Xfire'da Call of Duty 5 Multiplayer Serverları Görünmüyor

Arkadaşlar merhaba oyunda yeniyim. Eğer bu konu daha önce açıldıysa affedin. Xfire'da Call of Duty 5 multiplayer serverları görünmüyor refresh edince. Bilgisayara format atmadan önce görüyordu ama şimdi yok server. Sizce neden refresh'te server gelmiyor yardım edebilir misiniz?

Edit : Konu başlığı editlendi.

Ynt: Xfire'da Call of Duty 5 Multiplayer Serverları Görünmüyor
« Yanıtla #1 : 04 Haziran 2013, 20:08:58 »
Zaman zaman xfire oyun sunucularını çeşitli nedenlerle göstermeyebiliyor. Bu sorun genellikle xfire kurulum hatası, bilgisayarda kurulu oyunların xfire'a gösterilmesinde yaşanan sorunlardan vb. kaynaklanabiliyor. Öncelikle xfire uygulamasını yeniden kurmanızı ve özellikle xfire'nin açılışında bilgisayarınızda kurulu oyunların taranmasını sağlamanızı önerebilirim. Nadiren açılmakla birlikte TR lokasyonlu Call of Duty 5 World at War serverlerinin bulunmadığını belirtmek isterim.

Xfire Dedecting Installed Games

« Yanıtla #2 : 04 Haziran 2013, 21:32:22 »
Evet,TR'ye bağlanamıyorum.Xfire'ı yeniden mi kurayım,bunu mu öneriyorsunuz?

Bilgisayarınızda CoD5'in Kurulu Olmasına ve Xfire...
« Yanıtla #3 : 04 Haziran 2013, 21:52:58 »
Evet,TR'ye bağlanamıyorum.Xfire'ı yeniden mi kurayım,bunu mu öneriyorsunuz?
Aslında sorun hakkında daha detaylı ve resimli bilgi verirseniz işinize yarayacak daha iyi tavsiyeler alabilirsiniz arkadaşlardan. Bilgisayarınızda CoD5'in kurulu olmasına ve xfire'de de oyunun gözükmesine rağmen sunucuları göremiyorsanız, xfireyi yeni baştan kurmalısınız.

Ayrıca bilgisayarınızda CoD5 oyunu yüklü olmasına rağmen xfirede TR lokasyonlu serverleri göremiyorsanız bunun nedeni Türk Cod5 oyun sunucusu pek olmamasından kaynaklıdır. Fakat aşağıdaki linkte görebileceğiniz gibi şu an bir adet TR CoD5 serveri bulunuyor, en azından bu serveri görüyor olmanız gerek.

http://www.gametracker.com/search/codww/TR/?sort=c_numplayers&order=DESC

Xfire sağ taraftaki game search seçeneklerini global olarak ayarlarsanız halihazırda mevcut olan yaklaşık 400 adet yabancı Call of Duty 5 serverini de gösterecektir.

http://www.gametracker.com/search/codww/?sort=rank_world&order=ASC&searchipp=50

Nasıl fotoğraf yüklüyoruz yükleyemedim?
« Yanıtla #4 : 04 Haziran 2013, 23:34:48 »
Bu arada nasıl fotoğraf yüklüyoruz yükleyemedim?

« Yanıtla #5 : 04 Haziran 2013, 23:37:04 »
Bu arada nasıl fotoğraf yüklüyoruz yükleyemedim?
Arama motorlarında bulabileceğiniz herhangi bir upload sitesine resmi yükleyip imaj linkini mesajınıza ekleyiniz.

Xfire'da Call of Duty 5 Multiplayer Serverları Görünmüyor
« Yanıtla #6 : 04 Haziran 2013, 23:53:47 »
Xfire Call of Duty 5 Multiplayer Server

şimdi oldu sanırım.Gereksiz olan mesajlarımı silin.Fazlalık olmayayım.

