Call of Duty 4 Sunucuda Alınan Punkbuster SS'lere Nereden Bakılır?

DionS

• *
  • 86
Call of Duty 4 sunucuda aldığım punkbuster screenshot/ss'ler nereye kayıt oluyor? Nereden bakabilirim? Ayrı bir sistemi var mıdır?

Ynt: Call of Duty 4 Sunucuda Alınan SS'lere Nereden Bakılır?
« Yanıtla #1 : 03 Ocak 2015, 16:27:14 »
Serverdeki Call of Duty 4 punkbuster klasörü içerisinde ayrı bir ss klasörü olması gerek, rcon ile admin tarafından alınan screenshotlar o klasöre kaydediliyor.

Call of Duty 4 sunucuda aldığım ss'ler nereye kayıt oluyor? Nerdeden bakabilirim? Ayrı bir sistemi var mıdır?

DionS

• *
  • 86
« Yanıtla #2 : 03 Ocak 2015, 16:58:47 »
Öyle bir klasör yok

Call of Duty 4 Punkbuster Screenshot Pbsv.cfg pb_sv_writecfg
« Yanıtla #3 : 03 Ocak 2015, 18:26:25 »
Call of Duty 4 punkbuster screenshot almak için punkbuster servislerinin serverinizde tam ve eksiksiz çalışması gerek öncelikle. Punkbuster servislerinin yönetim işlemleri ise pb klasöründe bulunan pbsv.cfg dosyası ile yapılır. Pbsv.cfg dosyası default olarak pb klasöründe bulunmaz, bu dosyayı oluşturmak için ya pb_sv_writecfg komutunu rcon/console üzerinden atmalı ya da pbsv.cfg dosyasını herhangi bir kaynaktan edinip pb klasörüne atmalısınız. pb_sv_writecfg komutunu rcon'dan attığınızda pbsv.cfg aynı anda pb klasörünüz içerisinde oluşacaktır. Dosya oluştuktan ve ayarlarınızı yaptıktan sonra serveri yeniden başlatmalısınız.

Kod: [Seç]
pb_sv_writecfg
Pbsv.cfg içerisinde bulunan aşağıda görebileceğiniz komutlar punkbuster screenshot ile ilgili olanlar ve yapılandırılmış durumda. Bu ayarlarla serverinize gelen oyuncuların wallha*k kullanıp kullanmadığını anlamak için ekran görüntülerini otomatik olarak alabilirsiniz.

Alıntı
pb_sv_AutoSs 1            //[0=No, 1=Yes (default=0)]
pb_sv_SsPath "C:\Call of Duty 4\pb\pbss"   // screenshot alındığında içerisine kaydedilecek örnek dosya yoludur, siz kendi dosya yolunuzu yazınız. // [Path where remote screenshots are saved]
pb_sv_AutoSsFrom 120 //[Min # of seconds to wait before requesting next ss]
pb_sv_AutoSsTo 1200 //[Max # of seconds to wait before requesting next ss]

pb_sv_SsFloor 1 //[Low screenshot filename ser*al #]
pb_sv_SsCeiling 200 //[High screenshot filename ser*al #]
pb_sv_SsCmd "" //[Filename of system command to run after screenshots]
pb_sv_SsWidth 600 //[Requested pixel width of remote screenshots]
pb_sv_SsHeight 400 //[Requested pixel height of remote screenshots]
pb_sv_SsXpct 50 //[Percentage across screen for remote screenshots]
pb_sv_SsYpct 50 //[Percentage down screen for remote screenshots]
pb_sv_SsSrate 1 //[Sample Rate for remote screenshots]
pb_sv_SsDelay 0 //[Maximum delay client waits before capturing screenshot]

Öyle bir klasör yok

DionS

• *
  • 86
« Yanıtla #4 : 03 Ocak 2015, 19:06:30 »
Sizin verdiğiniz komutu yazınca nereye kayıt yaptığını öğrendim teşekkürler.

C:\Users\User\AppData\Local\PunkBuster\COD4\pb\svss
Yanlız birşey soracağım benim sunucumda görev verdiğim yöneticiler var onlar nasıl bakar bir yöntemi var mı?

« Yanıtla #5 : 03 Ocak 2015, 19:53:31 »
Server makinasına Filezilla Server kurun, punkbuster screenshot'larının bulunduğu \svss klasörünü FTP erişimine açın. Vereceğiniz erişim bilgileri ile CoD4 server admin/yöneticileri de ilgili klasöre FTP yoluyla bağlanıp ekran görüntülerini inceleyebilirler.

