Call of Duty Black Ops'u Akıcı Oynayamıyorum

Call of Duty Black Ops'u Akıcı Oynayamıyorum
« : 31 Aralık 2015, 20:18:34 »
Öncelikle hayırlı günler. Sitenizi yeni keşfettim ve gerçekten aradığım bir site emeğinize sonsuz saygılar. Benim ASUS marka dizüstü bir bilgisayarım var, özellikleri size zahmet burda: http://bit.ly/X550VC-Notebook

Cod Blackops'u kurdum fakat oyundan gerçekten istediğim akıcılığı alamıyorum, tam istediğim akıcılık yok, sebebi ne olabilir? İyi günler iyi çalışmalar. Bu arada şu akıcılık problemini çözer isem gerçekten server'ınıza üye olmayı düşünüyorum..

Ynt: Call of Duty Black Ops'u Akıcı Oynayamıyorum
« Yanıtla #1 : 31 Aralık 2015, 22:13:15 »
Intel Core i5-3230M 2.60 GHz. Turbo Speed: 3.2 GHz. Core 2 (2 logical cores per physical) işlemci ve 8 Gb. ram miktarınız Black Ops'u normal ve üzeri ayarlarda oynamak için fazlasıyla yeterli. Dizüstü bilgisayarınızda bulunan NVidia GeForce GT 720M 2 Gb. kartınız Black Ops minimum sistem gereksinimi olan NVidia GeForce 6600GT ekran kartı ile karşılaştırıldığında çoğu özellikler bakımından fark atıyor, sadece 64-Bit'lik memory bus değeri aşağıda kalıyor. Fakat memory bus değeri de ekran kartı için en önemli kriterlerin başında geliyor bana göre. Yine de 64-Bit'lik memory bus değeri BO'yu normal ayarlara kadar oynamaya engel değil kanaatimce.

Black Ops'u akıcı olarak oynayabilmek için tavsiyelerim şöyle;

* İlk olarak dizüstü bilgisayarların genel sorunu olan soğutmaya önem veriniz. Fan hava giriş/çıkış noktalarının temiz olduğundan emin olunuz ve laptop altına konan yüksek devirli soğutuculardan kullanınız. Sistem boştayken ve oyun sırasındaki sistem sıcaklık değerlerini Speccy Free ve benzeri bir yazılımla kontrol ediniz.

* Isınmaya ve kaynak tüketimine sebep olabilecek işlemleri ve gereksiz yazılımları kapatınız. Oyun oynarken online video üzerinden müzik dinlemek, bir çok sekmede web sayfası açmak vb. işlemlerden kaçınınız. Yani oyun oynarken bilgisayar sadece oyunla ilgili işlemleri yapmalı, mümkünse başka hiç bir işlem yapmamalı. Kendi tespit ettiğiniz gereksiz proğramları başlangıçta çalışmayacak şekilde ayarladıktan sonra kapatınız. Bu ve benzeri optimizasyon işlemlerini Razer Game Booster Cortex ile de yapabilirsiniz, tavsiye ederim.

* SSD hardiske sahip değilseniz diğer önerim ise disk birleştirme işlemi yapmanız. Win7 ve üzeri işletim sistemleri otomatik defrag yapıyormuş sanırım, fakat ben Advanced SystemCare alet çantası menüsünden ulaşabileceğiniz Smart Defrag kullanıyorum ve oyun/diğer yazılımların iyi çalışmasında etkili olduğunu düşünüyorum.

* Oyun grafik ayarlarınızı bir kademe düşürünüz, akıcı oynamada yeterli sonucu alamazsanız 1366 x 768 ekran çözünürlüğünüz fazla yüksek değil ama onu da 1280 x 720 değerine getiriniz.

* Yeterli iyileşme görmemeniz halinde Black Ops Kasma Sorunu Çözüm Önerileri başlığında ele aldığım çok çekirdekli işlemcilerden tam performans almayı amaçlayan çözüm önerilerimi uygulayınız, iyi oyunlar.

Öncelikle hayırlı günler. Sitenizi yeni keşfettim ve gerçekten aradığım bir site emeğinize sonsuz saygılar. Benim ASUS marka dizüstü bir bilgisayarım var, özellikleri size zahmet burda: http://bit.ly/X550VC-Notebook

Cod Blackops'u kurdum fakat oyundan gerçekten istediğim akıcılığı alamıyorum, tam istediğim akıcılık yok, sebebi ne olabilir? İyi günler iyi çalışmalar. Bu arada şu akıcılık problemini çözer isem gerçekten server'ınıza üye olmayı düşünüyorum..

Call of Duty Black ops Akıcı Oynama Önerileri