CoD4 HardCore Server'de Siste Oyuncu Görmekle İlgili Önemli Soru

Admin arkadaşlar. Cod2 Rifle serverdan beni az çok tanırsınız. Şu aralar Cod4 Hardcore serverınıza da giriyorum ve bikaçkere admin arkadaşlara şu soruyu sormuştum. "Sis içinde adamı görürsem vurabilirmiyim?" -"Görüyorsan vurabilirsin" cevabını almıştım. Yalnız sürekli "sis tarıyorsun" "siste nerden gördün de vurdun ben göremedim" tarzı itirazlar alıyorum diğer oyunculardan. Şöyle söylemeliyim ki cfg oyunu kurduğumda oluşan cfg. PC 82 ekran Led TV ye bağlı olduğundan ve yüksek çözünürlükle oynadığımdan dolayı fps düşüşü yaşamamak adına ekran kartı ayarlarından bazı özellikleri kısıyorum. Bundan mıdır yoksa başka bir sorundan mıdır bilemiyorum ama bugün aldığım ss yi Samurai (Erdem) e gösterdiğimde o da şaşırdı ve konu açmamı istedi. Aşağıda linkini attığım ss de sis içinde adamın bende nasıl göründüğünü görmektesiniz. Bu şekilde gördüğümde vuruyorum fakat kimsenin hakkını yemek istemediğimden bunun normal olup olmadığını öğrenmek istiyorum. Ayrıca bu şekilde görüp vuran başkaları da var. İzlediğimde sis içinde takip edip vuruyorlar bazen beni de. (O vuranlar wh ise bilemem ama benim gibi görüyor olmaları da ihtimal) Sisin bu şekilde görünmesine sebep ne olabilir acaba?

Call of Duty 4 HC Server Sis

Porsuk

• *
  • 122
Ynt: Hardcore Server'de Siste Oyuncu Görmekle İlgili Önemli Soru
« Yanıtla #1 : 02 Mart 2013, 02:07:15 »
ss almakla iyi etmissn koala ben de merak ettim simdi nedenini

« Yanıtla #2 : 02 Mart 2013, 02:08:49 »
Emre abiyi açıkçası bu dürüst tutumundan dolayı tebrik ediyorum bu durumu avantajına kullanmak varken sen sebebini araştıyorsun hak yemeyim diye valla helal olsun :)

Anladığım kadarıyla bu görüntü normal değil
« Yanıtla #3 : 02 Mart 2013, 02:11:33 »
Teşekkür ederim ThePro. Yıllardır serverlardayım her zaman hak yiyenlere karşı oldum. Cod4 ü çok bilmediğimden bana normal gibi geliyordu bu şekilde görmem. Çünkü ben de bu şekilde vurulup ölüyorum bazen. Ama ss alma gereği hissettim kimseye karşı hak yememiş olmak için. Umarım en kısa zamanda sorunun çözümünü buluruz da ben de sisi normal görürüm. Tepkilerden anladığım kadarıyla bu görüntü normal değil. :)

PC P4 olunca zaten oyunu zor açıyıyor
« Yanıtla #4 : 02 Mart 2013, 15:33:14 »
Bugüne kadar böyle bir durumla karşılaşmadım, PC P4 olunca zaten oyunu zor açıyıyor, o da arızalı zaten :D Acaba sis dağılmakta iken mi SS aldın?

Burada biraz dağılıyor gibi ama en yoğun halindeyken bile sisin arkasındaki adamları hareket ederken böyle görüyorum. Sis içineki araba falan detaylar belli yani. Biraz mapı biliyorsan anlıyorsun hemen nerede ne var. Tuhaf bir durum :S

« Yanıtla #6 : 03 Mart 2013, 12:57:18 »
Veteran, dün cfg mi silip oyuna girdiğimde düzeldi fakat fps için ufak tefek cfg komutları girdiğimde yine oluyor. Sanırım komutlardan birinde var sisi bu şekle çeviren bir özellik. Bunu çözmemiz gerek çünkü fps cfg si diye ortalıkta dağıtılan ve çok insanın kullandığı cfg lerden kullanınca da böyle oluyor sis. Bir sürü kişide de bu şekilde cfgler olduğuna göre o komutu bulup serverda yasak hale getirmek lazım. Bir nevi wh gibi oluyor sis at sonra gör ve vur :) Bunu çözmek gerek...

