Call of Duty 4 You Have Not Chosen A Profile Yet Hatası

Call of Duty 4'ü bilgisayarıma yükledim. 1.6 ve 1.7 patchleri kurdum, 1.7 için crack da yaptım. Ancak oyuna girdiğimde sürekli profil oluşturmamı istiyor. Oluşturuyorum, profil kayıt ediliyor. OK'a tıklıyorum, ana menüye geliyorum. Join Game'in içerisinden bir servera tıklıyorum, Call of Duty 4 Error: "You have not chosen a profile yet." yazıyor ve beni ana menüye atarak profil oluşturmamı istiyor. Singleplayer da aynı şekilde. Bir yardımcı olun, ne yapmalıyım?

Ynt: Call of Duty 4 You Have Not Chosen A Profile Yet Hatası
« Yanıtla #1 : 12 Ocak 2016, 15:11:01 »
Call of Duty 4 profil oluştururken aldığınız you have not chosen a profile yet hatası pek karşılaşılan bir problem değil incelediğim kadarıyla. Sorunun dosya yazma/oluşturma izinlerinden kaynaklandığını tahmin ediyorum. Öncelikle oyunu yönetici olarak çalışacak şekilde ayarlayınız ve tekrar deneyiniz. Yönetici olarak çalıştırma anlatımını burada bulabilirsiniz. CoD4 profil oluşturma sorunu devam ederse aşağıda örnek dosya yollarını görebileceğiniz konumlarda ya da siz oyunu nereye kurduysanız o dosya yolunda ..\profiles\MyProfile\ klasörü ve içinde profil adınızın yazdığı ..\profiles\active.txt dosyasının oluşup oluşmadığını kontrol ediniz. Oluşmamışsa bu klasör ve dosyayı manuel olarak oluşturunuz. Arzu ederseniz bu klasör ve active.txt dosyasını bağlantıdaki Call of Duty 4 Save Game dosyası içinde de bulabilirsiniz. 64-Bit işletim sistemi kullanıyorsanız aşağıda örnek dosya yolunu görebileceğiniz ..\AppData\Local dosya yolunda da uygulayınız.

Kod: [Seç]
C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Call of Duty 4\players\profiles\MyProfile\
C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Call of Duty 4\players\profiles\active.txt

D:\Activision\Call of Duty 4\players\profiles\MyProfile\
D:\Activision\Call of Duty 4\players\profiles\active.txt

C:\Users\UserName\AppData\Local\VirtualStore\Program Files (x86)\Activision\Call of Duty 4\players\profiles\MyProfile\
C:\Users\UserName\AppData\Local\VirtualStore\Program Files (x86)\Activision\Call of Duty 4\players\profiles\active.txt

Alıntı
Call of Duty 4 Error: You Have Not Chosen a Profile Yet Error

Call of Duty 4'ü bilgisayarıma yükledim. 1.6 ve 1.7 patchleri kurdum, 1.7 için crack da yaptım. Ancak oyuna girdiğimde sürekli profil oluşturmamı istiyor. Oluşturuyorum, profil kayıt ediliyor. OK'a tıklıyorum, ana menüye geliyorum. Join Game'in içerisinden bir servera tıklıyorum, Call of Duty 4 Error: "You have not chosen a profile yet." yazıyor ve beni ana menüye atarak profil oluşturmamı istiyor. Singleplayer da aynı şekilde. Bir yardımcı olun, ne yapmalıyım?

Call of Duty 4 Profil Oluşturma Hatası

Call of Duty 4 Profil Oluşturmak

Ynt: Call of Duty 4 You Have Not Chosen A Profile Yet Hatası
« Yanıtla #2 : 12 Ocak 2016, 19:10:22 »
Yönetici olarak çalıştırınca sorun düzeldi. Teşekkürler.  :)