Call of Duty Windows 7 Sorunu

« : 01 Mart 2016, 23:45:48 »
Arkadaşlar, orjinal Call Of Duty 1, Call Of Duty United Offensive, Call Of Duty 2 oyunları Windows 7'de oynıyamıyorum ne yapmam gerekir, yardımcı olun.

Ynt: Call of Duty Windows 7 Sorunu
« Yanıtla #1 : 02 Mart 2016, 01:14:33 »
Win7 işletim sisteminizle CoD, CoDUO ve CoD2 oynamak istediğinizde nasıl bir sorunla karşılaşıyorsunuz? Halihazırda bilgisayarımda Win7 işletim sistemi kullanıyorum, bahsettiğiniz tüm oyunlar sistemimde kurulu ve sorunsuz oynayabiliyorum. Siz oyun oynamak için kurulması gereken bazı yazılımları kurmamış olabilirsiniz. Detaylı olarak belirtebilirseniz yardımcı olmaya çalışayım.

Arkadaşlar, orjinal Call Of Duty 1, Call Of Duty United Offensive, Call Of Duty 2 oyunları Windows 7'de oynıyamıyorum ne yapmam gerekir, yardımcı olun.

« Yanıtla #2 : 02 Mart 2016, 17:49:17 »
Oyunların simgesine tıkladığımızda hiçbir tepki vermiyor ancak multiplayer simgelerine tıkladığımda oyuna girip oynuyabiliyoruz.Özetle Single player açılmıyor hiç bir tepki vermiyor.

« Yanıtla #3 : 02 Mart 2016, 19:58:22 »
CoD, UO ve CoD2 oyunlarınız multiplayer olarak açılabiliyorsa singleplayer kurulumlarında sorun olmaması gerekir. Bu durumda ilk aklıma gelen oyunların işletim sistemi ya da güvenlik yazılımlarınca engelenebiliyor olabileceği. Öncelikle oyunların kısayollarına sağ tık yapıp Özellikler > Uyumluluk sekmesinden yönetici olarak çalıştır şeklinde ayarlayınız, ayrıca güvenlik yazılımlarının oyunların açılmasına engel olup olmadığını kontrol ediniz. Diğer bir neden de bahsettiğiniz oyunları singleplayer oynamak için çalıştırdığınızda CD/DVD takılmasına ihtiyaç duymaları. Gerçi CD/DVD takmadan oyunu başlattığınızda takmanızı isteyen uyarı çıkması gerekir ama sizde tepki vermemiş oyun. Fakat siz yine de oyunun CD/DVD'sini takınız veya ISO ortamında mevcutsa sanal sürücüye gösteriniz ya da en kolay çözüm olarak da No-CD/DVD olarak da adlandırılan oyun versiyonuna uygun cra*k dosyasıyla çalıştırmayı deneyiniz.

Oyunların simgesine tıkladığımızda hiçbir tepki vermiyor ancak multiplayer simgelerine tıkladığımda oyuna girip oynuyabiliyoruz.Özetle Single player açılmıyor hiç bir tepki vermiyor.

« Yanıtla #4 : 02 Mart 2016, 21:06:52 »
Bize en kolay çözüm olan cra*k. Sorunu böyle çözdük. Verdiğiniz bilgiler ve ayırdığınız zaman için teşekkür ediyoruz. İyiki varsınız..