Laptop ile İlgili Donanımsal Soru : Call of Duty Serisini Oynayabilir miyim?

Laptop ile İlgili Donanımsal Soru : Call of Duty Serisini Oynayabilir miyim? Arkadaşlar merhaba, bilgisayarlardan hiç mi hiç anlamam. Eski emektar masaüstü ile Call of Duty serisinin ilk 3 oyununu oynamıştım sadece. Mecburi sebeplerden dolayı yeni bir laptop aldım sizce bu almış olduğum laptop ile Call of Duty'nin hangi oyunlarını rahatlıkla yüksek grafik özelliklerinde oynayabilirim? Yada şöyle de sorabilirim ki; Call of Duty Ghosts oynayabilir miyim? Bu sistemde ki laptopumla serinin hangi oyunlarını oynayamam?

İşte Laptopun donanımsal özellikleri;

İşlemci tipi: İntel Core İ5 - 3230 CPU
İşlemci Hızı: 2,60 GHZ
İşletim Sistemi: Windows 8
Bellek(Ram): 6 GB
Sistem Türü: 64 bit işletim sistemi , X64  tabanlı işlemci
Bellek Tipi: DDR3
Ekran Kartı: AMD Radeon HD 7670M
Ekran Kartı Belleği: 2GB DDR3

Ekstra olarak ise internette ki yazılı tavsiyelere uyarak ZALMAN NC 2000  notebook soğutucu aldım...

Sizce oyunlardan tam performans alabilir miyim?

Laptop ile İlgili Donanımsal Soru : Call of Duty Serisini Oynayabilir miyim? Arkadaşlar merhaba, bilgisayarlardan hiç mi hiç anlamam. Eski emektar masaüstü ile Call of Duty serisinin ilk 3 oyununu oynamıştım sadece. Mecburi sebeplerden dolayı yeni bir laptop aldım sizce bu almış olduğum laptop ile Call of Duty'nin hangi oyunlarını rahatlıkla yüksek grafik özelliklerinde oynayabilirim? Yada şöyle de sorabilirim ki; bu sistemde ki laptopumla serinin hangi oyunlarını oynayamam?

İşte Laptopun donanımsal özellikleri;

İşlemci tipi: İntel Core İ5 - 3230 CPU
İşlemci Hızı: 2,60 GHZ
İşletim Sistemi: Windows 8
Bellek(Ram): 6 GB
Sistem Türü: 64 bit işletim sistemi , X64  tabanlı işlemci
Bellek Tipi: DDR3
Ekran Kartı: AMD Radeon HD 7670M
Ekran Kartı Belleği: 2GB DDR3

Ekstra olarak ise internette ki yazılı tavsiyelere uyarak ZALMAN NC 2000  notebook soğutucu aldım...

Sizce oyunlardan tam performans alabilir miyim?
İşlemci iyi, ram miktarı çok iyi, işletim sistemi win 8 bazı sorunlar çıkarsa da halledilebilir forumda çözümleri mevcut, ekran kartı iyi onboard olmaması, DirectX® 11 desteklemesi ve harici hafıza miktarı mükemmel ve ayrıca Pixel Shader/Vertex Shader version 5.0 olması da cabası :)

Sistem gereksinimleri yeterliliği bakımından Kasım 2013'te çıkacak Call of Duty Ghosts oyunu da dahil olmak üzere laptopunuzla Call of Duty serisinin tamamını oynayabileceğinizi düşünüyorum. Tek olumsuz düşüncem laptopların ısınma sorunu, onu da notebook soğutucu ile aşarsınız umarım.

http://www.amd.com/us/products/notebook/graphics/7000m/7500m-7600m/Pages/radeon-7500m-7600m.aspx#2

Güncel driverler ile Call of Duty (1) ve Call of Duty United Offensive oynamak artık mümkün değil, onları oynamak için ayrı bir bölüme XP işletim sistemi kurmalı ve açılmama hatası almamak için resmi sitesinde de bulunan 10.3 versiyon numaralı eski ekran kartı driverini yüklemelisiniz.

Mobilite gereksinimi olmayanlara; oyun platformu için PC'yi, maddi durumu çok iyi olanlara ise XBox vb. oyun platformlarını tavsiye ederim.