Call of Duty Black Ops 3 Kasma Sorunu

Call of Duty Black Ops 3 Kasma Sorunu
« : 23 Mayıs 2016, 20:20:07 »
Cihazım MSI GP72 LEOPARD CORE İ7 6700HQ 2.6 GHZ. 8 GB. DD4 RAM  NVDİA GTX950M 2GB WİNDOWS 10
oyunu oynarken donma problemim yok aslında ama render resolution sekmesini yüksek çözünürlük yaptıgımda fps sorunu yasıyorum aslında tam adı ne bilmiyorum ama mouse hakimiyetim düşüyor 800* çözünürlükte ise kasmıyor oyun oynarken ramin %95 ini kullanıyor oyun oynarken bunun nedeni nedir ACİL YARDIM LÜTFEN.

Black Ops 3 Kasma Sorunu

Ynt: Call of Duty Black Ops 3 Kasma Sorunu
« Yanıtla #1 : 23 Mayıs 2016, 22:03:09 »
Sisteminiz Black Ops 3 Sistem Gereksinimleri için oldukça yeterli ve kasma yapmaması gerekiyor, ancak oyunda oldukça fazla optimizasyon hataları olduğundan kasma sorunu çözümü için bazı ayarları düşürmekte fayda var. Bağlantıdan görebileceğiniz sistemim de oldukça yeterli olmasına rağmen sizin de bahsettiğiniz şekilde Black Ops 3 oynarken kasmalarla karşılaşınca bazı grafik ayarlarını düşürmek durumunda kalmıştım, gerçi bazı ayarları biraz fazla düşürmüşüm ama görüntü kalitesini yeterli bulunca yükseltmeye gerek duymamıştım. Aşağıda bu ayarlarımın ekran görüntüsünü görebilir ve kendi ayarlarınızı buna göre yapılandırabilirsiniz. Eğer yapılmışını arzu ederseniz hemen hemen aynı ayarlara sahip players klasörümü bağlantıdan indirip ilgili başlıkta da anlatıldığı şekilde ve players klasörünüzü her ihtimale karşın yedekleyerek kendi oyununuza uygulayabilirsiniz. Black Ops 3 players klasörümün içeriğinde tamamlanan ilk 2-3 oyun mission/görevi bulunuyor, ama isterseniz daha sonra kendi save game dosyalarınızı kopyalayıp yedeğinizden aktarabilirsiniz.

Black Ops 3'teki mouse/fare sorunu kasmalardan kaynaklı olabileceği gibi ''Mouse Acceleration'' ayarlarındaki optimizasyon sorunundan da kaynaklanabiliyor. Mouse ayarını Resim-3'te gösterdiğim şekilde ''0'' olarak ayarlayınız. Bu ayarı yapmakta zorlanan arkadaşlar yukarıda bahsettiğim player klasörünü uyguladıklarında bu sorunu çözebilirler.

Çeşitli sorunlar nedeniyle Black Ops 3'e update gelmeye devam etmekte, ancak hem sizin hem de bağlantını verdiğim sistemimdeki 8 çekirdekli işlemcili sistemlerde bile aşırı işlemci ve ram kullanımı nedeniyle kasma sorunları olabilmekte. Bu sorunun çözümünü ise Black Ops 3 Optimizasyonu İçin Task Priority Ayarları konu başlığında ele almıştım. Bu işlemi yayımladığım tarihten bu yana kullanıyorum, sistemimde hala yüklü ve herhangi bir sorunla karşılaşmadığım gibi bazı yazılımlarda da kullanıyorum, tavsiye ederim.

Cihazım MSI GP72 LEOPARD CORE İ7 6700HQ 2.6 GHZ. 8 GB. DD4 RAM  NVDİA GTX950M 2GB WİNDOWS 10
oyunu oynarken donma problemim yok aslında ama render resolution sekmesini yüksek çözünürlük yaptıgımda fps sorunu yasıyorum aslında tam adı ne bilmiyorum ama mouse hakimiyetim düşüyor 800* çözünürlükte ise kasmıyor oyun oynarken ramin %95 ini kullanıyor oyun oynarken bunun nedeni nedir ACİL YARDIM LÜTFEN.

Black Ops 3 Kasma Sorunu Çözümü İçin Grafik Ayarları

Black Ops 3 Kasma Sorunu Çözümü İçin Gelişmiş Grafik Ayarları

Black Ops 3 Mouse/Fare Kasma Sorunu Çözümü

« Yanıtla #2 : 24 Mayıs 2016, 11:12:26 »
Hocam söylediklerinizi anlıyorum.Ancak benim sorunum daha farklı bir konuyla alakalı olabilir mi diye düşünüyorum.Örneğin;The Witcher 3 oyununda nvdia experince programında oyunu optimize etmek istediğimde sisteminiz bu oyunu minimum gerekesinimlerini karşılamıyor ünlemi ile karşılasıyorum notebookun özelliklerini gördünüz bu oyunu ve oyunları cok rahat oynaması gerekmiyor mu?Sorun nerede bu sorunu nasıl çözebiliriz lütfen yardımcı olun..

« Yanıtla #3 : 24 Mayıs 2016, 23:33:15 »
NVidia Experince, Can You Run It vb. uygulama ya da karşılaştırma siteleri her zaman doğru tespit yapamıyorlar. Sebebi ise sisteme ait teknik özellikleri tam olarak tespit edemediklerinden veya oyun gereksinim değerlerini yanlış girdiklerinden olsa gerek. Hatta çıkan oyunlar için açıklanan resmi sistem gereksinimleri dahi eksik veya fazla olabiliyor. Bu aşamada yukarıdaki önerilerimden başka bir ilave çözüm önerim yok maalesef, belki grafik ayarları ile ekran çözünürlüğünü biraz daha düşürebilirseniz Black Ops 3'teki kasma sorunu çözülebilir.

Hocam söylediklerinizi anlıyorum.Ancak benim sorunum daha farklı bir konuyla alakalı olabilir mi diye düşünüyorum.Örneğin;The Witcher 3 oyununda nvdia experince programında oyunu optimize etmek istediğimde sisteminiz bu oyunu minimum gerekesinimlerini karşılamıyor ünlemi ile karşılasıyorum notebookun özelliklerini gördünüz bu oyunu ve oyunları cok rahat oynaması gerekmiyor mu? Sorun nerede bu sorunu nasıl çözebiliriz lütfen yardımcı olun..