Call of Duty Advanced Warfare Multiplayer'da Bilgisayar Kasılıyor

Öncelikle merhaba, multiplayer maça girdikten sonra oyunun başında yaklaşık 1 dakika boyunca bilgisayar kasılıyor sonra normale dönüyor. Bazı haritalarda bu süre değişiklik gösterebiliyor.Ben bu sorunun hdd'den kaynaklandığını düşünüyorum çünkü oyun başlarda haritayı yüklüyor sanırım bu da hdd yavaş olduğu için kasmaya neden oluyor ve bir ssd almayı planlıyorum.
Acaba bu sorun sizde de var mı ? Veya sorun farklı bir şeyden dolayı mı kaynaklanıyor ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Aşağıda ayrıntılı bilgileri bulunan 2 adet harddiskim mevcut, biri SATA-II 3.0 Gb/s, diğeri SATA-III 6.0 Gb/s ana özelliklerini taşıyor ve yanlış hatırlamıyorsam 3-4 senedir kullanıyorum. Her ikisinde de Call of Duty Advanced Warfare kurulu ve zaman zaman singleplayer oynuyorum. Harddisklerin genel durumları iyi, arızasız çalışıyorlar ama günümüz harddisk ve yeni nesil SSD'lere göre teknik özellikleri oldukça zayıf olmasına ve CoDAW ayarlarını yüksek tutmama rağmen sistemimde kasma sorunu yaşamadım, gerçi CoDAW multiplayer deneyimim olmadı ama serinin diğer oyunlarındaki multiplayer deneyimlerimi gözönünde bulunduracak olursam çok fazla farkettiğini düşünmüyorum. Bu nedenle multiplayer map açıldıktan itibaren 1 dk. boyunca yaşadığınız kasmaların HD kaynaklı olduğunu zannetmiyorum. Bana ısınma sorunu gibi geldi, ilave olarak bellek yetersizliği de olabilir. Sistem bilgilerinizi verebilirseniz Call of Duty Advanced Warfare Sistem Gereksinimleri bakımından da değerlendirmekte fayda var.

Alıntı
ST332041 8AS SATA Disk Device
   Üretici   Seagate
   Form Faktörü   3.5"
   Heads   16
   Cylinders   41.345
   Tracks   9.922.800
   Sectors   625.136.400
   SATA type   SATA-II 3.0 Gb/s
   Device type   Fixed
   ATA Standard ATA8-ACS
   ser*al Number XXX
   LBA Size   48-bit LBA
   Power On Count   9681 times
   Power On Time   947,0 days
   Speed   7200 RPM
   Features   S.M.A.R.T., AAM, NCQ
   Max. Transfer Mode   SATA II 3.0Gb/s
   Used Transfer Mode   SATA II 3.0Gb/s
   Arayüz   SATA
   Kapasite   298 GB
   Gerçek boyut   320.072.933.376 bayt
   RAID Type   None
   Bölüm Kimliği   Disk #0, Partition #0

Alıntı
WDC WD10 EALX-009BA0 SATA Disk Device
   Üretici   Western Digital
   Form Faktörü   GB/3.5-inch
   Ticari Birim/Marka   Enterprise/WD VelociRaptor
   Heads   16
   Cylinders   121.601
   Tracks   31.008.255
   Sectors   1.953.520.065
   SATA type   SATA-III 6.0Gb/s
   Device type   Fixed
   ATA Standard   ATA8-ACS
   ser*al Number   WD-XXX
   LBA Size   48-bit LBA
   Power On Count   7308 times
   Power On Time   678,0 days
   Features   S.M.A.R.T., AAM, NCQ
   Max. Transfer Mode   SATA III 6.0Gb/s
   Used Transfer Mode   SATA III 6.0Gb/s
   Arayüz   SATA
   Kapasite   931 GB
   Gerçek boyut   1.000.204.886.016 bayt
   RAID Type   None

Öncelikle merhaba, multiplayer maça girdikten sonra oyunun başında yaklaşık 1 dakika boyunca bilgisayar kasılıyor sonra normale dönüyor. Bazı haritalarda bu süre değişiklik gösterebiliyor.Ben bu sorunun hdd'den kaynaklandığını düşünüyorum çünkü oyun başlarda haritayı yüklüyor sanırım bu da hdd yavaş olduğu için kasmaya neden oluyor ve bir ssd almayı planlıyorum.
Acaba bu sorun sizde de var mı ? Veya sorun farklı bir şeyden dolayı mı kaynaklanıyor ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Yorumunuz için teşekkürler.
Sistemimin özellikleri: i5 650 3.2 ghz , 8 gb ram , r9 280
Ayrıca şunu belirtmeyi unutmuşum video ayarlarından shader preload'ı ON yapınca oyunda kasma olmuyor fakat bu seferde maça girmesi uzun sürüyor.

Sisteminiz CoDAW'ı normal ve üzeri ayarlarda sorunsuz oynamak için fazlasıyla yeterli görünüyor. Fakat oyun çıktığından bu yana güncellemeler çıkmasına rağmen Call of Duty Advanced Warfare'da hala optimizasyon sorunları mevcut ve çok güçlü sistemlerde de kasmalara neden oluyor hala. Bu yüzden oyun ayarlarını, başta shadow ve shader preload ayarları olmak üzere mümkün olduğunca dikkatli yapmakta fayda var.

Yorumunuz için teşekkürler. Sistemimin özellikleri: i5 650 3.2 ghz , 8 gb ram , r9 280
Ayrıca şunu belirtmeyi unutmuşum video ayarlarından shader preload'ı ON yapınca oyunda kasma olmuyor fakat bu seferde maça girmesi uzun sürüyor.

Call of Duty Advanced Warfare Shadow Ayarları

Call of Duty Advanced Warfare Shader Ayarları

Yardımın için saol şuan sorunu çözdüm.Oyundaki ayarları biraz kurcalayınca baya bir fark etti.Saçma gelebilir ama dns ayarını otomatiğe almak maça daha çabuk girmeyi sağlıyor ve timeout gibi hataları azaltıyor.Grafik ayarlarımı aşağıya ekledim.

Call of Duty Advanced Warfare Grafik Ayarları