Call of Duty Advanced Warfare DirectX Encountered an Unrecoverable Error

Call of Duty Advanced Warfare DirectX Encountered an Unrecoverable Error hatası alan oyunculara aşağıdaki çözüm önerilerini uygulamalarını önerebilirim.

* Win7 veya Win8 üzeri DirectX 11 destekli bir işletim sistemi kullanınız ve işletim sisteminizin eğer bilgisayarınız da destekliyorsa 64-Bit O/S olduğundan emin olunuz. Call of Duty Advanced Warfare sadece 64-Bit işletim sistemlerini desteklemektedir.

* XP işletim sisteminin 64-Bit sürümleri olsa da DirectX 11'i desteklememektedir. Oyunu yüklemeyi dahi denemeyiniz.

* Kullandığınız işletim sisteminin güncelllemelerinin tam olduğundan ve isteğe bağlı güncelleştirmelerin de yapıldığından emin olunuz.

* Güvenlik yazılımlarınızın ve varsa Program Guard modüllerinin DirectX dosyalarını engellemediğinden emin olunuz.

* DirectX dosyalarını oyun klasörünüzde aşağıda belirtilen klasör yolunda bulabilirsiniz, DXSETUP.exe'yi çalıştırıp kurulumunu yapınız.

Kod: [Seç]
..\Call of Duty Advanced Warfare\_CommonRedist\DirectX\Jun2010
* Call of Duty Advanced Warfare DirectX Encountered an Unrecoverable Error hatası sorunu devam ederse DirectX End-User Runtime Web Installer uygulaması ile DirectX sürümünüzün kontrol ve kurulumunu yapınız.

* Ekran kartınızın DirectX 11 destekli olduğundan emin olunuz, ekran kartınıza uygun güncel AMD Driver Download veya NVidia Driver Download driver'larını yükleyiniz, sorun çözülmezse kaldırıp tekrar kurunuz.

* Ekran kartınızı denetleyin:

- Microsoft DirectDraw veya Direct3D donanım ivmesi etkinleştirilmemişse, bazı programlar çok yavaş çalışabilir veya hiç çalışmayabilir.

- Bunu belirlemek için Görüntü sekmesini tıklatın ve DirectX Özellikleri altında DirectDraw, Direct3D ve AGP Doku Hızlandırması özelliklerinin Etkin olup olmadığını denetleyin. Etkinleştirilmemişse, donanım ivmesi özelliğini etkinleştiriniz.

- Ekran çözünürlüğü'nü açmak için Denetim Masası'nı ve ardından Görünüm ve Kişiselleştirme altındaki ekran çözünürlüğünü ayarlayın'a tıklayınız.

- Gelişmiş ayarlar'ı tıklayınız.

- Sorun gider sekmesini ve ardından ayarları değiştir'i tıklayınız.

- Donanım ivmesi kaydırıcısını Tam konumuna getiriniz.

- Bu işlem başarısız olursa, video sürücülerini güncelleştirip deneyiniz.

* Ses kartınızın en son versiyon driver'larının yüklü olduğundan emin olun, gerekirse üretici firma web sayfasından kontrol edin ve sürücüleri kaldırıp tekrar kurunuz.

* Call of Duty Advanced Warfare DirectX Encountered an Unrecoverable Error hatası çözümüne katkısı olabilecek Modern Warfare 3 DirectX Encountered an Unrecoverable Error ve Call of Duty Ghosts DirectX Encountered an Unrecoverable Error hatası sayfalarını da ziyaret etmenizi öneririz.

* Ve herşeyden önemlisi DirectX 11 destekli bir ekran kartına sahip olduğunuzdan emin olunuz.

* Call of Duty Advanced Warfare Sistem Gereksinimleri ve Call of Duty Advanced Warfare bağlantılarında oyun hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Call of Duty Advanced Warfare DirectX Encountered an Unrecoverable Error Hatası