« Yanıtla #7 : 03 Mart 2013, 13:30:34 »
Veteran, dün cfg mi silip oyuna girdiğimde düzeldi fakat fps için ufak tefek cfg komutları girdiğimde yine oluyor. Sanırım komutlardan birinde var sisi bu şekle çeviren bir özellik. Bunu çözmemiz gerek çünkü fps cfg si diye ortalıkta dağıtılan ve çok insanın kullandığı cfg lerden kullanınca da böyle oluyor sis. Bir sürü kişide de bu şekilde cfgler olduğuna göre o komutu bulup serverda yasak hale getirmek lazım. Bir nevi wh gibi oluyor sis at sonra gör ve vur :) Bunu çözmek gerek...
.cfg dosyası ile oyun performansına etki edecek komutlarla bir çok etkeni değiştirmek, ayarlamak mümkün tabi. Dediğin gibi cfg'den kaynaklanıyor olmalı. Şu an bilgisayarım arızalı olduğundan hangi komutun neden olduğunu test/araştıramıyorum maalesef :( Ayrıca Call of Duty serisinde, bugüne kadar yapılandırılmış cfg dosyası kullanmadığım için şu an bir şey diyemeyeceğim. CFG'ci arkadaşlar bu konuda bilgi verebilirler umarım :D

Arkadaşın iwd dosyası bozulmuş olabilir.
« Yanıtla #8 : 03 Mart 2013, 14:17:27 »
arkadaşın iwd dosyası bozulmuş olabilir.
oyunu c:/prog/files  dahil tamamen silip yeniden kurması durumunda hata ortadan kalkıcaktır.
dosyaları silince çalıştır/regedit'ten de dosyaların tamamen silindiğinden emin olmak gerekiyor tabi.

Yaptığım denemelerle cfg den kaynaklandığını çözdüm
« Yanıtla #9 : 03 Mart 2013, 17:23:57 »
Yok Erdem. iwd dosyasından değil. Yaptığım denemelerle cfg den kaynaklandığını çözdüm. Veteran ben de oradan buradan cfg alıp kullanmam zaten kendim fps artışı için bazı şeyleri kapatırım cfg üzerinden ama cod4 pek oynamadığımdan bilmiyordum böyle birşey olduğunu. Yazdığım 3-5 komutu vaktim olduğunda deneyip çözmeyi düşünüyorum hangisinin yaptığını. Böylelikle serverda bu şekilde görüp vuran kişileri de engellemiş olursunuz. Ben istemeden yaptım ama bunu avantaj olarak kullanan insanlar vardır elbette. Vaktim olduğunda bakacağım. Hangi komuttan sonra böyle olduğunu söylerim çözdüğümde..

r_distortion Komutu
« Yanıtla #10 : 04 Mart 2013, 17:28:28 »
cfg nizdeki  /r_distortion komutu buna sebebiyet vermektedir düzeltirseniz sorun ortadan kalkmaktadir iyi oyunlar

FPS CFG si diye ortalıkta gezen bir sürü cfg var
« Yanıtla #11 : 04 Mart 2013, 23:10:11 »
Teşekkürler Marksman biliyorum zaten o komutu JRL ye söyleyen de bendim. Veteran ile denedik serverda yasak koymayı ama olmamış bugün denediğimde hala aktif hale getirebiliyorum. Burada yapmamız gereken onu nasıl yasak hale getirebileceğimizi çözmek. FPS CFG si diye ortalıkta gezen bir sürü cfg var ya da fps komutları diye de gezen bir sürü komut var bu komutta onlardan biri ve bir çok kişinin bu cfg leri kullandığını düşünürsek bu şekilde gören bir çok kişi var demektir. Bir şekilde bunu yasaklamalıyız yoksa önüne geçilmez bir durum...

Cfg ye tek tek yasak koymak
« Yanıtla #12 : 05 Mart 2013, 17:56:56 »
cfg ye tek tek yasak koymak çok zordur varsa zaten ben bilmiyorum onun yerine sw de default cfg haricinde cfg nin yasak olmasi kurali uygulanabilir gerçi bu benim gibi fullscreen yada lagger koyanlar için kötü bsy ama onun haricinde engelleme çok zordur (JRL yi bu konu hakkinda bilgilendirdigini için tesekkürler)

gukkan

• *
  • 137
« Yanıtla #13 : 05 Mart 2013, 21:11:47 »
ve bundan sonra gukkan o komutu uygular ve serverlere akar :D :D

!b Prefix ban
« Yanıtla #14 : 05 Mart 2013, 22:38:20 »
!b gukkan :P