Call of Duty Patch Kurulum Lütfen Yardımcı Olun!

Call of Duty Patch Kurulum Lütfen Yardımcı Olun!
« : 09 Kasım 2014, 01:34:46 »
Oyuna sırayla Call of Duty v.1.2 1.3 1.4 1.5 patchlerini yükledim ve internetten zar zor Call of Duty 1 için cra*k buldum v.1.5 için cra*kledim açtım single'ı baktım 1.3 yazıyor 1.5b bile indirdim düzelmedi. 40 yılın başında nostalji yaşıcaz zaten grafik kısmına girdim birde! 1920x1080 yapamıyorum çok sınırlı çözünürlük seçenekleri yardım edin bu 2 sorunuma lütfen.

Call of Duty Official Patch Kurulum Hataları
« Yanıtla #1 : 09 Kasım 2014, 19:29:49 »
Call of Duty'yi kaldırıp yeni baştan kurdum ve resmi yamaları uyguladım. Oyunu açıp singleplayer ve multiplayer menüleri ile grafik ayarlarına ait görselleri aşağıya ekledim. Resimlerde de görebileceğiniz gibi Call of Duty singleplayer versiyonu 1.3, Call of Duty multiplayer versiyonu ise 1.5 olarak görünüyor. Daha önce onlarca kez incelemiştim ama yanlış hatırlamıyorsam v.1.5'i de uygulasanız singleplayer menüsü 1.3 olarak görünüyordu. Singleplayer'a hem v.1.3 hem de v.1.5 SP-NO/CD exe'ini atarak denedim, oyun oynamada bir sorun çıkarmadı. Multiplayer'a da sorunsuz girip versiyon 1.5 sunucularda oynayabildim. Singleplayer yeni görev açarken sadece hunkusage.dat hatası verdi, bu hatayı da CoDSP.exe'yi yönetici olarak çalıştırarak ve hunkusage.dat sağ klik/Özellikler/Güvenlik ayarlarından tüm kullanıcılara tam denetim izni vererek aştım (Windows 7).

Sunucu güncellemelerini içeren v.1.5b patch, Steam üzerinden otomatik gelmediğinden eğer kurulmuş olsaydı ana menü versiyon bilgisi 1.5b olarak görünürdü, fakat bu önemli bir şey değil, yani sp veya mp olarak oyunun oynanmasına bir etkisi yok.

Call of Duty resmi patchlerinin kurulumlarını ilk versiyondan son versiyona kadar tamamladıysanız sorun olmaması lazım. Eğer hata olsaydı bir önceki yama kurulu değil, öncelikle onu kurun ondan sonra yükleyin anlamında uyarı mesajları verirdi. Mesajınızda yazdığınız gibi, singleplayer ana menü de 1.3 olarak görünüyorsa bu şekilde oynayabilirsiniz.

Aşağıdaki konumlarda da bulunabilen Call of Duty version.inf dosyasındaki bilgiler bende şu şekilde;

Kod: [Seç]
C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Call of Duty\version.inf
C:\Program Files (x86)\Activision\Call of Duty\version.inf
D:\Activision\Call of Duty\version.inf
D: sürücü üzerinde 2 CD'li Versiyon [v.1.5b dahil tüm official patchler manuel kurulmuş durumda]
[Version Info]
ExtVersion=1.5b
IntVersion=1.4
Language=255
Branch=0.0
QA=3678

[Product Info]
Platform=PC
Product=Call of Duty

Steam Versiyon [v.1.5 official patch oto download ile kurularak uygulanmış durumda]
[Version Info]
ExtVersion=1.5
IntVersion=5.3
Language=255
Branch=0.0
QA=3602

[Product Info]
Platform=PC
Product=Call of Duty

Ekran çözünürlükleri konusu ise maalesef sorunlu. Ben mevcut 1920x1080 özelliklerine sahip monitörümü Call of Duty'de en fazla 1280x1024 ekran çözünürlüğüne ayarlayabildim ve onunla oynuyorum. 1600x1200 ya da 2048x1536'ya ayarlayıp uygula dediğimde 1024x768 default ekran ayarları geri geliyor, yani kabul etmiyor maalesef. Oyunun çıkış tarihindeki ekran boyut oranlarının farklılığı ve oyun içindeki DDS resim boyutlarının 1024x512 ve 1024x1024 boyutlarında olması soruna kaynaklık ediyor sanırım. Fakat bir kaç yıl önce izlediğim CoDUO videolarında ekran boyutlarının/oranlarının ileri seviye kullanıcılar tarafından değiştirildiğini ve HD kalitede videolar da çekildiğini izlemiştim.

Oyuna sırayla Call of Duty v.1.2 1.3 1.4 1.5 patchlerini yükledim ve internetten zar zor Call of Duty 1 için cra*k buldum v.1.5 için cra*kledim açtım single'ı baktım 1.3 yazıyor 1.5b bile indirdim düzelmedi. 40 yılın başında nostalji yaşıcaz zaten grafik kısmına girdim birde! 1920x1080 yapamıyorum çok sınırlı çözünürlük seçenekleri yardım edin bu 2 sorunuma lütfen.

The Call of Duty Official Patch Singleplayer Versiyon

The Call of Duty Official Patch Multiplayer Versiyon

The Call of Duty Official Patch Singleplayer Ekran Ayarları

The Call of Duty Official Patch Multiplayer Ekran Ayarları