ManuAdminMod Sqlite Sorunu

DionS

• *
  • 86
ManuAdminMod Sqlite Sorunu
« : 17 Şubat 2015, 03:55:31 »
Manuadminmod'daki oyuncu bilgilerini nasıl mysql yardımıyla phpmyadmin'e yönlendirebilirim? Yanlız config.cfg'de sqlite ile kayıt etmesi istenmiş.

Kod: [Seç]
[statistics]
statsstring = "^7Kill: ^1<KILLS> ^7Ölüm: ^1<DEATHS> ^7K/Ö: ^1<KPD> ^7Online: ^1<ONLINETIME> dk ^7K/DK: ^1<KPM> ^7HeadShots: ^1<HEADSHOTS> ^7TKs: ^1<TEAMKILLS>"
whisperstats = 0
savestats = "sqlite"

Ne yaptıysam stats.db'yi phpmyadmin'e tanıtamadım.

Ynt: ManuAdminMod Sqlite Sorunu
« Yanıtla #1 : 17 Şubat 2015, 04:17:51 »
ManuAdminMod 1.0.0-Beta+7 Hotfix kurulumu için sistem gereksinimlerinden PHP ayarlamalarını php.ini içerisinden ayarlamama rağmen ben de sqlite sorunuyla karşılaştım. Bu sorunu "databasetype": "" şeklinde boş bırakıp aşmaya çalıştım ama başka sorunlar oluştu ve o yüzden ManuAdminMod 0.12_beta'yı hizmete aldım. Manuadminmod ve PHP ayarlarında sqlite ile ilgili genel bir sorun mevcut sanıyorum. Aşağıdaki linkteki php kurulum ve sqlite ayarları ile php'deki ilgili klasörde sqlite.dll dosyaları tam olmasına rağmen çözüm bulamadım. Manuadminmod resmi sitesinde de bilgiler çok kısıtlı.

Alıntı
https://www.gsmanager.de/lexicon/index.php/Entry/45-Installing-PHP-Windows/
display_errors = On
extension_dir = "ext"
extension=php_mbstring.dll
extension=php_pdo_mysql.dll
extension=php_pdo_sqlite.dll
extension=php_sockets.dll

Alıntı
"database": {
    "databasetype": "sqlite",
    "mysqldatabase": "manuadminmod",
    "mysqlhost": "localhost",
    "mysqlpassword": "mysqlpassword",
    "mysqluser": "mam",
    "prefix": ""
},

Manuadminmod'daki oyuncu bilgilerini nasıl mysql yardımıyla phpmyadmin'e yönlendirebilirim? Yanlız config.cfg'de sqlite ile kayıt etmesi istenmiş.

Kod: [Seç]
[statistics]
statsstring = "^7Kill: ^1<KILLS> ^7Ölüm: ^1<DEATHS> ^7K/Ö: ^1<KPD> ^7Online: ^1<ONLINETIME> dk ^7K/DK: ^1<KPM> ^7HeadShots: ^1<HEADSHOTS> ^7TKs: ^1<TEAMKILLS>"
whisperstats = 0
savestats = "sqlite"

Ne yaptıysam stats.db'yi phpmyadmin'e tanıtamadım.

DionS

• *
  • 86
« Yanıtla #2 : 17 Şubat 2015, 04:31:52 »
Peki 0.12beta'da sorun geçti mi?

« Yanıtla #3 : 17 Şubat 2015, 04:39:17 »
ManuAdminMod 0.12_beta kurulumunda sqlite hatası alıp almadığımı hatırlamıyorum ama aldığım php sistem gereksinimleri, CoD4 logfile dosya yolu vb. hataları çözdükten sonra aktive edebildim. MaM 0.12_beta sunucuda şu an çalışıyor ama etkin/hatasız olarak çalışıyor mu henüz tam anlamıyla test edilmedi.

Peki 0.12beta'da sorun geçti mi?