Sizin verdiğiniz komutu yazınca nereye kayıt yaptığını öğrendim teşekkürler.

Yanlız birşey soracağım benim sunucumda görev verdiğim yöneticiler var onlar nasıl bakar bir yöntemi var mı?

DionS

• *
  • 86
« Yanıtla #6 : 03 Ocak 2015, 21:44:54 »
Dediğiniz herşeyi harfiyen yaptım fakat ftp'den bağlanamıyorum sunucuya.

Call of Duty 4 Sunucuya FTP Kurmak
« Yanıtla #7 : 04 Ocak 2015, 01:24:02 »
FTP'den bağlanamamanız için ya server makinasına kurduğunuz FileZilla Server ayarlarında ya da kendi bilgisayarınıza kurduğunuz FileZilla Client ayarlarında hata olmalı.

Dediğiniz herşeyi harfiyen yaptım fakat ftp'den bağlanamıyorum sunucuya.

DionS

• *
  • 86
« Yanıtla #8 : 04 Ocak 2015, 02:00:00 »
Appdata klasörü gizli ondan olabilirmi

« Yanıtla #9 : 04 Ocak 2015, 02:35:21 »
Windows gizli klasör de olsa FTP'den erişim verdiğinizde erişilebilir olması gerek bildiğim kadarıyla. Emin olmak için C:\ üzerine aşağıdaki şekilde klasör dizisi açıp pbsv.cfg dosyasındaki pb_sv_SsPath komutuyla punkbuster screenshotların buraya alınmasını sağlayın ve C:\svss yolunu (C:\svss\hcsdss yolunu değil!) Filezilla servere gösterin.

pb_sv_SsPath "C:\svss\hcsdss"
Appdata klasörü gizli ondan olabilirmi

DionS

• *
  • 86
« Yanıtla #10 : 04 Ocak 2015, 04:19:29 »
Dediklerinizi yaptım fakat ss'leri yeni belirttiğim dizin'e atmıyor.

Call of Duty 4 Punkbuster Screenshot FTP Bağlantısı
« Yanıtla #11 : 04 Ocak 2015, 15:21:50 »
Punkbuster'da bir sorun olmalı, o yüzden ss'leri atmıyordur. Alıntıda önerdiğim C:\ üzerindeki klasör yoluna FTP ile ulaşabiliyor musunuz? Ulaşamıyorsanıuz bu öneri üzerinde durmaya gerek yok, default pb screenshot yoluna FTP erişim bağlantı sorununu çözmeye çalışınız.

Windows gizli klasör de olsa FTP'den erişim verdiğinizde erişilebilir olması gerek bildiğim kadarıyla. Emin olmak için C:\ üzerine aşağıdaki şekilde klasör dizisi açıp pbsv.cfg dosyasındaki pb_sv_SsPath komutuyla punkbuster screenshotların buraya alınmasını sağlayın ve C:\svss yolunu (C:\svss\hcsdss yolunu değil!) Filezilla servere gösterin.

pb_sv_SsPath "C:\svss\hcsdss"

Dediklerinizi yaptım fakat ss'leri yeni belirttiğim dizin'e atmıyor.

DionS

• *
  • 86
« Yanıtla #12 : 05 Ocak 2015, 01:35:12 »
Pb'de sıkıntı yok ss'leri alıyor ama benim belirttiğim yere değil varsayılan klasörüne atıyor.

DionS

• *
  • 86
« Yanıtla #13 : 05 Ocak 2015, 02:01:09 »
Başka bir yöntem buldum. VertrigoServ ile localhost'a pbsvss.html'yi gösterdim ve siteden görüntülendi ss'ler. Yanlız kendi bilgisayarımdan sunucu'nun ip'sini yazarak bağlanamıyorum extra ne yapmam lazım?

DionS

• *
  • 86
« Yanıtla #14 : 05 Ocak 2015, 04:49:53 »
Başka bir yöntem buldum. VertrigoServ ile localhost'a pbsvss.html'yi gösterdim ve siteden görüntülendi ss'ler. Yanlız kendi bilgisayarımdan sunucu'nun ip'sini yazarak bağlanamıyorum extra ne yapmam lazım?

Hallettim teşekkürler. 80 numaralı port'a izin verdim merak edenler için söyleyeyim...