Call of Duty 6 Modern Warfare 2 Genel Bilgiler, Oynanış, Serverler ve Senaryosu

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 Genel Bilgi

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 Genel Bilgiler, Oynanış, Serverler ve Senaryosu

Geliştirici:Infinity Ward
Yayımcı:Activision
Seri:Call of Duty
Oyun motoru:IW 4.0
Çıkış Tarihi:11 Kasım 2009
Tür: Birinci şahıs nişancı
Biçim:Tek oyunculu, Çok oyunculu, Kooperarif (çevrimiçi, LAN, PlayStation Network, Xbox Live)
Ortam:Blu-ray Disc, DVD-DL
Giriş birimi: Gamepad, klavye ve fare

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 veya kısa adıyla CoD6 Infinity Ward'ın yapımcılığını üstlendiği Birinci Şahıs Nişancı tarzında bir bilgisayar oyunudur. Resmi olarak 11 Şubat 2009'da duyurulmuştur, Modern Warfare 2, Call of Duty 4: Modern Warfare'in devamı niteliğinde olacak ve aynı olay seyrinde devam edecektir.

Modern Warfare 2 diğer iki Call of Duty oyunuyla birlikte satışa sunulmuştur: Nintendo DS için Call of Duty: Modern Warfare: Mobilized , ve Wii konsolu için tasarlanmış Call of Duty: Modern Warfare port sürümü. Geliştiriciler Modern Warfare 2'nin IW 4.0 oyun motoru'nun önceki oyunda kullanılmış motorun üzerinde bazı düzeltmeler yaparak elde ettiklerini kaydetmişlerdir.

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 Oynanış

Call of Duty 4: Modern Warfare'deki kapanış bölümü "Mile High Club"'ta yer alan "Özel Kuvvetler"; benzer şekilde Modern Warfare 2'de "Özel Kuvvetler" modu olarak yer alacaktır, hikaye bölümüyle ilişkisi bulunmayan birçok kurgusal ögeyi barındıran tek tek görevler halindedir. Ana hikaye kooperatif oyunu desteklemeyecek, fakat "Özel Kuvvetler" modu iki oyunculu koooperatif oyun seçeneğine sahiptir.

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 Senaryo/Konusu

Modern Warfare 2, Call of Duty 4'ün bitiminden bir kaç yıl sonrası temel alınmıştır. Yüzbaşı Price ölmüş ve yerine çavuş "Soap" MacTavish yüzbaşı olarak oynanılamayan bir karakter olacak ve Özel Hava Kuvvetleri (SAS)'nde yüzbaşılığa terfi etmiştir.Call Of Duty 4'te öldüğünü sandığımız bu karakterlerin yine de var olması oyunun oynanabilirliğini alternatif olarak güçlendiriyor. MacTavish Güç 141 Görevi (Task Force 141) adı altında seçkin, birçok ulustan kişilerin yer aldığı bir komando birliğine, yeniden güç kazanan Rus Ultranationalist (Irkçı) örgütüne karşı saldırıya geçmek için başkanlık eder. Rus Örgütü'ne artık Imran Zakhaev'in aynı onun gibi milliyetçilik tutkulara sahip eski yardımcısı Vladimir Makarov tarafından başkanlık edilmektedir. Makarov Zakhaev'in ölümünü sebep göstererek destek toplamaktadır, bu yıllarda Rusya'da güçlü bir üs kurmuştur. Makarov'un hareketine karşı olarak da, onu durdurmak için Task Force 141 adında bir birlik oluşturulmuştur. Oyun bu birliğin bir üyesi olan Sgt. Gary "Roach" Sanderson'un kimliğini üstlenecektir. Görevlerin geçtiği alanlar Washington, D.C., Rusya'nın dağları, Afganistan'da bir çöl ve Brazilya'nın Rio de Janeiro eyaleti olarak belirtilmiştir.

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 Oyununun Artı ve Eksileri

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 Artıları

Geliştirilmiş grafikler.

Yeni tip modern unsurlar.

Aksiyon kapasitesi yükseltilen kaliteli bir oyun.

Aksiyon filmini aratmayacak heycan...

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 Eksileri

Özel serverlarin (dedicated server) bulanmaması ve server list olmaması.

E3 2009 Fuarı'nda, Infinity Ward iki çoklu oyuncu haritasından ibaret DLC indirilebilir içerik paketi öncelikle oyunun Xbox Live ve Xbox 360 sürümleri için geliştirileceğini duyurmuştur. "Cliffhanger" adlı başlangıç görevi ve oyuncu karakteri olan Çavuş Gary "Roach" Sanderson E3 Fuarı'nda takdim edilmiştir, karakter ve Yüzbaşı "Soap" MacTavish oyuncuya hiçbir ön bilgi verilmeden Kazakistan'daki Tanrı Dağları bölgesindeki karlarla kaplı alanda düşmüş bir uydudan veri toplamak amacıyla kurulmuş bir Rus havaalanı üssüne sızdığı gösterilmiştir. Görev sırasında kar motorsikletlerine binilebildiği gösterilmiştir. Şu anda Gamestop internet sitesinde Modern Warfare 2'nin kendisi veya Collector's Edition için ön siparişler verilmektedir. Call of Duty 6 Modern Warfare 2 oyununun kendisi $59.99, Collector's Edition ise $79.99 olarak ücretlendirilmiştir.