Call of Duty Advanced Warfare DLC Görünme Sorunu

Call of Duty Advanced Warfare DLC Görünme Sorunu
« : 30 Kasım 2015, 21:49:04 »

Beyler sa. CoD Advanced Warfare mp'ına Magma DLC'si aldım. Oyuna yüklendi yazıyo ama kostum gözükmüyo hala. Download işareti çıkıyo yardımcı olabilir misiniz?

Ynt: Call of Duty Advanced Warfare DLC Görünme Sorunu
« Yanıtla #1 : 30 Kasım 2015, 22:19:11 »
Call of Duty Advanced Warfare DLC görünmemesi sorunu çözümü için öncelikle aşağıda gösterdiğim dosya yolundaki httpcache klasöründe bulunan dosyaların tamamını sildikten sonra Steam uygulaması üzerinden oyuna sağ tık yaparak özellikleri açınız, ''Yerel Dosyalar'' sekmesine geçerek ''Oyun Önbelleğinin Bütünlüğünü Doğrula'' butonuna basarak dosya doğrulaması yapınız.

Kod: [Seç]
C:\Program Files (x86)\Steam\appcache\httpcache
Beyler sa. CoD Advanced Warfare mp'ına Magma DLC'si aldım. Oyuna yüklendi yazıyo ama kostum gözükmüyo hala. Download işareti çıkıyo yardımcı olabilir misiniz?

Call of Duty Advanced Warfare Magma DLC

« Yanıtla #2 : 01 Aralık 2015, 23:52:45 »
Dediğinizi yaptım gene olmadı yardımcı olabilir misiniz?

Resim linki...
Resim linki...

« Yanıtla #3 : 01 Aralık 2015, 23:57:59 »
Resimleri herhangi bir upload sitesine yükleyip linklerini konuya ekler misiniz?

dediginizi yapdım gene olmadı yardımci olabilrmisiniz

« Yanıtla #4 : 02 Aralık 2015, 01:23:36 »
unutmuşum özürler

Call of Duty Advanced Warfare Magma Premium Personalization Pack DLC Yükleme Hatası

Call of Duty Advanced Warfare Magma Premium Personalization Pack DLC Hatası

« Yanıtla #5 : 02 Aralık 2015, 02:46:06 »
Call of Duty Advanced Warfare Magma Premium Personalization Pack Steam satış sayfası'nda bulunan yorumlara bakılırsa aynı hatayı alanlar oldukça fazla. Aşağıya alıntıladığım Activision resmi forumundaki bir XBox oyuncusu ise yorumunda CoDAW Magma Personalization Pack yükleme hatası aldığını ve sorunu çözdüğünü bildirmiş. Bu yorumdan faydalanarak şu önerilerimi uygulamanızı tavsiye edebilirim.

* Steam üzerinden Call of Duty Advanced Warfare oyununuza ait Magma Premium Personalization Pack hizasında bulunan tik işaretini kaldırınız. Kaldırdığınız anda download yeniden başlayacaktır. Magma Pack tekrar yüklendiğinde oyunu açıp hatanın giderilip giderilmediğini kontrol ediniz.

* Sorun devam ederse Steam/Call of Duty Advanced Warfare/Magma Premium Personalization Pack hizasındaki tik işaretini kaldırır kaldırmaz Steam'i kapatarak sisteminizi yeniden başlatınız, yukarıda da verdiğim dosya yoluna girerek tüm cache'leri temizleyiniz ve ardından Steam'i açınız. Magma personalization paketinin download edilerek yüklenmesinden sonra tekrar oyunu açarak hatanın durumunu kontrol ediniz.

C:\Program Files (x86)\Steam\appcache\httpcache
Alıntı
https://blog.activision.com/thread/200926958
Alright so I got the camos to work... I'm not sure exactly what got them working but for anyone else that has this problem this is what I did: I uninstalled both personalization packs from the games and apps menu.  I shut down my Xbox and unplugged the power supply for 5 mins to clear the cache. I then started my Xbox and loaded up Advanced Warfare. When I went into multiplayer I noticed that the reticles and camos were in my new items menu so I thought,"Did that seriously work?" Sure enough, the camos were now unlocked and able to be equipped.  I then went to games & apps to confirm that the packs were still uninstalled and they were.  I have no idea why uninstalling the packs is what allowed me to use them but that's what happened.  If anyone from Activision support notices this then you might want to look into that because that is very odd.

Call of Duty Advanced Warfare Magma Premium Personalization Pack Steam Yükleme Sorunu

« Yanıtla #6 : 02 Aralık 2015, 19:48:54 »
Oyunu steam dan aldıkdan sonra hiç bişey yüklemeden direk yüklü yazdı tiki kaldırdım oyuna girdim gene olmadı
C deki dosyaları sildim hepsini tiki kaldırdıkdan sonra tike bastım yüklü dedi gene oyuna girdim gene download gözükmekte çözemedim ?