Xfire Call of Duty 5 Multiplayer Serverle Gözükmüyor
şimdi oldu sanırım.Gereksiz olan mesajlarımı silin.Fazlalık olmayayım.
Ekran görüntüsüne bakılırsa, xfire düzgün kurulmuş ve Call of Duty 5 oyununuz xfire uygulaması tarafından görünmüş durumda ve refresh seçenekleri de ''All Countries'' olarak ayarlı. Buna rağmen serverlerin görünmemesini ancak Call of Duty 5 World at War oyununuzun yamasının yapılmamış olabileceğine bağlayabilirim. Yani oyununuzun yaması ilk haliyle olduğundan ve yüklenmesi gereken yamalar yüklenmediğinden ve serverlerin neredeyse tamamı da en son yama ile güncel olduklarından görünmüyorlar diye düşünüyorum.

Linkteki yamaları (patch) kurup oyunu en güncel ve halihazırda dünyaca oynanan sürüme getirmelisiniz. Ayrıca bağlantıdaki Call of Duty 5 multiplayer oynamak konusunu detaylıca inceleyiniz ve sayfa içindeki bağlantılardan CoD5 resmi patchlerini uygulayınız.

http://www.codturkiye.net/forum/call-of-duty-5-world-at-war-multiplayer-oynamak-t102.0.html

Bütün bunlara rağmen xfire ile oyuna giremezseniz sorun değil, xfire amaç değil araçtır. Aslında oyunlara girmenin esas yolu oyunun ana menüsündeki join kısmıdır. Bunu için aşağıda linki bulunan xfire olmadan oyuna girebilmek başlıklı konuyu inceleyiniz.

http://www.codturkiye.net/forum/xfire-olmadan-oyuna-girebilmek-ve-serverleri-oyun-favorilerine-eklemek-t46.0.html

Call of Duty 5 Patch
« Yanıtla #8 : 05 Haziran 2013, 10:22:20 »
Evet, Call of Duty 5 Patchleri kurmadım. Sadece 1.1 ve 1.2 kurulu.Kalanları bir yükleyeyim.

Tüm Call of Duty 5 patchleri kurdum
« Yanıtla #9 : 07 Haziran 2013, 22:17:00 »
Tüm Call of Duty 5 patchleri kurdum ama yine serverları göremiyorum?

CoD5 Serverlerinden Bir Kaç Tanesini Manuel Olarak Xfire'a Ekleyin
« Yanıtla #10 : 07 Haziran 2013, 22:35:55 »
Tüm Call of Duty 5 patchleri kurdum ama yine serverları göremiyorum?
Linkteki CoD5 serverlerinden bir kaç tanesini manuel olarak xfire'a ekleyin (xfire/tools/servers/add custom IP to favorites), bakalım nasıl bir görüntü oluşacak.

http://www.gametracker.com/search/codww/?sort=rank_world&order=ASC&searchipp=50

Xfire'a Call of Duty 5 Multiplayer Serverları Ekledim
« Yanıtla #11 : 08 Haziran 2013, 18:04:20 »
Xfire'a Call of Duty 5 multiplayer serverları ekledim, o şekilde ekliyor. Ama dediğim gibi server yok. Modem ayarlarına girip yapmam gereken ayarlar mı var?

Call of Duty Portlarını Modemden Açmak
« Yanıtla #12 : 08 Haziran 2013, 18:16:46 »
Call of Duty'yi ilk seriden bu yana oynuyorum, bu tür hata ile karşılaşmadım :D Aslında modemden kaynaklanmaması lazım ama port ayarlarını inceleyip eğer açık değilse Call of Duty portlarını modemden açmak gerek. Modem markanıza göre port ayarlarını yapmayı arama motorlarından araştırıp bulabilirsiniz. Eğer çözüm bulamazsanız aynı modemi kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler.

Xfire'a Call of Duty 5 multiplayer serverları ekledim, o şekilde ekliyor. Ama dediğim gibi server yok. Modem ayarlarına girip yapmam gereken ayarlar mı var?

Nasıl açıyoruz? Modemin arayüzüne girebilirim.
« Yanıtla #13 : 08 Haziran 2013, 18:22:34 »

Modem arayüzüne girme markasına göre değişir.
« Yanıtla #14 : 08 Haziran 2013, 18:37:19 »
Modem arayüzüne girme markasına göre değişir. Fakat genelde 192.168.1.1 adresinden giriş yapılıyor, şifrenizi vs. yazarak girebilirsiniz sanırım.