Fraps 3 Free

Fraps 3 Free
« : 07 Nisan 2012, 21:46:23 »
Fraps 3 Free

Fraps 3 Free

İndirmek İçin : http://www.fraps.com/download.php

Fraps 3, oyunlarda gerçek zamanlı ekran görüntüsü almaya ve video çekmenize yarayan kullanışlı bir programdır. Programdaki ayarlamaları yaptıktan sonra oyuna girip arzunuza göre ayarlayabileceğiniz kısayol tuş ile video kaydını başlatabilir ve durdurabilirsiniz. Yine kısayol tuşu ile ekran görüntüsü(screenshot) alabilirsiniz. isterseniz belirlemiş olduğunuz aralıklarla otomatik olarak da ekran görüntüsünü yakalama imkanınız bulunmaktadır.

Free versiyonu ile 30 saniye ile sınırlı videolar çekebilir, aldığınız ekran görüntülerini(screenshot) yalnızca bmp formatında kaydedebilirsiniz. Bu proğram ile aldığınız videolar benzeri proğramlarda da olduğu gibi oldukça bilgisayarınızda büyük videolar oluşturur (30 sn. için ~ 250 Mb. - 1 Gb.). Videoları kaydetmek için yüksek boyutlu harddisk veya bölüm ayırmanızı tavsiye ederim.

Fraps 3 Free

* Anlık Ekran Yakalama :

Varsayılan olarak F10 ile görüntü alabilmenizi sağlayan yazılımla isterseniz belirlemiş olduğunuz aralıklarla otomatik olarak da ekran görüntüsünü yakalama imkanınız bulunmaktadır. Deneme sürümünde yalnızca bmp biçiminde kayıt yapabilme imkanınız bulunmaktadır.

* Gerçek Zamanlı Video Yakalama :

En sevdiğiniz oyunlarınızı oynarken bunların bir bölümünü kaydetme gereksinimi duyduğunuzda Fraps3 yazılımını kullanabilirsiniz. 1152x864 çözünürlük ve saniye başına 100 kare oranı kalitesine kadar mükemmel kayıtlar yapma imkanı sunan Fraps3 ile isterseniz sesleri de kaydedebilirsiniz. Ayrıca fare imlecinin görünmesini istemiyorsanız no cursor seçeneğini işaretleyebilirsiniz.

* Sistem Kıyaslama :

Kısaltması fps olan ve saniye başına düşen kare sayısının oranını bildirmekte olan bir özellik ile, oynanan oyunlarda fps ölçümü yapılarak sisteminizin durumunu görebilir ve diğer sistemlerle karşılaştırabilirsiniz. Sistem performansı arttıkça fps oranı da artacağından özellikle hız aşırtma (overclock) işlemleri ile uğraşan kullanıcıların oldukça işine yarayacak bir yazılımdır.

*** Daha Fazla Bilgi için : http://www.fraps.com/

*** About :

Fraps is a universal Windows application that can be used with games using DirectX or OpenGL graphic technology.  In its current form Fraps performs many tasks and can best be described as:

Benchmarking Software - Show how many Frames Per Second (FPS) you are getting in a corner of your screen.  Perform custom benchmarks and measure the frame rate between any two points.  Save the statistics out to disk and use them for your own reviews and applications.

Screen Capture Software - Take a screenshot with the press of a key!  There's no need to paste into a paint program every time you want a new shot.  Your screen captures are automatically named and timestamped.

Realtime Video Capture Software - Have you ever wanted to record video while playing your favourite game?  Come join the Machinima revolution!  Throw away the VCR, forget about using a DV cam, game recording has never been this easy!  Fraps can capture audio and video up to 2560x1600 with custom frame rates from 1 to 120 frames per second!

All movies are recorded in outstanding quality.