ManuAdminMod'da Oyuncunun IP Adresi Görünmediği İçin Ban Atılmıyor

DionS

• *
  • 86
Oyuncunun ip adresi görünmediği için ban atılmıyor. RPG atıp takım değiştiriyor ban'lıyoruz hemen geri geliyor. !getip yaptığımda IP adresine ulaşamıyorum. Çözümü var mıdır?

Call of Duty 4 sunucu yönetmek için kullandığınız manuadminmod/configs/groups.cfg dosyasındaki ayarlara göre yetki grubunuzun ayarları arasında ''getip'' komutu mevcut ve CoD4 oyununuza ait guid numaranız manuadminmod/configs/admins.cfg tanımlı olmasına rağmen mi bu sorun ile karşılaşıyorsunuz?

Alıntı
[admin]
name = "Admin"
commands = "vote,yes,no,forgive,tki,stats,fun,help,admintest,time,nextmap,uptime,status,info,me,ff,cmdlist,
session,serverstats,resetmystats,skip,vmap,cointoss,pl,maps,checkadmin,kickme,kick,tempban,map,restart,
maprotate,say,setnextmap,warn,gametype,ban,kickall,setpw,removepw,hardcore,oldschool,killcam,gravity,
knockback,speed,setff,exec,avote,cancel,pass,resetplayerstats,paypack,getip"

Oyuncunun ip adresi görünmediği için ban atılmıyor. RPG atıp takım değiştiriyor ban'lıyoruz hemen geri geliyor. !getip yaptığımda IP adresine ulaşamıyorum. Çözümü var mıdır?

DionS

• *
  • 86
Herkesin ip'sini alabiliyorum ama o rpg atıp takım değişenler bir şekilde ip gizliyor olmalı ki onların ip'sini göremiyorum.

CoD4 serverinizde manuadminmod üzerinden IP'sini alamadığınız oyuncunun IP numarasını CoDRconTool üzerinden alıp manuadminmod üzerinden ya da PB_SV_BanMask komutuyla CoDRconTool üzerinden banlamanızı tavsiye edebilirim.

Kod: [Seç]
PB_SV_BanMask "IP numarası"
Ayrıca RPG kullanıp takım değiştirerek kill alan oyuncuları kicklemek için denememekle beraber manuadminmod/config.cfg'den ayarlayabileceğiniz antiteamkiller plugini ile ya da eğer düşünürseniz RPG'yi manuadminmod üzerinden yasaklayarak da çözüm üretebilirsiniz.

Alıntı
[antiteamkiller]
enabled = 1               // Default 0
min = -3
start = 0
warn = 3
kick = 4
teamkill = 1
kill = 0.1
mode = "tempban"
kickreason = "Made too many teamkills"
forgive = 1
forgivetime = 30
forgivepoints = 0.5

Alıntı
[weaponrestrictions]
enabled = 1               // Default 0
weapons = "rpg"         // Komut denenmedi, çalışıyor mu test etmek gerek.
warnstokick = 2
mode = "kick"
kickreason = "Used a restricted weapon: <WEAPON>"

Herkesin ip'sini alabiliyorum ama o rpg atıp takım değişenler bir şekilde ip gizliyor olmalı ki onların ip'sini göremiyorum.

anti team kill sorunu çözmez gibi geliyor. çünkü oyuncu kendi takımını öldürmüyor. RPG roketi çıktığı anda takım değiştiriyor ve patladığında karşı takıma geçmiş oluyor. Milisaniyelik bir olay. Yani sonuç olarak rakibini öldürüyor. Friendly fire kapalıysa, teknik olarak zaten hilede olsa teamkill yapması mümkün değil.

DionS

• *
  • 86
anti team kill sorunu çözmez gibi geliyor. çünkü oyuncu kendi takımını öldürmüyor. RPG roketi çıktığı anda takım değiştiriyor ve patladığında karşı takıma geçmiş oluyor. Milisaniyelik bir olay. Yani sonuç olarak rakibini öldürüyor. Friendly fire kapalıysa, teknik olarak zaten hilede olsa teamkill yapması mümkün değil.

Evet ama sol alttaki göstergede aynı renkte oluyor ölen ve öldüren o yüzden işe yarayabilir.

DionS

• *
  • 86
Antiteamkill işe yaramadı malesef.