ManuAdminMod Banlama ve Slottan Atma Komut Yöntemleri

Call of Duty 4 ManuAdminMod slottan adam atma: Arkadaşlar biliyorsunuz bonzi abinin bize taktigi adiyla bizler kicker oluyoruz yani sadece kick atabiliyoruz. Klan elemanları olarak tabi eğer ayni nickde kişiler yada örn veriyorum d a g h a n gibi isim koyanlar atilamiyor o yüzden slotundan atmamiz gerekiyor. Slottan atmamız için console'a pb_power yazip tekrar consolu açiyoruz ve shift+" yapiyoruz. Sonra gelen listede mavi ile yazılanlar olcak orda en bastaki numaralar oyuncularin slotudur ordan oyuncunun slotunu bulup admin modda 0 dan baslangiç pb de ise 1 den baslangiç oldugu için slotu kaçsa bir eskigini aliyoruz ve sw e adamin slotu 5 ise !k 5 yaziyoruz ve atiliyor tabi eger ayni nickdeyse olmaz bu olay ama onun içinde Veteran abi ayni nickde kalamama olayı yapti çok daha iyi oldu :D ama onunda yolunu bulcam kisa zamanda aklimda bsycikler var :D 

Ynt: ManuAdminMod Banlama ve Slottan Atma Komut Yöntemleri
« Yanıtla #1 : 15 Ekim 2012, 17:36:57 »
Arkadaslar bazi admin arkadaslar history olmadigi için admin modda banlandiginda hatirliyamiyor ve kimin banladigi mechul oluyor geçenlerde Anıl abi bana danisti ve ben bu yöntemi söyledim yöntemim kickler önemli degil fakat banlarda sebebinizin sonuna by:Marksman gibi bi ek getirirseniz banladiginiz kisiyi anlarsiniz Veteran abi zaten ban geçmislerinden bulabiliyor ve kimin banladigi ortaya çikiyor :)

Örnek !b ahmet görmeden tarama by:Marksman

« Yanıtla #2 : 15 Ekim 2012, 18:03:32 »
Evet, gayet güzel olur. Şu an Anzi de banların sonuna (anzi) ibaresini ekliyor gördüğüm kadarıyla.

Kod: [Seç]
[10.14.2012 23:06:57] 73f278d3da0107313ee45ecea81b09xx "AlcaTraz" "88.240.249.xx:22683" yasaklisin (anzi)^7
PB ban listesinden hem RconTool hem de adminmod geçmiş banları görebiliyoruz ama eğer adminler ban gerekçesini ve kim tarafından ban icra edildiğini yazarlarsa bilgi edinilebiliyor, yoksa sadece aşağıdakiler gibi klasik ban bilgisi çıkıyor, bu da ban sorunları ile ilgili açılan konulara cevap vermede gecikmelere ve gereksiz yazışmalara neden oluyor maalesef.

[10.13.2012 23:56:21] 27892303a6c14319793cda1b45198dxx "KaanTS61" "78.1x3.119.xx0:28960" " | ""
[10.15.2012 14:23:56] 8290ea3c3170565ed8bf029f439356xx "HPG" "85.1x0.71.xxx:28960" Adminmod tarafindan banlandiniz.^7
Arkadaslar bazi admin arkadaslar history olmadigi için admin modda banlandiginda hatirliyamiyor ve kimin banladigi mechul oluyor geçenlerde Anıl abi bana danisti ve ben bu yöntemi söyledim yöntemim kickler önemli degil fakat banlarda sebebinizin sonuna by:Marksman gibi bi ek getirirseniz banladiginiz kisiyi anlarsiniz Veteran abi zaten ban geçmislerinden bulabiliyor ve kimin banladigi ortaya çikiyor :)

Örnek !b ahmet görmeden tarama by:Marksman

« Yanıtla #3 : 15 Ekim 2012, 20:21:50 »
ben ban'ı rcondan atıyorum en saglamı eheuheue   gerek yok bana :D

« Yanıtla #4 : 16 Ekim 2012, 11:00:31 »
ya şimdi öyle de mesela bu alttaki HPG sanırım GER!LLA denen adam. servera girdiğimde öyle dediler yani emin değilim adam sürekli nick değiştirip küfür ediyor herkese ve bana. Sonra hemen kaçıyor ve Multihack kullanıyor. kaçırmadan banlayayim derken zaten yanlislikla birinide banladim. yani uzun uzadiya yazamiyorum.  Ama bundan sonra daha dikkatli olmaya çalışacağım.

