Call of Duty 5 World at War Multiplayer Rehberi

Call of Duty 5 World at War Multiplayer Rehberi
« : 28 Ağustos 2015, 21:14:13 »
  
Call of Duty 5 World at War multiplayer oynayabilmek için size rehberlik edecek görselli anlatımı konunun devamında bulabilirsiniz.

* Öncelikle Call of Duty 5 World at War oyununun kurulumunu yapıyoruz ve ardından CoD5 resmi yamaları mutlaka yüklüyoruz. Eğer yüklemezsek diğer oyuncularla versiyon farklılığı olacağından multiplayer oynayabilmeniz mümkün olmayacaktır. Call of Duty 5'e ait resmi yamalar ile CoDSerisi diğer oyunlara ait resmi/official patch'leri ve Türkçe yamaları CoDPatch kategorisinde bulabilirsiniz.

* Oyunu ve eğer singleplayer oynamak isterseniz ihtiyaç duyabileceğiniz CoD5 cra*k dosyasını bağlantılardan indirebilirsiniz.

Oyunun Kendisi: DOWNLOAD

Call of Duty 5 NoCD/DVD v.1.7: DOWNLOAD (İsteğe bağlı)

* Multiplayer serverları listelemek ve oynamak istenilen sunucuya bağlanmak için bugüne kadar Xfire kullanılıyor idi, fakat Xfire'ın geçtiğimiz aylarda desteğini sonlandırması nedeniyle GSC Gaming Client, QTracker vb. yazılımları ya da Xfire Alternatifleri başlığında tavsiye edilen server listeleme yazılımlarını kullanmanızı tavsiye ederim.

* Sıra geldi punkbuster yüklemeye. Resmi desteğinin kesilmesi nedeniyle özel punkbuster kurma ve güncelleme işlemleri hakkında detaylı bilgi için Call of Duty 5 World at War Punkbuster Yükleme Sorunu Çözümü sayfasını ziyaret ediniz ve punkbuster kurulum hakkındaki detaylı anlatımın yapıldığı videoyu izleyiniz. Bu işlemleri doğru bir şekilde yaptıysanız multiplayer oynamaya hazırsınız demektir.

Call of Duty 5 World at War Multiplayer Oynamak Yöntem-1: CoD5 1.7 Client Patch'i indirip oyun yoluna atıp çalıştırıyoruz. Kullandığınız server listeleme yazılımından gireceğiniz servera tıklayıp oyun açıldıktan sonra F3'e bastıktan sonra oyun konsolunu açıp \reconnect deyip enter'a basıyoruz. Harita yüklenip silah seçme ekranı açılınca F4 diyoruz ve multiplayer oynuyoruz. Oyundan çıkış yapınca F5 ile client patch'i kapatabilirsiniz.

Kod: [Seç]
Ters kesme işareti ile birlikte kopyalayınız.
\reconnect

Call of Duty 5 World at War Multiplayer Oynamak Yöntem-2: Öncelikle CoD5 Lan Fix (v.1.7)'i indirin ve oyunun yüklü olduğu yere yapıştırın. Ardından Tunngle'a üye olun ve Tunngle_Setup_vx.x.exe dosyasını indirerek kurulumunu yapın ve çalıştırın. Sonra Call of Duty 5 World at War SOLO/COOPERTIVE tıklayın find server deyin. Köşedeki INTERNET yazan yere tıklayıp orayı ''LAN'' yapıp ''REFRESH LIST'' yaptığınızda Call of Duty 5 World at War multiplayer serverleri listelenecektir. Hangisinde oynamak istiyorsanız girin. Host olmak istiyorsanız oyunu siz kurun ve diğer oyuncularla oynayın, iyi oyunlar.

Alıntı
Call of Duty 5 ile ilgili ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz konu başlıklarını aşağıda bulabilirsiniz.

Call of Duty 5 World at War Botlu Oynamak

Call of Duty 5 World at War Co-op Oynamak

Call of Duty 5 World at War Hamachi Üzerinden Nazi Zombie Oynamak

Call of Duty 5 World at War Multiplayer Oynamak

Call of Duty 5 World at War Multiplayer Oynamak

Call of Duty 5 World at War Multiplayer Oynamak

Call of Duty 5 World at War Multiplayer Oynamak

Call of Duty 5 World at War Multiplayer Oynamak

Call of Duty 5 World at War Multiplayer Oynamak


Ynt: Call of Duty 5 World at War Multiplayer Rehberi
« Yanıtla #1 : 04 Aralık 2015, 20:51:32 »
oynayabilmek  için sanırım pack gerekiyor ama ben cod5 steam den indirdim.Ben bu packleri yüklediğim zaman oyunun kendi multiside çalışıcak mı ?

Ynt: Call of Duty 5 World at War Multiplayer Rehberi
« Yanıtla #2 : 04 Aralık 2015, 21:53:44 »
CoDWaW multiplayer oynayabilmek için resmi patchleri yüklemek gerekli. Fakat oyunu Steam'den satın aldıysanız download sırasında resmi yamalar hazır olarak geldiğinden sizin yüklemenize gerek yok. Sadece PB on sunuculara girmek için punkbuster yüklemeniz gerekiyor. Ayrıca oyunun kendi arayüzünden değil de konunun başında yazılı Xfire alternatifi bir yazılım kurarsanız cra*ked serverler de dahil tüm sunucuları, sunucuların özellikleri ile o an sunucuda bulunan oyuncular hakkında daha detaylı bilgileri görebilir ve ilgili servere tıklayarak giriş yapabilirsiniz.

oynayabilmek için sanırım pack gerekiyor ama ben cod5 steam den indirdim. Ben bu packleri yüklediğim zaman oyunun kendi multisi de çalışıcak mı?