Call of Duty Advanced Warfare Multiplayer No Games Found Error

Merhabalar arkadaşlar. Oyunu daha alalı 1 hafta oldu ilk defa bir oyuna para verdim derken mundar oldu gitti, neyse konuma geçeyim. İlk sorunum Call of Duty Advanced Warfare no games found hatası yani multiplayer de oyuncu bulmuyor.

İkinci konum ise multiplayer de cok nadir ama cok nadir şekilde 1  2 oyuncu buluyorum onda da oyuna ilk girdiğinde aşırı bir kasma oluyor, 5 dakika boyunca oyun oynanacak durumda olmuyor, 5 dakika sonra düzeliyor ama oyun bitmiş oluyor o zamana kadar da şimdi den yardımcı olacak arkadaşlara cok teşekkürler.

Call of Duty Advanced Warfare Multiplayer No Games Found Error

Ynt: Call of duty adwanced warfare MP Sorunu
« Yanıtla #1 : 05 Mayıs 2016, 19:54:34 »
BU ARADA BİLGİSAYAR ÖZELLİKLERİM ŞÖYLE
EKRAN KARTIM MSİ R7870 2GB 256 BİT
İŞLEMCİ AMD ATHALON 4X 860K OVERCLOCK 4.3 GHZ
RAM 16 GB

Ynt: Call of Duty Advanced Warfare Multiplayer No Games Found Error
« Yanıtla #2 : 06 Mayıs 2016, 00:16:41 »
Call of Duty Advanced Warfare multiplayer oynamak istediğinizde aldığınız ''No Games Found'' hatasının birçok sebebi olabileceği gibi günümüzde oyuncu sayısının oldukça azalması da önemli etkenlerden biri görüşüme göre. Hataya neden olabilecek etkenleri ve oyunun halihazırdaki durumu şöyle sıralayabilirim.

* Call of Duty Advanced Warfare Game Status sayfasına bakılırsa tüm oyun platformlar için sunucu durumu iyi olduğunu görünüyor an itibariyle (Resim-1). Master sunucuların durumu iyi göründüğü için bu ihtimali eleyebiliriz.

* Steam oyuncu istatistiklerine baktığımızda Call of Duty Advanced Warfare'ın ilk yüz içerisinde olmadığından 100. oyunun oyuncu sayısına bakılırsa an itibariyle 2.250 oyuncudan az bir oyuncu sayısına sahip olduğunu tahmin edebiliriz.

Steamcharts oyuncu istatistiklerine baktığımızda ise (Resim-2) an itibariyle multiplayer oynayan oyuncu sayısının 457 olduğunu ve 2.250 oyuncu sayısı için iyimser bir tahmin yapmışız diyebiliriz. Buradan bir sonuç çıkarırsak dünya çapındaki 457 oyuncu sayısının resmi sunucuları tarafından otomatik eşleştirme yapılan Call of Duty Advanced Warfare'ı multiplayer oynamak için çok az olduğunu söyleyebilirim. Fakat No Games Found hatasını sadece oyuncu azlığına da bağlamamak gerek, ancak en büyük etken bu durum kanaatimce.

MW2, MW3, BO2 ve BO3 oyunlarının ise daha iyi durumda görebiliyoruz. BO3 hakkında bir fikrim yok ama diğerlerinde hiç yaşamadım bu sorunu ki hepsi de eski oyun olmalarına rağmen.

* İstisnasız tüm oyuncularla eşleşmeniz için Call of Duty Advanced Warfare multiplayer haritalarının tamamına sahip olmanız gerekli, eğer değilseniz o sunucu/hosta giremiyeceğiniz için eşleşme şansınız çok azalacak ve daralacaktır. Bunu ortadan kaldırmak için CoDAW'a DLC ile gelen multiplayer haritalarının tamamına sahip olmanız gerekli. Tüm CoDAW multiplayer haritalarını içeren DLC'ler sizde mevcut mu?

