Win Server Üzerinde Call of Duty 2 Sunucu Kurma Anlatımı

Hocam cod2 serverını windows uzerine kurmak istiyorum sunuyu kiraladım ve cod 2 yi yükledim bundan sonraki aşamlarda ne yapacagız ayarlar cfg ve moglar konusunda tecrubem var ama ilk defa uzak masa üstü üzerinden sıfırdan bir server açacam yolu yordamı pek bilmiyorum bu konuda forumdada sıfırdan anlatılan bir konu olmamış herkese ışık tutması ümidiyle yardımlarınızı bekliyorum hocam.

Ynt: Win Server Üzerinde Call of Duty 2 Sunucu Kurma Anlatımı
« Yanıtla #1 : 21 Aralık 2016, 22:34:45 »
Call of Duty, Call of Duty United Offensive, Call of Duty 2, Call of Duty 4 ve Call of Duty 5 World at War server kurulumları birbirleriyle hemen hemen aynı şekildedir. Aşağıda yazdığım server kurulum anlatımı ile bahsettiğim bu oyunlara ait server kurulumları yapılabilir.

* Call of Duty 2 oyununu kurunuz,

* CoDSerisine ait tüm resmi yamaları bulabileceğiniz bağlantıdan yararlanarak Call of Duty 2 resmi yamalarını yaparak oyunu son versiyona yükseltiniz,

* C: üzerine Sunucular adında bir klasör oluşturunuz,

Kod: [Seç]
C:\Sunucular\
* Sunucular klasörünün içerisine serverinize verdiğiniz adla (Örnek: ServerTDM) yeni bir klasör daha oluşturunuz ki başka sunucular da açarsanız birbirleriyle karıştırmayasınız.

C:\Sunucular\ServerTDM
* Orjinal konumda bulunan Call of Duty 2 oyun klasörünün içindeki tüm klasör ve dosyaları ''ServerTDM'' klasörünün içerisine kopyalayınız ki orjinal klasörünüzdeki oyun dosyaları orjinal halleriyle kalsınlar ve ileride ihtiyaç duyduğunuzda tekrar alabilesiniz.

* Kopyalama işi tamamlandıktan sonra, hata vermemesi maksadıyla players klasörünü de gerekirse manuel ya da upload yolu ile oluşturunuz. Call of Duty 2 players klasörü olmazsa serveri başlattığınızda hata verecek ve server çalışmayacaktır. Players klasörlerini  bağlantıdaki kategoride bulunan savegame dosyalarının içerisinde de bulabilirsiniz.

C:\Sunucular\ServerTDM\main\players
* Kurmak istediğiniz Call of Duty 2 serverine ait tüm ayarlarınızı taşıyacak olan server.cfg dosyasını main klasörünün içerisine atınız. Serveri modlu kuracaksanız server.cfg. dosyasını mod klasörü içerine de atabilirsiniz. Ancak bu durumda main klasöründe server.cfg dosyası bulunmamalıdır, aksi halde main içindeki server.cfg default olarak etkinleşeceği için mod klasörü içerisindeki server.cfg dosyasında yaptığınız değişiklikler etkinleşmeyecektir. Server.cfg ayarları ile ilgili bir sorununuz olursa buradan yazınız, bilgim dahilinde olduğu kadarıyla yanıtlamaya çalışırım.

C:\Sunucular\ServerTDM\main\server.cfg
* Serveriniz modlu olacaksa oyun ana yoluna mod klasörünü atınız. Bu klasör içine de players klasörü oluşturunuz.

C:\Sunucular\ServerTDM\mymod\
C:\Sunucular\ServerTDM\mymod\players
* ServerTDM klasörünün içinde bulunan CoD2MP_s.exe dosyasına Sağ Tık > Gönder > Masaüstü (kısayol oluştur) diyerek kısayol oluşturunuz ve bu kısa yolu masaüstünden keserek ServerTDM klasörünün içerisine atınız.

* ServerTDM klasörünün içerisinde bulunan CoD2MP_s.kısayol'una Sağ Tık > Özellikler > Tab Kısayol > Hedef kutucuğunun sonuna klavye space tuşu ile bir boşluk vererek serverinizle ilgili commandline/komut satırlarını yazınız ve uygula deyiniz.

+set dedicated 2 +set fs_game mymod +set net_ip xxx.xxx.xxx.xxx +set net_port 28960 +exec server.cfg +set sv_punkbuster 1 +maprotate
"C:\Sunucular\ServerTDM\CoD2MP_s.exe" +set dedicated 2 +set fs_game mymod +set net_ip xxx.xxx.xxx.xxx +set net_port 28960 +exec server.cfg +set sv_punkbuster 1 +maprotate
* Call of Duty 2 sunucunuz modlu olacaksa oyun ana yoluna atacağınız mod klasörünün adını taşıyacak +set fs_game mymod komutunu da komut satırına ilave ediniz.

+set fs_game mymod
* Sunucunuzu punkbuster aktif olmasını istiyorsanız aşağıdaki bağlantılardan yararlanarak pb manuel kurulumlarını yapınız.

Call of Duty 2 PunkBuster Gösterme Sorunu

Call of Duty 4 PunkBuster Gösterme Sorunu

* Yukarıda yaptığım anlatım Call of Duty 2 server açmak için gerekli ana hususları içermektedir. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız lütfen buradan yazınız.

* Server kurulumumuz tamamlandığına göre artık serverimizi başlatabilirsiniz. Serveri başlatmak için .\ServerTDM klasörü içerisinde bulunan CoD2MP_s.kısayol'una çift tıklayarak serveri başlatınız. Herhangi bir hata yoksa sunucunuza giriş yaparak oynayabilirsiniz. Kolay gelsin.

Hocam cod2 serverını windows uzerine kurmak istiyorum sunuyu kiraladım ve cod 2 yi yükledim bundan sonraki aşamlarda ne yapacagız ayarlar cfg ve moglar konusunda tecrubem var ama ilk defa uzak masa üstü üzerinden sıfırdan bir server açacam yolu yordamı pek bilmiyorum bu konuda forumdada sıfırdan anlatılan bir konu olmamış herkese ışık tutması ümidiyle yardımlarınızı bekliyorum hocam.

Call of Duty Serisi Server Açmak