CoD2 PamMOD Serverlerde Sis, Ses, Toz vb. Ambient Etkileri Nasıl Kaldırılır

arkadaşlar cod2 serverde oyundaki ortam sesleri ve sisleri kaldırmak için pam_mode pub komutunu uyguladım fakat bu seferde ctf oyunundaki scorelimit ayarı hep 0 da kalıyor bir türlü scorelimit ayarını 10 yapamadım.pam_mode 0 yapınca ctf skorelimit ayarı 10 oluyor ama sis ve sesler tekrardan geri geliyor.yardımlarınızı bekliyorum.....

Edit : Başlık değiştirildi...

CoD2 PamMOD GSC Dosyaları
« Yanıtla #1 : 29 Mayıs 2012, 18:36:14 »
arkadaşlar cod2 serverde oyundaki ortam sesleri ve sisleri kaldırmak için pam_mode pub komutunu uyguladım fakat bu seferde ctf oyunundaki scorelimit ayarı hep 0 da kalıyor bir türlü scorelimit ayarını 10 yapamadım.pam_mode 0 yapınca ctf skorelimit ayarı 10 oluyor ama sis ve sesler tekrardan geri geliyor.yardımlarınızı bekliyorum.....

set pam_mode "0" şeklinde bir komut yok, ya da var ben bilmiyorum :)

set sv_pam "1" şeklinde komut var.    // "1" (on) , "0" (off)

set sv_pam "1" şeklinde serveri başlatırsanız pammod etkin olur, "1" değeri yerine "0" ile başlatırsanız server pammod olarak değil normal CoD2 olarak açılır ve dolayısı ile normal CoD2'nin içinde bulunan tüm ses, toz, sis vb. ambientler görünecektir.

CoD2 PamMOD içindeki kural/rules GSC dosyalarını editlerseniz istediğiniz sonucu alabileceğinizi düşünüyorum.

Diğer Tavsiyeler :

* Serveri
set sv_pam "1"
set pam_mode "eumr12"

komutları server.cfg'de yazılı olarak başlatınız.

* Server açıldıktan sonra oynamayı arzu ettiğiniz oyun kural/rules'lerinin birbirinden farklı olduğu

set pam_mode "pub"

set pam_mode "twl_eu_rifles"

set pam_mode "cb_2v2"

vb. onlarca match kategorisinden (Bu kategori/tipler match organizasyonları için yapılmış hazır kurallardır.) birini rcon kanalıyla servere yükleyiniz.

* Daha sonra yüklediğiniz match/karşılaşma tipinde bulunmayan fakat sizin arzu ettiğiniz özellikleri rcondan yükleyiniz. Hatırladığım kadarıyla verdiğiniz komutlar map restart yapmanızla birlikte yürürlüğe gireceklerdir.

Örnek :

set scr_friendlyfire "0"
set scr_teambalance "1"
set scr_spectatefree "0"
set scr_spectateenemy "0"
set scr_killcam "1"
set g_antilag "1"

serverde herseyi ayarladim bir tek ctf oyununda scor limitini ayarliyamadim scor limiti hep sifir olarak kaliyor scr ctf score limit 10 diyorum hep sifirda yardim arkadaslar

bu arada serverde pam mod yuklu

CoD2 Server CTF Skor Limit Ayarlama
« Yanıtla #4 : 01 Haziran 2012, 21:49:00 »
// Match Style

set scr_ctf_timelimit 16                       //dk.
set scr_ctf_timelimit_halftime 8           //dk.
seT scr_ctf_half_score 5                      //1. Devre takım skoru                     
set scr_ctf_end_score 10                    // Maç sonu skor

Yukarıda yazılı komutları arzu ettiğiniz şekilde düzenleyip server.cfg dosyanıza yazın ve serveri yeniden başlatın, CTF skor limit ayarlama sorununuz ortadan kalkacaktır. Local serverde test edilmiş olup resmi aşağıdadır.

Ayrıca yukarıdaki mesajımda yazdıklarımı bir daha gözden geçiriniz.

Not : Proğram üzerinden verilen komutlarda set, oyun içinden verilen komutlarda rcon kodunu kullanınız.

Call of Duty 2 serverlerde ambient, toz vb. görüntüleri kaldırma sorunları için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Call of Duty 2 ePAM Mod Ekran Görüntüsü

10 numara bilgi tesekkürler