* Call of Duty Advanced Warfare multiplayer eşleştirmesinde ping ve lokasyon da etkili. Ping değerleriniz nasıl? Kablosuz yerine kablo ile bağlanmalı, kablosuz bağlantı paylaşımını kapatmalı ve oyun sırasında diğer yazılımların (güncellemeler vb.) interneti kullanmalarını engellemelisiniz.

* Call of Duty Advanced Warfare sorunlu bir oyun. No Games Found hatası daha oyun ilk çıktığı gün/aylarda da konu olmuş ve resmi forumlarında da onlarca konu açılmıştı. Hatırladığım kadarıyla bunların önemli bir kısmı da lokasyon olarak uzak bölgelerdeki Avustralya ve Güney Afrika'lı oyuncular idi, fakat Avrupa ve Amerika'nın çeşitli bölgelerinden bağlananlar da şikayetçi idi bu sorundan. Ancak No Games Found sorunu çözümü de dahil bir çok hatanın giderilmesi için çok sayıda update yapılmıştı. Gerçi oyunun ilk çıktığı 2014 sonunda Steam forumlarında açılan No Games found? konu başlığına 2016'da bile yazanlardan soruna çözüm arayanların olduğunu görebiliyoruz maalesef.

Türkiye'nin de lokasyon olarak oyuncu öbeklerinin dışında kaldığını düşünürsek tavsiyem en yoğun oyuncu sayısının bulunabileceği Cuma/Cumartesi günleri akşam saatlerinde denemenizi tavsiye ederim.

* Fakat bu benzeri sorunların ana kaynağı, Call of Duty serisinde dedicated server özelliğinden artık vazgeçilmiş olması. Ana gerekçesi illegal oyun edinimlerini ve multiplayer oynanmasını engellemek olan bu uygulama aslında multiplayer oyuncu sayısının azalmasına neden olarak çok büyük darbe vuruyor seriye. Geçtiğimiz Mart ayında BO3'te Dedicated Server yapıcaz vs. dediklerinde ümitlenmiştik ama sözde kaldı, şu ana kadar bir gelişme olmadı bildiğim kadarıyla. CoD serisinde multiplayer oyuncu sayısını artırmak için BF3'te olduğu gibi free oyun dağıtımı da yapılmadığına göre Ne Olacak Bu CoD'un Hali? demeye devem edeceğiz herhalde.

Oyunda yaşadığınız kasma sorunu için ise Call of Duty Advanced Warfare kategorisini inceleyiniz, bu konuda birkaç tane başlık olcaktı. Çözüm önerilerini uygulamanıza rağmen kasma sorununuz devam ederse ilgili başlık altından yazarsanız yardımcı olmaya çalışalım.

Merhabalar arkadaşlar. Oyunu daha alalı 1 hafta oldu ilk defa bir oyuna para verdim derken mundar oldu gitti, neyse konuma geçeyim. İlk sorunum Call of Duty Advanced Warfare no games found hatası yani multiplayer de oyuncu bulmuyor.

İkinci konum ise multiplayer de cok nadir ama cok nadir şekilde 1  2 oyuncu buluyorum onda da oyuna ilk girdiğinde aşırı bir kasma oluyor, 5 dakika boyunca oyun oynanacak durumda olmuyor, 5 dakika sonra düzeliyor ama oyun bitmiş oluyor o zamana kadar da şimdi den yardımcı olacak arkadaşlara cok teşekkürler.

Call of Duty Advanced Warfare No Games Found Hatası

Call of Duty Advanced Warfare No Games Found Error

Ynt: Call of Duty Advanced Warfare Multiplayer No Games Found Error
« Yanıtla #3 : 06 Mayıs 2016, 01:11:23 »
Teşekkür Ediyorum hocam gerekli açıklamayı gayet net bir şekilde anladım elleriniz dert görmesin