Call of Duty Online Öneri

Call of Duty Online Öneri
« : 20 Haziran 2016, 18:15:35 »
Merhaba arkadaşlar ben bf4 oyunyorum ama sıkıldım artık ondan cod oynamak istiyorum ama bana online sayısı yüksek bf4 3 gibi vs sayısı işte 64vs64 gibi vs büyük haritalarda oynuyabilecegim call of duty oyunu varmıdır arkadaşlar mesela black ops 2 de en fazla kaç kişi aynı anda oynaya biliyor bir video da max player 12 yazıyordu arkadaşlar yardımcı olursanız sevinrim ben biraz araşdırtım kararsızım Call Of Duty 4 Modern Warfare ve black ops 2 arasında baskasıda olabilir yardımlarınızı bekliyorum

Ynt: Call of Duty Online Öneri
« Yanıtla #1 : 20 Haziran 2016, 21:48:03 »
Halihazırda BF3 ve BF4'te olduğu gibi yüksek sayıda multiplayer oyuncu kapasitesi bulunan Call of Duty serisindeki son oyun Call of duty 5 World at War maalesef. Bu kapasite CoD(1) ve CoD5 arasındaki oyunlar için maksimum 64, daha sonra çıkan oyunlar için ise en fazla 18 kişi. Düşük kapasiteli bir sunucuda 1-2 oyuncu da eksikse hiç tat vermiyor, o yüzden yeni nesil oyunları pek sevemedim açıkçası, üstelik dedicated server seçenekleri de yok, yani resmi server ne sunarsa o oynanıyor, tadı olmayan, bağlantı hatalarının bolca olduğu hatta bazı serilerin çöpe gömüldüğü bir oyun oldu açıkçası. Örn.: Black Ops(1), CoDGhosts.

Black Ops 2'den bahsetmişsiniz, serinin  beğendiğim oyunlarından biri, oyuncusu bol, hatası pek yok, zevkli ve eski seri oyunlar gibi gelecek vaad eden bir oyun, yani en az 10 sene oynanabilir tahmin ediyorum. Tek kötü tarafı sunucularının max. 18 kişilik olması. Eğer almak isterseniz serinin yeni nesil/consept oyunlarından tavsiye edebileceğim bir oyun.

Sorunuzun asıl cevabına geleyim. Yüksek sayıda oyuncu kapasitesine sahip olan ve hala yeterli oyuncu ve sunucuları bulunan iki oyun kaldı bana göre. Call of Duty 4 ve Call of Duty 5. CoD4 bu yıl sonunda remastered olarak yeniden çıkacağı için boşa para vermeyin eskisine. Ama Remastered almak için de bu yılın asıl oyunu Call of Duty Infinite Warfare'ı satın almak gerektiğini not düşeyim, çünkü CoD4 Remastered bonus olarak gelecek.

Sonuç olarak şu an ve gelecekteki 3-5 yıl için faal olarak kalacağını düşündüğüm Call of Duty 5 World at War kalıyor size tavsiye edebileceğim. Şu an için 250-300 kadar online sunucusu var gibi görünse de doluluk oranları yüksek 25-30 tane CoD5 sunucusu mevcut ve bunlardan 44 oyuncu kapasiteli birkaç tanesi genelde dolu oluyor. Güzel oyun gerçekten, bu oyuna ilk çıktığında zaman ayıramamıştım, birkaç aydır zaman zaman oynamaya çalışıyorum.

CoD5 Server Durumu Global

Merhaba arkadaşlar ben bf4 oyunyorum ama sıkıldım artık ondan cod oynamak istiyorum ama bana online sayısı yüksek bf4 3 gibi vs sayısı işte 64vs64 gibi vs büyük haritalarda oynuyabilecegim call of duty oyunu varmıdır arkadaşlar mesela black ops 2 de en fazla kaç kişi aynı anda oynaya biliyor bir video da max player 12 yazıyordu arkadaşlar yardımcı olursanız sevinrim ben biraz araşdırtım kararsızım Call Of Duty 4 Modern Warfare ve black ops 2 arasında baskasıda olabilir yardımlarınızı bekliyorum

Call of Duty 5 Server Durumu 20.06.2016

Ynt: Call of Duty Online Öneri
« Yanıtla #2 : 20 Haziran 2016, 22:12:43 »
cok sagol kardeşim çok yardımcı oldun bana gerkçekden cok teşşekür ederim alıyorum cod5 i