« Yanıtla #7 : 02 Aralık 2015, 20:09:34 »
Aynı problem bende de var bütün anlatılan çözüm yollarını denedim ama nafile. Call of Duty Advanced Warfare Lightning Premium DLC sini aldım ben de. Ama dlc yi yüklemiyor, direk yüklü gosteriyor.

« Yanıtla #8 : 03 Aralık 2015, 18:21:28 »
cözümu bilen varmıdır ?

« Yanıtla #9 : 03 Aralık 2015, 20:35:31 »
Call of Duty Advanced Warfare DLC/pack satın alma ve yüklemelerinin tüm oyun platformları için nasıl yapılabileceğine dair Activision Support tarafından önerilen işlemleri aşağıdaki birinci alıntıda bulabilirsiniz. Gerçi Steam'den bahsetmemiş ama bu sorunla karşılaşan oyuncular kendi oyun platformlarına göre önerileri uygulayabilirler.

İkinci alıntıda SHGames'in CoDAW için yaptığı 09 TEM 2015 tarihli update muhtevasında yer alan DLC yükleme/aktifleştirme sorunlarını da çözmeyi amaçlayan düzeltmeler bulunuyor. Eğer oyununuz güncel değilse update ile gelen düzeltmelerden yararlanmak amacıyla oyunu güncellemenizi yani dosya doğrulama işlemlerini yaparak update'leri almanızı tavsiye ederim.

PC > Steam > Call of Duty Advanced Warfare > Sağ Tık > Özellikler > Yerel Dosyalar > Oyun Önbelleğinini Bütünlüğünü Doğrula
Üçüncü alıntıda ise CoDAW Downloadable Content (DLC) görünmeme sorunu da olmak üzere Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360 ve PlayStation 3 oyun platformları için dosya doğrulama/update işlemlerinin nasıl yapılacağı özetlenmiş.

Alıntı
Downloading Call of Duty: Advanced Warfare DLC
https://support.activision.com/articles/en_US/FAQ/Downloading-Call-of-Duty-Advanced-Warfare-DLC
Whenever new content or updates are available, it is important to allow these packages to download completely before playing the game or accessing the new content. New content includes DLC packs, title updates, console updates, and compatibility packs. Attempting to play the game or access the content prior to completion of the download can cause errors that may require the uninstallation and reinstallation of some or all of the content.

PC
1. Launch Call of Duty: Advanced Warfare and select Multiplayer.
2. Select Store.
3. Right-click on the DLC button or scroll through the Call of Duty: Advanced Warfare content browser to find the DLC you wish to install.
4. Click Add to Cart and complete your purchase. Once purchased, the DLC will automatically download and integrate with Call of Duty: Advanced Warfare.

PlayStation 4
1. From the Home screen, navigate to the top-left portion of the screen and select PlayStation Store.
2. Select Games › New › Add-Ons.
3. Select the DLC you wish to install. If it is not available on the first screen, select New Add-Ons, then select the DLC you wish to install.
4. Select Download.
5. Once the download is complete, exit the store, then launch Call of Duty: Advanced Warfare.

Xbox One
1. Press the Xbox button on the controller to return to the Home screen. Or, say, “Xbox, go home.”
2. Select My games and apps.
3. Highlight Call of Duty: Advanced Warfare, then press the Menu button.
4. Select See in Xbox Store.
5. Scroll right until you see the column of add-ons.
6. Select the DLC you wish to install, and then select Install.
7. Once the download is complete, launch Call of Duty: Advanced Warfare to play the DLC Pack.

PlayStation 3
1. Log in to the PlayStation Network.
2. Launch Call of Duty: Advanced Warfare and select Multiplayer.
3. Select Store from the Multiplayer Menu.
4. Select the Call of Duty: Advanced Warfare Add-On you wish to install.
5. Select Add to Cart, then select View Cart.
6. Select Proceed to Checkout, then select Confirm Purchase.
7. Select Download All.
8. Once the download is complete, exit the store, then launch Call of Duty: Advanced Warfare.

Xbox 360
1. Log in to Xbox Live.
2. Launch Call of Duty: Advanced Warfare and select Multiplayer.
3. Select Xbox Live from the menu.
4. In the Multiplayer menu, select Store.
5. Under Map Packs, select the DLC you wish to download.
6. Select Download, then select Confirm Purchase.
7. Press the Guide Button and select Xbox Home. (You must exit the game to complete your download.)
8. Press the Guide Button again and select Games & Apps.
9. Select Active Downloads.
10.Select the DLC to complete your download.
11.Once the download is complete, you can return to Call of Duty: Advanced Warfare and play the DLC pack.

