Steam'de Call of Duty 2 Mac İşletim Sistemi Sorunu

Steam'de Call of Duty 2 Mac İşletim Sistemi Sorunu
« : 24 Kasım 2016, 13:54:41 »
Download
Merhaba arkadaşlar. Şöyle bi sorunum var. Steam'den cod2'yi almak istiyorum. Mac osx için minimum sistem gereksinimlerinde benim mac'in işletim sistemi (el capitan 10.11) 'den daha önceki sürümler var. acaba bu oyunu alırsam mac çalıştırır mı yoksa orda yazan işletim sistemleriyle birebir aynı mı olması gerekir?

Ynt: Steam'de Call of Duty 2 Mac İşletim Sistemi Sorunu
« Yanıtla #1 : 25 Kasım 2016, 02:36:05 »
Call of Duty 2 Steam ürün sayfasındaki Mac işletim sistemine dair Call of Duty 2 Sistem Gereksinimleri; Mac OS > 10.7.5 (Lion), 10.8.5 (Mountain Lion), 10.9.5 (Mavericks), 10.10 (Yosemite) olarak belirtilmiş. Burada belirtilen işletim sistemlerinin sizin kullanmakta olduğunuz Mac El Capitan 10.11'den daha eski olması sorun yaratmayacaktır diye düşünüyorum.

Oyunun çıkmasının üzerinden yılların geçmesi ve işletim sistemlerinin açıklandığı şekilde bırakılması ve yeni işletim sistemleri çıktıkça web sayfalarında güncellemeler yapılmaması genel bir durum. Sayfayı incelerseniz Windows için Win2000 ve Win XP belirtilmiş, doğası gereği oyunun çıktığı yıllarda Win7 ve üzeri işletim sistemleri henüz çıkmadığından belirtilmemiş. Ancak, Call of Duty 2'nin Windows 7 üzerinde sorunsuz çalıştığını söyleyebilirim. Fakat Win8 ve Win10 işletim sistemlerinde oyunun setup edilmesi sırasında bazı sorunlar çıksa da onlarda da oynayanlar var bildiğim kadarıyla.

Windows örneğinde olduğu gibi Win7/Win10 vb. yeni çıkan işletim sistemlerinin eski sistemleri tamamıyle dışlamadığını ve eski ana özellikleri bünyesinde bulundurup yeni özellikleri de kazandığını düşünürsek; deneyimim olmamakla beraber yeni versiyon MAC işletim sistemlerinin eski versiyonlara göre yazılmış oyunları Windows örneğinde olduğu gibi çalıştıracağını hatta çalıştırması gerektiğini düşünüyorum.

Ek bilgi olarak şunu belirteyim, Black Ops 2'de olmamakla beraber Black Ops oyununu satın aldığınızda hem PC hem de MAC versiyonlarına sahip oluyorsunuz. BO oyunu Steam kütüphanemde PC ve MAC için ayrı ayrı gözüküyor. Diğer CoD serisinde rastlamadım ama Black Ops için neden böyle bir yol izlediler bilemiyorum.

Merhaba arkadaşlar. Şöyle bi sorunum var. Steam'den cod2'yi almak istiyorum. Mac osx için minimum sistem gereksinimlerinde benim mac'in işletim sistemi (el capitan 10.11) 'den daha önceki sürümler var. acaba bu oyunu alırsam mac çalıştırır mı yoksa orda yazan işletim sistemleriyle birebir aynı mı olması gerekir?

Call of Duty 2 Mac OS X Sistem Gereksinimleri

Ynt: Steam'de Call of Duty 2 Mac İşletim Sistemi Sorunu
« Yanıtla #2 : 26 Kasım 2016, 13:15:13 »
teşekkürler bilgilendirme için. :)