« Yanıtla #5 : 16 Ekim 2012, 16:45:19 »
Sorun yok zaten, o banları örnek diye eklemiştim, banlananların açtıkları konulara mümkün olduğunca erken cevap vermek amacıyla yani.

ya şimdi öyle de mesela bu alttaki HPG sanırım GER!LLA denen adam. servera girdiğimde öyle dediler yani emin değilim adam sürekli nick değiştirip küfür ediyor herkese ve bana. Sonra hemen kaçıyor ve Multihack kullanıyor. kaçırmadan banlayayim derken zaten yanlislikla birinide banladim. yani uzun uzadiya yazamiyorum.  Ama bundan sonra daha dikkatli olmaya çalışacağım.

« Yanıtla #6 : 16 Ekim 2012, 17:37:05 »
benim konu yine degismis ayrilmis :D neyse tenten ben tamamen normal durumlarda dedim yoksa bi aim bi multi ha*k geldiginde bunu yazmana gerek yok zannimca ayrica slottan atma konusunu okursaniz aim sorununu çözeriz :) atma sorununu yani :D

« Yanıtla #7 : 16 Ekim 2012, 17:56:20 »
benim konu yine degismis ayrilmis :D neyse tenten ben tamamen normal durumlarda dedim yoksa bi aim bi multi h**k geldiginde bunu yazmana gerek yok zannimca ayrica slottan atma konusunu okursaniz aim sorununu çözeriz :) atma sorununu yani :D

Konuları birleştirdim, daha iyi oldu sanırım böyle.

Fakat multihack gibi server zararlılarının atılma gerekçelerini özellikle belirtmek gerek, çünkü ben onları ebedi arşiv kategorisine alıyorum, yoksa zaman geçtikçe ya da server nakillerinde ban listeleri güme gidiyor :P

« Yanıtla #8 : 16 Ekim 2012, 17:58:41 »
Konuları birleştirdim, daha iyi oldu sanırım böyle.

Fakat multihack gibi server zararlılarının atılma gerekçelerini özellikle belirtmek gerek, çünkü ben onları ebedi arşiv kategorisine alıyorum, yoksa zaman geçtikçe ya da server nakillerinde ban listeleri güme gidiyor :P

evet abi böyle daha iyi olmus ayri bir konuda fakat abi ben söyle demek istedim tenten dedi ya sw e girdigi anda diye eger beklerse adam kaçar ve bsy yapamaz o yüzden aim var mesela kaçmadan banlayabilmesi için hemen banlamasi lazim ama eger adminlerimiz duyarli davranip chatbox a enazindan bu arkadas aimden tarafimdan atildi gibi bir duyuru yaparsa sorun çözülür gibime geliyor: D

« Yanıtla #9 : 16 Ekim 2012, 18:12:17 »
evet abi böyle daha iyi olmus ayri bir konuda fakat abi ben söyle demek istedim tenten dedi ya sw e girdigi anda diye eger beklerse adam kaçar ve bsy yapamaz o yüzden aim var mesela kaçmadan banlayabilmesi için hemen banlamasi lazim ama eger adminlerimiz duyarli davranip chatbox a enazindan bu arkadas aimden tarafimdan atildi gibi bir duyuru yaparsa sorun çözülür gibime geliyor: D
Tabi, adamın kaçma ihtimaline karşın aceleyle yazılmamış olabilir, chatbox'a yazılanlar ise kalıcı değil, gözden kaçabilir yani.

Bir de admin salonunda, reason içermeyen banların zaman içerisinde kaldırılacağına dair bir başlık mevcut. Artık sadece RconTool PB ban ya da adminmod banı yapıyoruz. Rcontool normal banlarını ayrıntı içermediği için tutmuyoruz. Foruma banlandım konusu açanlara zamanında cevap ve doğru bilgi verilebilmesi bakımından reason ve banlayan bilgisi çok önemli, sonra ban başlıklı açılan konular uzayıp duruyor ve ben şahsen rahatsızlık duyuyorum ve konuları takip etmekten sıkıldım açıkçası.

« Yanıtla #10 : 10 Kasım 2012, 23:17:04 »
Admin Modda Slottan Atmayi herkez becerememis :) Bende video çekiyim dedim hem anlayanlar daha iyi anlasin hemde anlamayanlar anlasin :)

No Avatar

Anzi

• *
  • 32
« Yanıtla #11 : 11 Kasım 2012, 13:04:35 »
saolasın mert ellerine sağlık, çok faydalı olmuş :D

« Yanıtla #12 : 11 Kasım 2012, 16:21:33 »
öd abi herzaman :)

« Yanıtla #13 : 20 Ocak 2013, 00:05:20 »
arkadaslar adminmodda slottan atma ile alakali yeni bir çözüm buldum sw e !pl yazdıgımızda yine slot numaralarini vermekteymis hemde -1 ini almadan direk !b kaç yaziyorsa onu yazarak yapabilirsiniz :D (Not:Adminlerde denenmistir Klan elemanlarinda bu !pl komutu varmi bilmiyoruz fakat yoksa konulursa iyi olur :))