Alıntı
Game Update: Xbox One, PlayStation 4, PC
https://community.sledgehammergames.com/message/415413540#415413540

Game Update: 7/9/15
UI Updates:
[PS4] Fixed an issue where players were not able to access the DLC content after purchasing until they restarted the game.
Fixed an issue where players were able to accept an invite to join a DLC playlist when they didn’t own the DLC, resulting in the player not joining a match.
Fixed an issue where a large number of previously unlocked or owned items could show under the "New Items" menu after signing in.
[PC] Fixed an issue where players were not able to select items in the "New Items" menu if they were not in the center selection.
[PC] Fixed some minor UI issues with the menu when reporting a player.
[PC] Fixed some minor UI issues with the Clan menu when selecting a new Clan leader.
Fixed an issue where the player would return to the multiplayer menu after selecting a secondary weapon through the Armory.
[Xbox One/PlayStation 4] Fixed a rare issue where Player One would spawn with Player Two's loadout after equipping an item directly from a Supply Drop in the Firing Range.

Alıntı
Call of Duty: Advanced Warfare Installation and Setup
https://support.activision.com/articles/en_US/FAQ/Call-of-Duty-Advanced-Warfare-Installation-and-Setup-FAQ

Update your console
Before installing and playing Call of Duty: Advanced Warfare, it is highly recommended that you check for and install any console updates that are available before installing Call of Duty: Advanced Warfare. Allow all console updates to finish before beginning the installation. Read more about updating your console below.

Let everything do it's thing
Please be sure that the entire installation is complete before launching the game. Starting the game before the installation completes can cause corrupt installations that can lead to crashes, freezes, and lost data. Your console should be connected to the Internet before the installation begins and remain connected during the entire installation process.

Downloading digital copies on Xbox One
You may experience slow downloads due to the size of the download, as well as your region and the speed of your Internet connection. Call of Duty: Advanced Warfare is a 49 GB download. If your Internet connection's download speed is 10 MB, the download can take up to 11 hours. On a 30 MB connection, the download can take three hours. Learn more about downloading and installing games on Xbox One.

Downloadable content
If you have downloaded digital content but you are not seeing it in-game, you may need to completely close the game for the content to appear. Exit to your console's dashboard and quit the Call of Duty: Advanced Warfare application. Restart the game and your digital content should appear.

Updating Xbox One
To check for available updates on Xbox One:

Select the Home button in the center of your controller.
Select Settings.
Select System.
Available updates will be listed under Console info.

Updating PlayStation 4
To check for available updates on PlayStation 4:

Select the Home button in the center of the controller.
Scroll up and select Settings.
Select System Software Update.

Updating Xbox 360
To check for available updates on Xbox 360:

Select the Guide button in the center of your controller.
Select Settings, then select System Settings.
Select Wired Network or the name of your wireless network, if you are prompted to do so.
Select Test Xbox Live Connection .
Select Yes if you are prompted to update the console software.

Updating PlayStation 3
To check for available updates on PlayStation 3:

Go to the PS3 Home menu.
Select Settings.
Select System Update.
Select Update via Internet.

« Yanıtla #10 : 04 Aralık 2015, 01:40:48 »
eline saglık yazmısında ing bu :D traslate cevirdim cok sacma cevirdi :D

« Yanıtla #11 : 10 Şubat 2016, 17:47:21 »
arkadaşlar selam öncelikle bu siteyi bulduğum ve dertlerimi Türkçe anlatabildiğim için çok mutlu olduğumu belirtmek isterim emeği geçenlerden Allah razı olsun.benim sorunum şudur, STEAM üzerinde adwanced warfare de 3 adet map DLC almıştım vakti zamanında fakat yapılan bir kaç güncellemelerden sonra zamanla artık oyuna kesinlikle giremez oldum sürekli "no games found" hatası veriyordu bir oyuncu dahi bulamıyordu. Yabancı forumlardan falan araştırabildiğim kadarıyla kendimce şöyle bi çözüm buldum bütün para verip aldığım map DLC lerini kaldırdım ve oyuna girebildim ama eskisi kadar sağlıklı değil sürekli bi donma çok geç yüklenme sorunlarına rağmen şimdilik çözümüm bu başka bir yol bulamadım. çözüm bu mudur Black ops 3 aldım oynuyorum fakat aynı tadı vermedi bana ad.warfare ye geri dönmek istiyorum bununla ilgili herhangi bir bilgisi olan bana yardımcı olabilecek bir arkadaşım var mı bunu bilmek istedim şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

« Yanıtla #12 : 11 Şubat 2016, 01:13:41 »
Call of Duty Advanced Warfare'da yaşanan sorunların çözümüne yönelik yeni update'ler gelmiş mi diye resmi sitesinden baktığımda yukarıda bağlantısını verdiğim [9/29/15] tarihli güncellemeden sonra herhangi bir güncellemenin gelmediği görülüyor, yani oyun yapımcısı olayı kafasında bitirmiş anlaşılan. Zaten 2014'te çıkan bir oyuna en son 29 Eylül 2015'te update yaptıktan sonra 2016'da hala düzeltme güncellemesi yapmayı kendilerine yediremiyorlar olsa gerek.

