Call of Duty Multiplayer Rehberi

Call of Duty Multiplayer Rehberi
« : 09 Nisan 2012, 05:14:00 »
Call of Duty Multiplayer Rehberi: Call of Duty multiplayer oynamak için oynayacağınız serverin oyun versiyonu kaç ise ona göre aşağıdaki yamaları sırasıyla kurun. Günümüzde Call of Duty serverlerin neredeyse tamamı v.1.5 olduğundan patch versiyonunuzu en son versiyon olan v.1.5'e yükseltmenizi önemle tavsiye ederiz.

Call of Duty v.1.2 Patch

Call of Duty v.1.3 Patch

Call of Duty v.1.4 Patch

Call of Duty v.1.5 Patch

CoD1 Türkçe Yama (İsteğe bağlı)

Xfire Kurulumu: http://media.xfire.com/xfire/client/xfsite/xfire_installer.exe

Oyuna girmeden önce Punkbuster'ı mutlaka güncellemeyi unutmayın. Add a Game den oyunu bulup ekleyip Check for Updates diyoruz.

Punkbuster Kurulumu: http://www.evenbalance.com/index.php?page=pbsetup.php Not: Bu bağlantıdaki orjinal pb setup uygulamasında CoD serisinin resmi desteği kesildiğinden aşağıda bahsedilen punkbuster kurulumunu uygulayınız. Her ne kadar çoğu Call of Duty serveri artık zorunlu olarak yani oyuncuların kurulumda sıkıntıya düşmeleri nedeniyle pb uygulamasından vazgeçse de pb aktif kalan sunucularda da oynamak için punkbuster'ı kurmak yararınızadır.

Konu Güncelleme: 2013 yılı başında Call of Duty oyununun resmi punkbuster setup desteği kesilmiştir. Bu yüzden aşağıdaki videoda da anlatımı yapılan Call of Duty Punkbuster Add a Game Sorunu konulu sayfamızı ziyaret ediniz.Servera bağlanmadan önce Multiplayer Options'tan Punkbuster ve Allow Downloading seçeneklerinin Yes olmasına dikkat edin.

Key değiştirmek için çalıştıra regedit yazıp çalıştırın açılan kayıt defterinden HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Activision\Call of Duty e gelip codkey değerini değiştirin (arada "-" olmadan keyi giriniz.)

CoDUO multiplayer oynayabilmek için Call of Duty United Offensive Multiplayer konusunu inceleyiniz. Call of Duty serisi diğer oyunlara ait resmi patch'ler ile Türkçe yamaları CoDPatch kategorisinde bulabilirsiniz.


Call of Duty Multiplayer Rehberi

Call of Duty ve CoD United Offensive PunkBuster Add a Game Update Sorunu on Vimeo