Call Of Duty AW Bıkkınlık Getiren Sorunlar

Call Of Duty AW Bıkkınlık Getiren Sorunlar
« : 16 Şubat 2015, 04:05:23 »

Hepinize merhaba! Sorunum şu, oyuna orjinal olarak steam üzerinden sahibim, fakat hem sp, hem mp'de ciddi kekemelik bi sorun var. Karakterler kekeliyır, ses kasıyor ve doğal olarak oyunda kasıyor. İlk 10 dakika'dan sonra başlıyor bunlar. 10 dakikadan sonra ses kasmaları artıyo ve oyun oynanamaz hale geliyor. Ses driverlarımıda güncelledim, internetteki çoğu şeyi denedim.

İntel 4700mq 8 çekirdek 2.40 ghz
740m 2 gb ekran kartı ve 8 gb ram mevcuttur. Low'a alsam tüm ayarları kapasamda, highede alsam 10 dakika sorunsuz, sonrası oyun tam bir fiyasko. Lütfen bana yardım edin.

Ynt: Call Of Duty AW Bıkkınlık Getiren Sorunlar
« Yanıtla #1 : 16 Şubat 2015, 05:21:23 »
Intel 4700mq 8 çekirdek 2.40 Ghz. işlemci, 8 Gb. ram CoDAW için gayet yeterli. NVidia GeForce GT 740M 2 Gb. 128-Bit ekran kartı da Call of Duty Advanced Warfare'ı düşük ile normal ayarlar arasında sorunsuz oynatması gerek bence. Oyunu oynamaya başladıktan yaklaşık 10 dk. kadar sonra oluşan kasma vb. sorunların sistemin ısınmasından kaynaklı olabileceğini tahmin ediyorum.

Sisteminizin ısı değerlerini kontrol etmiş miydiniz? Eğer yüksek ise ısınmayı engellemek için soğutma/havalandırmayı artırıp denemenizi tavsiye ederim. Ayrıca gereksiz çalışan ve sisteme yük bindiren proğram ve işlemleri de kapatırsanız az da olsa fayda sağlayacaktır.

Hepinize merhaba! Sorunum şu, oyuna orjinal olarak steam üzerinden sahibim, fakat hem sp, hem mp'de ciddi kekemelik bi sorun var. Karakterler kekeliyır, ses kasıyor ve doğal olarak oyunda kasıyor. İlk 10 dakika'dan sonra başlıyor bunlar. 10 dakikadan sonra ses kasmaları artıyo ve oyun oynanamaz hale geliyor. Ses driverlarımıda güncelledim, internetteki çoğu şeyi denedim.

İntel 4700mq 8 çekirdek 2.40 ghz
740m 2 gb ekran kartı ve 8 gb ram mevcuttur. Low'a alsam tüm ayarları kapasamda, highede alsam 10 dakika sorunsuz, sonrası oyun tam bir fiyasko. Lütfen bana yardım edin.

Ynt: Call Of Duty AW Bıkkınlık Getiren Sorunlar
« Yanıtla #2 : 16 Şubat 2015, 13:32:06 »
50 derece gibi ısınma değerim var. Forumlarda bu tip şikayetler var, korsandada olmuştu patch ile geçmişti. İngilizcem olmadığı için anlayamıyorum.

Call of Duty Advanced Warfare Kasma Sorunları
« Yanıtla #3 : 16 Şubat 2015, 15:35:33 »
CoDAW kasma sorununun ısınmaya bağlı olduğunu düşünmüyorsanız gelen resmi güncelleme varsa uygulamak amacıyla steam üzerinden dosya doğrulaması yapmanızı önerebilirim.

50 derece gibi ısınma değerim var. Forumlarda bu tip şikayetler var, korsandada olmuştu patch ile geçmişti. İngilizcem olmadığı için anlayamıyorum.

Call of Duty Advanced Warfare Isınma Sorunu