Resmi sitenin Call of Duty Advanced Warfare ana kategori'sindeki sizin de bahsettiğiniz ve aşağıdaki bağlantılarda görebileceğiniz CoD AW no games found error ve benzeri hatalar ile ilgili başlıklara hala oyun çatır çatır satılmasına rağmen ilgili moderatör tarafından cevap verilmemesi manidar açıkçası. Açılan bu topicler; ''No Games Found'' hatası çözümü için CoDAW'ı ve DLC'lerini kaldırıp yeniden yüklemek, port ayarlarını gözden geçirmek vb. birçok çözüm yolunu deneyip sonuç alamadığından bahseden oyuncularla dolu. Sanırım siz ya da sizin sorununuza benzer bir oyuncu da burada sorundan bahsetmiş ama cevaplayan olmamış, milyonlarca oyun satıp foruma bir iki tane destek elemanı koyamıyorlar anlaşılan.

Call of Duty Advanced Warfare No Games Found Error
Alıntı
No games found still!!!: https://community.sledgehammergames.com/message/416467637#416467637

No games found.activision's twitter advice: https://community.sledgehammergames.com/message/415824032#415824032

No games found: https://community.sledgehammergames.com/message/416085983#416085983

no games found: https://community.sledgehammergames.com/message/416084371#416084371

No Game Found: https://community.sledgehammergames.com/message/416042684#416042684

Cant play dlc maps.: https://community.sledgehammergames.com/message/416039891#416039891

Size yukarıdaki önerilerimin dışında esaslı bir çözüm önerim yok maalesef. Fakat; oyun DLC'lerinin tam olarak etkinleşmemesi, bu DLC'lerde yer alan haritaların oyun ararken listelenmemesinden ve dolayısıyla oyun/match bulmanın daralmasından kaynaklandığını düşündüğüm ''No Games Found'' hatasının işletim sistemlerindeki güvenlik uygulamalarından da kaynaklanabileceğini, bunu aşmak için ise klasik çözüm önerilerimden olan oyunu ve özellikle steam uygulamasını yönetici olarak çalıştırmanızı ve ayrıca steam klasörüne sağ tık yaparak salt okunur kutucuğundaki tik işaretini kaldırmanızı ve yine özellikler seçeneğindeki güvenlik sekmesine girerek tüm kullanıcılara tam yetki vermenizi önerebilirim, kolaylıklar diliyorum.

C:\Program Files (x86)\Steam
arkadaşlar selam öncelikle bu siteyi bulduğum ve dertlerimi Türkçe anlatabildiğim için çok mutlu olduğumu belirtmek isterim emeği geçenlerden Allah razı olsun.benim sorunum şudur, STEAM üzerinde adwanced warfare de 3 adet map DLC almıştım vakti zamanında fakat yapılan bir kaç güncellemelerden sonra zamanla artık oyuna kesinlikle giremez oldum sürekli "no games found" hatası veriyordu bir oyuncu dahi bulamıyordu. Yabancı forumlardan falan araştırabildiğim kadarıyla kendimce şöyle bi çözüm buldum bütün para verip aldığım map DLC lerini kaldırdım ve oyuna girebildim ama eskisi kadar sağlıklı değil sürekli bi donma çok geç yüklenme sorunlarına rağmen şimdilik çözümüm bu başka bir yol bulamadım. çözüm bu mudur Black ops 3 aldım oynuyorum fakat aynı tadı vermedi bana ad.warfare ye geri dönmek istiyorum bununla ilgili herhangi bir bilgisi olan bana yardımcı olabilecek bir arkadaşım var mı bunu bilmek istedim şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

« Yanıtla #13 : 11 Şubat 2016, 10:19:49 »
Üstadım ilgi ve alakanız için çok çok çok teşekkür ederim emeğinize sağlık.Tahmin ettiğim gibi çözümü olmayan bir durum ve dediğiniz gibi kafada bitirmişler bu oyunu inşallah biri konuya el atar da bizde oynamaya devam edebiliriz