İncelemeler
Hoşgeldiniz...
Anomaly 2 İnceleme

Anomaly 2, ilk oyunun başarısını yakalamış ve hatta yeni uyarlamalarla daha heyecanlı hale gelmiş. Tower Defense ve Tower Offense oyunları çoğunlukla mobil cihazlarda oynamanın verdiği hazzı veren eşsiz olan bir oyun türüdür.

Buradan olaya bakarsak sadece mobil platformda kalması, türün olduğu yerde saymasına sebep oluyordu. PC ve konsol platformlarına artan talepler doğrultusunda (ki bu kısa bir sürede oldu) tower defense oyunları bu platformlarda da yer aldı. Anomaly ailesi de bu türün güzel bir temsilcisi, ailenin yeni üyesi Anomaly 2 çıkışını gerçekleştirdi.

İlk oyun Anomaly Warzone Earth adlı strateji oyununun devamı olarak geliştirilen Anomaly 2, temel unsurları bakımından eski oyuna nazaran tekil oyuncuda daha yeni özelliklere sahip. Anomaly 2 dünyasında da küçük bir robot askeri birlik insanlık için savaş veriyor. Yeteneklerinizi kullanarak eşsiz bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

Multiplayer:

Multiplayer modunda tower defense ve tower offense olarak oynayacağınız bir mod bulunuyor. Anomaly 2 oyun kontrolü bakımından oyuncusunu yormuyor. Fakat sıkıcı olmamak adına da heyecan katmak için size küçük sürprizler sunarak oyuncuyu hızlı ve anlık düşünme durumlarında bırakabiliyor.

Her birimde iki mod tasarlanmış olduğundan, kendinizi sürekli yenilemek zorunda kalacaksınız. Yakın çekim saldırıları için lav silahları veya uzak hedef saldırıları için tankı kullanmanız gerekecek.

Oynanış:

Anomaly 2′de oynadığımız ana karakter kendi robot bölüğü olan Lynx adında genç bir yüzbaşı. Boş bir yolda ilerlerken uzaylı robotlar etrafınızı sarabiliyor.

Yüzbaşı’nın görevi yazılı emirler doğrultusunda insanları kurtarmak, robot bölüğünü kayıpsız güvenli bölgeye ulaştırmak ya da koordinatları verilmiş alanlara saldırmak. A2’de herşey oyuncunun elinde.Kendi stratejini kur, robotlarını buna göre seç, güncelle ve konumlandır. Ama savaşçınız yüzbaşı Lynx’in maharetlerini de unutma.

Anomaly 2 eski oyuna göre takım özelleştirme konusunda daha iyi. Yeni görevler eski oyuna göre daha çok geliştirilmiş. Görseller ve müzikler birbiri ile uyumlu. Tek kişilik senaryo biraz kısa gelebilir, ancak multiplayer modunu da büyük bir keşif zahmetine katlanabilirseniz tatminkar bulacaksınız.

Anomaly 2 İnceleme

Grafikler:

Anomaly 2 grafik tasarımında büyük bir gelişim görüyoruz. Seviyelerin her biri ayrıntılı ve animasyonlar iyi tasarlanmış. 11 bit stüdyolarındaki sanatçılar tarafından yapılan inanılmaz işçilikten çok etkilendik.

Son Sözler:

Fakat söylememeiz gerekiyor ki Anomaly 2 oynarken ilk oyunla benzerlikler var, Deja Vu kaçınılmaz. Diğer bir deyişle, neden cehennemine zaten hakim olduğunuz bir oyun oynamak için oyunu birkez daha öğrenmek gereksin?

Künyesi
Yayımcı

11 bit Studios

Yapımcı

11 bit Studios

Çıkış Tarihi

15 Mayıs 2013

Platformlar

PC, Android, Linux

Oyun Türü

Aksiyon, Bağımsız Yapımcı, Strateji

Oyun Motoru

Visual Engine

ESRB Rating

TEEN 13+

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
Editörün Puanı
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...