Call of Duty 4 Windows 8 Crash Hatası Çözümü - CoD4 Windows 8 Crash Fixed

Call of Duty 4 Modern Warfare (CoD4) multiplayer oynarken Win8'de ''Call of Duty 4 Windows 8 crash hatası'' almayan kimse yoktur. Evet arkadaşlar, ben ilk başta bu sorunun CoD4'ten kaynaklandığını düşünmüştüm ama zombi serverine girince farkettim ki hatanın sebebi punkbustermış. Hiç bir yerde çözüm bulamadım kendim deneye deneye CoD4 windows 8 crash fixed çözümünü buldum. Şimdi adım adım herkesle paylaşıyorum...

Dear all,
As you know, there is no Win8 users which not encounter with a problem while playing Call of Duty 4 Multiplayer. Firstly i thougt that, problem source was the game it self. However after that i realized that source of error is the punkbuster. I found that myself with exploring. Now i am going to explain the solution to you step by step.

Adım 1 - "Başlangıç" ı açıyoruz uyumluluk yazıyoruz, ayarlara geliyoruz ve "Önceki Windows Sürümleri İçin Yapılan Proramları Çalıştır" ı seçiyoruz

Step 1: Open the “Start Menu” on desktop. Run “compatibility” . Open the options in opened page from “compatibility” and choose “run the programs mad efor previous Windows versions”

Call of Duty 4 Windows 8 Crash Hatası Çözümü

Adım 2 - Programı çalıştırdıktan sonra sağ altta "İleri" butonuna tıklıyoruz.

Step 2 - After we run the program Windows would list the programs.

Call of Duty 4 Win 8 Hatası ve Çözümü

Adım 3 - Daha sonra Windows bize programları listeleyecektir. Punkbuster bu listede olmadığı için en üstte bulunan "Listelenmeyen" seçeneğini seçiyoruz ve "İleri" diyoruz

Step3 - Click the unlisted program options and click next.

CoD 4 Windows 8 Hatası ve Çözümü

Adım 4 - "Gözat" butonuna tıklıyoruz. Windowsun kurulu olduğu sürücüyü açıyoruz ve "Windows\System32" içerisinden PnkBstrA.exe yi seçiyoruz ve "İleri" diyoruz.

Step 4 - Click “Browse” button. Open the driver that installed Windows and choose PnkBstrA.exe from "Windows\System32"

CoD4 Windows 8 Crash Fix

Adım 5 - 2 seçenek gelecektir biz "Sorun giderme programı"nı seçeceğiz

Step 5 - There will be two choises you choose about the fixing problem (second choise)

Call of Duty 4 Windows 8 Uyumluluk Sorunu

Adım 6 - "Programım Windows'un eski sürümlerinde çalışıyordu ancak şu anda yüklenmiyor veya çalışmıyor" u seçiyoruz ve "İleri" diyoruz

Step 6 - Choose “My program was working with previous version of windows but not working now”

CoD4 Windows 8 Crash Fixed

Adım 7 - "Windows 7" yi seçiyoruz ve "İleri" diyoruz

Step 7 - Choose windows 7

CoD4 Modern Warfare Win 8 Crash Punkbuster Hatası

Adım 8 - "Programı Sına" butonuna tıklıyoruz ve "İleri" diyoruz

Step 8 - Choose examine the program

Adım 9 - "Evet bu ayarları bu program için kaydet" i seçiyoruz

Step 9 - Yes, Save these setting for this program

CoD4 Windows 8 Punkbuster Sorunu

Aynı işlemleri PnkBstrB.exe için de tekrarlıyoruz. Eğer PnkBstrA.exe ve PnkBstrB.exe dosyalarını bulamıyorsanız internetten PBSVC.exe dosyasını indirip çalıştırdıktan sonra kontrol işlemi sırasında PnkBstrA.exe ve PnkBstrB.exe dosyalarının yollarını buradan öğrenebilirsiniz. Son olarak iw3mp.exe yi yönetici olarak çalıştırıyoruz.

Repeat the same steps for  PnkBstrB.exe. If you cannot find the PnkBstrA.exe and PnkBstrB.exe files, the download the PBSVC.exe and run after that while the controlling process you can find the ways of PnkBstrA.exe and PnkBstrB.exe files. And we run iw3mp.exe as administrator

Call of Duty 4 Singleplayer Mission One Shot, One Kill Part-I

İhtiyaç duyulan iyi bir konuya değinmişsin, eline sağlık. Oldukça çaba sarfetmişsin, ''Call of Duty 4 Windows 8 Crash Hatası Çözümü - CoD4 Windows 8 Crash Fixed'' konu resimlerine watermark koydum, ayrıca konuyu sabitledim.

Zombie serverde nasıl anladın diye soranlar olabilir, malum zombi ya da botlu serverlerde punkbuster off konumunda olması gerekiyor :)

Call of Duty 4 Modern Warfare Sistem Gereksinimleri