Call of Duty 4'te Chat'in Yerini Değiştirme

CADI

• *
  • 22
Call of Duty 4'te Chat'in Yerini Değiştirme
« : 17 Ekim 2012, 17:54:32 »
Bir kaç gün önce değerli bir arkadaşımız chat kısmındaki yazıların Call of Duty 4 uav açıldığında altta kaldığını söyledi ve bunu değiştirmeyi kimse bilmiyordu.

Ancak bu durumdan ben de bir hayli muzdarip olduğum için araştırmaya karar verdim :D

Ama araştırmaya iyi ki google dan değil de konsoldan başlamışım :D konsola "chat" yazdığımda bazı komutlar gördüm.

sözün kısası chatin yerini değiştirmek mümkün.

cg_hudChatPosition değeri/komutu  bunun için varmış. bu komutu konsola yazdığınız zaman yanında 2 ayrı değer göreceksiniz.
benim değerlerim 5 204 şeklindeydi.

Analitik düzlem(Matematik) bilenler için: 5 X eksenini 204 de Y eksenini gösteriyor demem yeterli olur sanırım :D

Bilmeyenler için: ilk değer yani 5 değeri, chatin sola-sağa kaymasını sağlıyor. yani 5 yerine 105 yaparsanız sağa, 0 yaparsanız sola kayacaktır yazılar...

ikinci değerse chatin yukarı-aşağı kaymasını kontrol ediyor. o değeri artırırsanız orneğin 204 den 210 a çıkarırsanız aşağı, azaltırsanız da yukarı kayacaktır...

komut tam olarak \cg_hudChatPosition 5 210  şeklinde örneklenebilir.

oyundaki ekran çözünürlüğünüz tabiki önemli bu değerlerin belirlenmesinde!!!!  benimki 1024-768 durumunda şu an.  yani ben 210 değerini 769 yaparsam yazılar aşağıdan kaybolup gidecektir :D o yüzden deneme yaparken küçük küçük değişiklikler yaparsanız daha iyi sonuç alırsınız.

ayrıca hazır konuyu açmışken;

\chattime komutundan da bahsetmek istiyorum. konsolu nasıl kapatırım dediğimde bu komutu söylediler hep ancak konsolun kapandığı falan yok :D
adı üstünde chat üzerindeki yazıların gösterilme zamanını belirtiyor bu komut.
varsayılan olarak 12000 belirlenmiş. eğer bu süreyi uzatmak isterseniz o değeri 12000 den "daha büyük" bir değer yapabilirsiniz. benimki 15000 şu an. bu şekilde "bi daha yaz görmedim" demek zorunda kalmazsınız :D

değeri 0(sıfır) yaparsanız yazılar gelmeden kaybolacaktır :D kapanmış gibi düşünülebilir.

okuduğunuz için teşekkürler :D

|C-TR|CADI

Call of Duty 4 Modern Warfare Chat Ayarı

Ynt: COD4 de Chat'in Yerini Değiştirme
« Yanıtla #1 : 17 Ekim 2012, 18:03:51 »
tesekkürler her ne kadar bilsemde bilmeyenlere yararli olacaktir benim chat kismini 1 map kadar görebiliyorum zaten :D geri dönüs yapabiliyorum yani :D

CADI

• *
  • 22
« Yanıtla #2 : 17 Ekim 2012, 18:56:37 »
tesekkürler her ne kadar bilsemde bilmeyenlere yararli olacaktir benim chat kismini 1 map kadar görebiliyorum zaten :D geri dönüs yapabiliyorum yani :D

madem biliosun sana sorayım :D diğer komut ne işe yarıyo peki? intermissionposition olan??

bi de chatin posizyonu değişince t ye bastığımda üstüne gelme ihtimali var yazmakta olduğum şeylerin.(say: ... kısmı) onu nasıl düzeltiriz?? :D

« Yanıtla #3 : 17 Ekim 2012, 19:10:15 »
intermissionposition komutu o konusmalar arası uzakligi ayarliyordu galiba ama diger dewdiginden bsy anlamadim :D

CADI

• *
  • 22
« Yanıtla #4 : 17 Ekim 2012, 19:35:11 »
intermissionposition komutu o konusmalar arası uzakligi ayarliyordu galiba ama diger dewdiginden bsy anlamadim :D

chati asagi kaydırdık diyelim. T ye basıp konusuyoruz ya. say:   diye bisey cikiyo oraya yazıyoruz. chat ile bu kısım üst üste gelmiş oluyo düzgün ayarlanmazsa.

EDIT:  tmm tmm buldum:D  \cg_hudsayposition x y   :D

« Yanıtla #5 : 17 Ekim 2012, 21:36:42 »
chati asagi kaydırdık diyelim. T ye basıp konusuyoruz ya. say:   diye bisey cikiyo oraya yazıyoruz. chat ile bu kısım üst üste gelmiş oluyo düzgün ayarlanmazsa.

EDIT:  tmm tmm buldum:D  \cg_hudsayposition x y   :D

:D bulmusun sanirim :D