama zaten şu günlerde sw de oynuyan oyuncular sabit misal end-ceyco-canimero-soujaboy-führer-kain-mgvjet-  bu türden ismini hatırlamadıgım hatırı sayılır oyuncularımız mevcut ismini saydıgım oyuncuların ss'leri siyah olsa dahi aradaki güvenden ötürü bir sakınca yok benim açımdan.ha bende ss lere bakıyorum sürekli nasılmı hareket ediyorum..ilk defa gördüğüm bir oyuncuysa veya şüpheli vuruşları var ise yada oyuncudan şikayet var ise o zaman bakarım izlerim gereğini yaparım..

siyah-pembe ss sorunu ise oyuncuların ayarladığı çözünürlükten kaynaklanıyor tamamen..
herkes 1360*768   60hz de ayarlı olursa ss sisteminde çok nadir siyah ss olur..
ben genelde oyuncuları çözünürlük konusunda uyarıyorum.....

« Yanıtla #2 : 24 Nisan 2013, 14:40:04 »
hali hazırda bildigin üzere sw mizdeki oyuncu sayısısındaki düşüş ve diger klanların bunun için ellerinden geleni yapmaya çalıştıgı şu dönemde sw'ye zaman geçirmeye gelen 3-5 oyuncuya siyah ss diye kick atarsak onlarıda kaybederiz.dediğin doğru ama zaten şu günlerde sw de oynuyan oyuncular sabit misal end-ceyco-canimero-soujaboy-führer-kain-mgvjet-  bu türden ismini hatırlamadıgım hatırı sayılır oyuncularımız mevcut ismini saydıgım oyuncuların ss'leri siyah olsa dahi aradaki güvenden ötürü bir sakınca yok benim açımdan.ha bende ss lere bakıyorum sürekli nasılmı hareket ediyorum..ilk defa gördüğüm bir oyuncuysa veya şüpheli vuruşları var ise yada oyuncudan şikayet var ise o zaman bakarım izlerim gereğini yaparım..

siyah-pembe ss sorunu ise oyuncuların ayarladığı çözünürlükten kaynaklanıyor tamamen..
herkes 1360*768   60hz de ayarlı olursa ss sisteminde çok nadir siyah ss olur..
ben genelde oyuncuları çözünürlük konusunda uyarıyorum.....

Kastım tüm sslerin denetimi değil. Genel olarak serverda siyah ss'i en aza indirmek. Banlamaktan yana değilmi kesinlikle. Banlanacak kadar wh olunduğundan şüpeleniyorsak zaten izler karar veririz. Server otomatik say geçiyor siyah ss ile ilgili fakat denetim olmayınca kimse takmıyor. Yani genel bir boşluk var. Bkz. klan üyeleri bile boşlamış vaziyette. En azından klan üyeleri örnek olmalı. Onun dışında da oyun içerisinde sık sık siyah ss uyarısı yaparak şüpeli kişilerden düzeltmesini istemek gerekir diye düşünüyorum.

Benim anlatmaya çalıştığım genel olarak serverda böyle bir kültür oluşturmak. Yani C-TR serverı denildiğinde güven veren bir ortamın akla gelmesi. Burada profesyonel ve hile olmayan adamlar var hissi uyandırmalı. Şahsen ben bu yüzden burayı tercih ettim. Gidip bilmediğim bir serverda oynar mıyım? Tabi ki hayır. Ne idüğü belirsiz bir sürü adam var. Sözde bazıları profesyonel oyuncu. Yani güven ortamını sağlamakta bize oyuncu kazandırır. Üstelik az önce ismini saydığın gibi kaliteli oyuncular kazandırır. 1 END'i 10 tane ahmet, mehmet'e değişmem.

Senin sözlerine ithafen söylemiyorum bunları sadece, genel olarak fikrimi belirtiyorum.

« Yanıtla #3 : 25 Nisan 2013, 12:49:44 »
Mevcut server kurallarımızın uygulanması ile ilgili çalışmayı yapacağını Bonzi arkadaşımız belirtmişti, kendi görüşlerimi de aynı konuda belirtmiştim. Eğer mevcut server kurallarımızın uygulanmasını (uyarı, kick, ban vs.) belirlenmiş standartlara oturtabilirsek halihazırda adminlerimizin takdirinde bulunan hususların çoğu standarda bağlanmış olacaktır. Çalışma tamamlandığında server kuralları bölümüde yayınlanır ve adminlerimiz önceden belirlenmiş uygulamalarda standarda kavuşur. Arzu ederseniz bu işi yani server kurallarının ihlalinde uygulanacak yaptırımlar konusunu Bonzi'den bu hafta içinde dönüş olmazsa yeni bir başlık açarak sonuca bağlayalım. Aslında fazla uzun bir mevzu değil ama adminlerin katılımıyla ve bazı konuları pas geçmemek için salonda ele alırsak iyi olacaktır.

Siyah SS konusunda klan elemanlarını uyarmaya bile gerek yok, direk kick :D Klan yönetmeliği ve klan başvuru şartlarında mevcut zaten. Oyunculara uygulama işini ise, standartlar oluşturuluncaya kadar admin arkadaşlar kendi takdirlerine göre uygulamaya devam ederlerse iyi olur diye düşünüyorum.

« Yanıtla #4 : 26 Nisan 2013, 22:52:08 »
Bugün başta Ceyco olmak üzere bir kaç kişinin siyah ss sorununu çözdüm. Daha doğrusu tatlı bir dille anlatarak onların çözmesini sağladım. Bizim oyuncuyu tanımamız yada güvenmemiz yetmiyor. Serverdan bunlar hile diyerek çok fazla oyuncu çıkıp gidiyor. Adamlara Punkbuster ss'lerine bakda diyemiyorum. Yarısından çoğu siyah ss. Yavaş yavaş kick yapmadan, banlamadan aşacağımızı düşünüyorum bu sorunu. Sadece adminler sık sık siyah ss olan oyunculara "Maksat şüpe  edenlerin içi rahat etsin, sen siyah ss'i düzelt" şeklinde ikaz edebilir.

« Yanıtla #5 : 26 Nisan 2013, 23:04:42 »
Bugün başta Ceyco olmak üzere bir kaç kişinin siyah ss sorununu çözdüm. Daha doğrusu tatlı bir dille anlatarak onların çözmesini sağladım. Bizim oyuncuyu tanımamız yada güvenmemiz yetmiyor. Serverdan bunlar hile diyerek çok fazla oyuncu çıkıp gidiyor. Adamlara Punkbuster ss'lerine bakda diyemiyorum. Yarısından çoğu siyah ss. Yavaş yavaş kick yapmadan, banlamadan aşacağımızı düşünüyorum bu sorunu. Sadece adminler sık sık siyah ss olan oyunculara "Maksat şüpe  edenlerin içi rahat etsin, sen siyah ss'i düzelt" şeklinde ikaz edebilir.
Güzel bir yaklaşım, serverde güven artıcı bir önlem olmuş oluyor aynı zamanda.